Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Bornova'da ''İstihdam''a imza

14.6.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bornova Belediyesi ve Pınarbaşı Züccaciye Toptancıları Sitesi Fincancılar Çarşısı Yönetimi, çarşının istihdam ihtiyacını karşılamak üzere protokol imzaladı.

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ ve Site Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Telingün’ün imzaladığı protokole göre sitedeki işletmelerin personel ihtiyacını karşılanırken, Bornova Belediyesi’nin istihdama yönelik projesi Altın Bilezik’e kayıtlı kişiler arasından seçilecek.

Fincancılar çarşısının personel ihtiyacını karşılamak için yapılan işbirliğinin istihdama yönelik önemli bir adım olduğunu ifade eden Başkan İduğ, “İşsizlik ülkemizin en öne çıkan yakıcı sorunu durumunda. Diğer yandan da işverenler nitelikli çalışan ihtiyacını karşılayamıyor. Bu amaçla başlattığımız Altın Bilezik projemizle işe ihtiyacı olanla iş verenleri bir araya getiren bir platform oluşturuyoruz. İş arayanların eğitim ihtiyaçlarını tamamlıyor, istihdamını daha kolay hale getiriyoruz. Yaptığımız bu protokolle hem Bornovalının işe ulaşmasına, hem de Züccaciye Toptancıları sitemizin çalışan ihtiyacına katkıda bulunmuş olacağız” dedi.

İşbirliğimiz büyüyecek

Başkan İduğ’a çarşı için verdiği desteklere plaket vererek teşekkür eden Mehmet Telingün ise, “Belediyemizle birlikte bir projenin içinde yer almaktan çok mutluyuz. Sitemizdeki işletmeler şoför, pazarlamacı, tezgahtar, depocu, muhasebeci ve bahçevan gibi çok değişik mesleklerde kalifiye çalışan bulmakta zorlanıyor. Altın Bilezik gibi bir proje yaptığınız, iş arayanla bizleri buluşturduğumuz için ayrıca teşekkür ederiz. Bornova’daki yapacağımız bu işbirliklerinin daha da büyüyeceğine inanıyoruz” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

‘Karşıyaka’nın Parkındayız’ sloganıyla hayata geçirilen etkinlik kapsamında ilk buluşma, Alaybey Tahir Bor Parkı’nda düzenlendi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği kıyı düzenleme projesi kapsamında Karşıyaka sahili yepyeni bir çehreye büründü.

Karaburun Belediyesi’nin kadınlar için düzenlediği pilates kursları, ilçe merkezindeki Kuyucak Plajı ve Mordoğan Spor Tesisi’nde başladı.

İzmir’de gelinlik, damatlık ve abiye giyim sektörünün kalbinin attığı Mimar Kemalettin Moda Merkezi’nde faaliyet gösteren iki esnaf, ihtiyacı olan gelin adaylarına ula...

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 152 dünya kentini birbirine bağlayan Açık ve Çevik Akıllı Şehirler (OASC-Open and Agile Smart Cities) topluluğuna dâhil oldu.

Gaziemir Belediyesi; ormanlık alanlar, boş arsalar ve yol kenarları başta olmak üzere ilçenin çeşitli noktalarına gelişigüzel ve kaçak olarak dökülen molozları toplaya...

İBB'nin metro projesi için yurt dışından aldığı döviz kredisinin bulunduğu hesaba haciz getirildi.

Yazarlar
Website Security Test