Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Tunç Soyer Kemeraltı'yla ilgili konuştu: Yol haritasını oluşturduk

4.6.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Tarihi Kemeraltı Çarşısı hakkında ''Başkan'ın Günlüğü''nde açıklamalar yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Başkan'ın Günlüğü'nde Tarihi Kemeraltı Çarşısı ile ilgili açıklamalar yaptı.

EGİAD Danışma Kurulu Başkanı Sayın Mahmut Özgener’in de hazır bulunduğu çevrimiçi toplantıda Büyükşehir'in salgın sürecindeki faaliyetlerini anlattığını söyleyen Başkan Soyer, şunları yazdı;

"Dün Dünya Bisiklet Günüydü. Bu salgın sürecinde çok mutluyum ki benim hayatımın bir parçası olan bisiklet, ülkemizde de kentimizde de ulaşım aracı olarak da görülüyor. Bu nedenle İzmir’in yollarını hızla bisikletli ulaşıma uygun hale getirmeye gayret ediyoruz. Dün bir adım daha attık ve Bisim istasyonlarına 70 adet tandem, yani çift kişinin sürüş keyfi yaşayacağı bisikletlerde koyduk. Özellikle görme engellilerden de çok teşekkür aldık.

Halkın Bakkalı üzerinden yürüttüğümüz dayanışma kampanyasında hijyen paketi desteğini üçüncü bir seçenek olarak koyduk. Bu kriz ortamında hijyen malzemelerine ulaşamayanlara 40 liraya alacağınız bu paketleri göndereceğiz.

Tarih Üst Kurulu toplantısına Konak Belediye Başkanımız Abdül Batur ve TARKEM yöneticileri de katıldı. Kemeraltı’nın ayağa kaldırılması, UNESCO kalıcı listesine girebilmesi için yol haritamızı konuştuk.

Dün EGİAD’ın 78. Ege Toplantısı’nın konuğu oldum. EGİAD Danışma Kurulu Başkanı Sayın Mahmut Özgener’in de hazır bulunduğu çevrimiçi toplantıda belediyemizin salgın sürecindeki çalışmalarını anlattım. Başkan Mustafa Aslan nezdinde tüm katılımcılara ve tim üyelere bu süreçteki destekleri için teşekkür ediyorum."

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir'in Çeşme ilçesinde Koronavirüs (Kovid-19) vakalarının arttığı yönündeki iddialara Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran'dan bir video ile cevap geldi.

İzmir Körfezi’nde kıyıya vuran caretta caretta, İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kurtarıldı.

Cumhuriyet Gazetesi'nden Hazal Ocak ile röportaj yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'in kurtuluş tarihinin 100. yıl dönümüne ilişkin çok özel pro...

İzmir'de Koronavirüs (Kovid-19) pandemisinin Türkiye'de Mart ayında görülmesiyle birlikte düşüşe geçen İzmir toplu taşıma kullanım sayısı yeniden yükselmeye başladı ve...

Seferihisar'ın ilk lavanta hasadı yapıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Seferihisar Turgut Köyü’nde bu yılın ilk hasadına eşi İzmir Köy-Koop Birliği B...

Gaziemir Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısının ikinci oturumu Gaziemir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 2019 yılı Faaliyet Raporu oy çokluğ...

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZDENİZ Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği Foça, Mordoğan ve Urla gemi seferlerinin 2020 yaz sezonu bugün yapılan yolculukla başladı.

Yazarlar
Website Security Test