Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Karabağlar'ın 17'inci Semt Merkezi Limontepe'ye

8.5.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, gelecek aylarda hizmete açılacak semt merkezi tesisini inceledi.

Karabağlar Belediyesi’nin, hizmetleri vatandaşların ayağına götürmek ve özellikle kadınların toplumsal yaşama katılmasını sağlamak amacıyla yaptırdığı semt merkezlerinin 17.’si, yakın zamanda Limontepe’de açılacak.

Karabağlar Belediyesi, bir yandan koronavirüs salgınına karşın etkin ve sistemli mücadele verirken, diğer yandan yapımına başladığı projeleri de hızla sürdürüyor. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, tamamlanma aşamasına gelen ve son düzenlemeleri yapılan Limontepe Semt Merkezi’ndeki çalışmaları yerinde inceledi. Merkezin bölgede önemli bir ihtiyaca yanıt vereceğini vurgulayan Başkan Selvitopu, “Koronavirüs salgını geçtikten sonra insanlarımız burada farklı alanlarda kurs ve eğitim alacaklar. Tesisimiz bölge halkının önemli bir buluşma noktası olacak. Vatandaşlarımızın semt merkezlerini benimsediğini ve sahiplendiğini görüyoruz. Özellikle kadınlarımızın yaşama bakışı, buralardaki etkinliklere katıldıktan sonra çok değişiyor” dedi.

Karabağlar’ın 58 mahallesi olduğunu ve muhtarların kendilerinden en çok semt merkezi istediğine dikkat çeken Başkan Selvitopu, “Göreve geldiğimizde 4 olan semt merkezi sayısını 16’ya çıkardık. Limontepe, 17. merkezimiz olacak. Yatırım programımız ve bütçe olanaklarımız doğrultusunda sayılarını artırmak için çalışıyoruz. Yıl sonuna kadar 20’yi aşmayı planlıyoruz. Temel hedefimiz, 58 mahallemizin tamamında semt merkezi olmasını sağlamak” diye konuştu.

Toplam inşaat alanı yaklaşık 600 metrekareyi bulan Limontepe Semt Merkezi, 4 kattan oluşuyor. Manzarasıyla da dikkat çeken merkezde, taziye salonu, 5 adet kurs ve etkinlik odasıyla çok amaçlı salon yer alıyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Sosyal belediyecilik anlayışıyla örnek bir uygulamaya daha imza Karşıyaka Belediyesi, ‘Sanal Market’ projesini hayata geçirdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında başlattığı seyyar maskematik uygulamasını Çiğli ve Gaziemir’e de taşıdı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'de yapılan uygulamalarla ilgili bilgi vererek, kaç adet maske dağıtıldığını açıkladı.

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy Maltepeli pamuk üreticilerini ziyaret etti, üreticinin her zaman yanında olduğu mesajı verdi.

Bayraklı Belediyesi Ressamlar Sokağı standında çalışmalarını sürdüren amatör ressam Halil Sezgin, yurt içi ve dışından 70 amatör sanatçının katılımıyla internet üzerin...

Karşıyaka Belediyesi, halkın can ve mal güvenliği için tehdit oluşturan metruk yapılara karşı mücadelesini sürdürüyor. Bu kapsamda, Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan ve...

Bornova Belediyesi’nin her Ramazan’da ihtiyaç sahibi vatandaşlara verdiği destek koronavirüs salgını sürecinde de devam etti.

Yazarlar
Website Security Test