Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Bergama Belediye Meclisi salgın sonrası ilk toplantısını yaptı

2.7.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bergama Belediye Meclisi, salgın önlemleriyle ara verdiği toplantılarının ilkini Temmuz ayı oturumu ile başlattı. Başkan Hakan Koştu, Bergama’nın dört bir yanında projelerin hayata geçeceği bir döneme girdiklerini söyledi.

Bergama Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı alınan Koronavirüs önlemleri çerçevesinde, maskeli ve sosyal mesafeye dikkat edilerek gerçekleştirildi. Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu’nun yönetimindeki toplantı, Koronavirüs salgını sürecinde verilen aradan sonra yapılan ilk olağan meclis toplantısı oldu. Toplantıya girişte ateş ölücümü yapılırken, maske kullanımı ve sosyal mesafeye göre oturma düzeni de ihmal edilmedi. Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu’nun konuşması ile başlayan oturumda, encümen üyeleri ile ihtisas komisyonları üye seçimleri yapıldı. Meclis toplantısında parti grupları ve belediye bürokratlarının yanı sıra Ak Parti İlçe Başkanı Sebahattin Güzel, İyi Parti İlçe Başkanı Nuri Çiftçi’de hazır bulundu.

BAŞKAN KOŞTU “PANDEMİ SÜRECİNDE PROJELERİMİZ İÇİN HAZIRLIK YAPTIK”
Bergama Belediye Başkanlığı görevinde bir yılı geride bırakan Hakan Koştu, pandemi sürecinde boş durmadıklarını söyleyerek Bergama’ya sözünü verdikleri projelerin hazırlığını yaptıklarına dikkat çekti. Şimdi bu projelerin yaşama geçirilme vakti olduğuna işaret eden Başkan Koştu, “Geçtiğimiz bir yılda ilçemiz için önem arz eden projelerimizi hazırladık. Projelerimizin hayata geçme aşamasında yaşanan Koronavirüs süreci ile ara verilen çalışmalarımızı bundan sonraki süreçte gerçekleştireceğiz. Daha verimli olacağımız, projelerimizi hayata geçireceğimiz bir sürece girdik” dedi.

“DEVLETİMİZ, BELEDİYEMİZ, SAĞLIK KURUMLARIMIZ VE KAMU KURUMLARIMIZ PANDEMİ’Yİ UYUM VE İŞBİRLİĞİ İLE GEÇİRDİ”
Bergama Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı olağan toplantısında bir yıllık faaliyet raporu değerlendirildi. 2019 yılı faaliyet raporu oy çokluğu ile kabul edilirken, yeni encümen üyeleri ve komisyonlar da yer alacak olan meclis üyeleri yapılan oylamalar ile belirlendi. Toplantıda Koronavirüs sürecinde belediyenin yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Koştu, “Salgın önlemlerinin en yoğun uygulandığı dönemde Bergama Belediyesi’nin tüm birim ve ekipleri ile koordineli iyi bir çalışma düzeni sergilediğini söyledi. Belediye ekiplerinin ellerinden gelen her çalışmayı titizlikle yaptıklarını söyleyen Başkan Koştu, “Bir taraftan devletimiz, bir taraftan belediyemiz dayanışma içinde çalışarak bu zor günleri geride bıraktık. Bu salgını umarım ki en kısa zamanda atlatırız. Normale döneriz. Bu süreçte Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin, hükümetimizin ne derece başarılı bir süreç geçirmiş olduğunu gördük. Belediyemiz üç aylık süreçte Kaymakamlığımız, Emniyet Müdürlüğümüz, Jandarmamız, Sağlık çalışanlarımız ve bütün kamu kurumları ile tam bir uyum içerisinde çalıştı. Özellikle 65 yaş üstü hemşehrilerimizi yalnız bırakmadık. Hedeflerimizi pandemi sürecinde küçültmedik. Daha da büyüttük. Bergama’mız için çalışmaya üretmeye devam edeceğiz. Toplantımızın ve alacağımız kararların hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

“YATIRIMLARIMIZI BİRER BİRER YAŞAMA GEÇİRECEĞİZ”
1 Haziran’da başlayan normalleşme süreci ile birlikte, önlemleri de elden bırakmayarak, Bergama’da yatırımları birer birer hayata geçirecekleri bir döneme girdiklerini vurgulayan Başkan Koştu, “Önümüzdeki süreç Bergama için yatırım yılları olacak” dedi. Meclis oturumu daha sonra komisyonlardan, başlıktan gelen evrakların görüşülmesi, dilek ve temenniler bölümü ile son buldu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Bornova Belediyesi tüm yerel yönetimlere örnek olacak bir üretim modeli geliştirdi. Atıl duran beton santralini yenileyen Bornova Belediyesi, kendi betonunu üretecek.

1989 yılında başlayan Bizimkiler dizisindeki Cemil karakterini oynayan Uğurtan Saygıner'in son hali sevenlerini üzdü. Saygıner, sağlık sorunları nedeniyle yardım bekli...

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Fox TV'de Çalar Saat programına konuk oldu. Başkan Soyer, İzmir'deki kentsel dönüşüm, orman yangınları, işsizlik, Buca me...

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal; Cengizhan, Alpaslan ve Fuat Edip Baksı Mahallelerini kapsayan 60 hektarlık kentsel dönüşüm alanında taslak çalışmanın tamamlan...

Karabağlar Belediyesi Ağustos ayı Meclis toplantısı yapıldı. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, kentsel dönüşüm konusunda engellendiklerini öne sürdü. Sel...

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, 1 personelde koronavirüs tespit edildiğini ve 14 personele izin verildiğini duyurdu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Çim Konserleri yarın, 6 Ağustos tarihinde başlıyor. İlk konser kimin? Konserler nerelerde yapılacak?

Yazarlar
Website Security Test