Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir Gaziemir, Foça, Menemen belediyelerine kumpas iddiası

27.6.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk'e konuşarak, İzmir'de Gaziemir, Foça ve Menemen belediyelerine yönelik kumpas faaliyetleri olduğunu iddia etti.

CHP'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'e konuştu.

Gaziemir, Foça ve Menemen belediyelerinde kumpas girişimi olduğunu ve yürütülen soruşturmaların detaylarını anlatan Torun, iktidarın belediyeler için sahte delil yarattığını ve soruşturma başlattıklarını ifade etti.

Seyit Torun'un iddiaları şöyle;

Gaziemir: İzmir-Gaziemir Belediye başkanımız Halil Arda kendisine ait olmayan (fake) bir sosyal medya hesabından, Cumhurbaşkanı'nın başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı döneminde yapılmış olan paylaşımlar nedeniyle cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla ifade verdi. Başkanımız hakkında istenilen adli kontrol talebi reddedildi.

Foca: Geçen yıl bir esnafın kurşunlanması olayında, Foça Belediye başkanımız Fatih Gürbüz ile tanışıklığı olmayan şüphelilerin, başkanın telefonuna atmış olduğu bir sms nedeniyle, müşteki sıfatıyla müdahil olduğu soruşturma dosyasında durumu şüpheli sıfatına çevrildi. Hakkında iddianame düzenlendi.

Menemen: İzmir- Menemen belediyemizin gerçekleştirmiş olduğu çöp toplama aracı ihalesinde usulsüzlük yapıldığı iddia edilerek, yandaş medya yayın organlarında haberler yapılarak belediyemiz üzerinde baskı kurmak amaçlandı. Bu hususta hâlihazırda belediyede bulunana müfettişler yandaş medyanın hükümete hedef göstermesi neticesinde ihale hakkında soruşturma başlattı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Sir

27.06.2020 - 18:08
Foçadaki olay gerçek. Kumpas yok. Olaylar nereye varır bilinmez. Mahkeme ve deliler şuçluyu bulacak.
Diğer Haberler

Bornova Belediyesi tüm yerel yönetimlere örnek olacak bir üretim modeli geliştirdi. Atıl duran beton santralini yenileyen Bornova Belediyesi, kendi betonunu üretecek.

1989 yılında başlayan Bizimkiler dizisindeki Cemil karakterini oynayan Uğurtan Saygıner'in son hali sevenlerini üzdü. Saygıner, sağlık sorunları nedeniyle yardım bekli...

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Fox TV'de Çalar Saat programına konuk oldu. Başkan Soyer, İzmir'deki kentsel dönüşüm, orman yangınları, işsizlik, Buca me...

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal; Cengizhan, Alpaslan ve Fuat Edip Baksı Mahallelerini kapsayan 60 hektarlık kentsel dönüşüm alanında taslak çalışmanın tamamlan...

Karabağlar Belediyesi Ağustos ayı Meclis toplantısı yapıldı. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, kentsel dönüşüm konusunda engellendiklerini öne sürdü. Sel...

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, 1 personelde koronavirüs tespit edildiğini ve 14 personele izin verildiğini duyurdu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Çim Konserleri yarın, 6 Ağustos tarihinde başlıyor. İlk konser kimin? Konserler nerelerde yapılacak?

Yazarlar
Website Security Test