Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Örnek üretim modeli: Bornova kendi betonunu üretecek

6.8.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bornova Belediyesi tüm yerel yönetimlere örnek olacak bir üretim modeli geliştirdi. Atıl duran beton santralini yenileyen Bornova Belediyesi, kendi betonunu üretecek.

Bornova Belediyesi, atıl duran Fen İşleri Şantiyesi bünyesindeki beton santralini yenileyerek işler hale getirdi. Tesis ile kendi betonunu üretecek olan Bornova Belediyesi, her metreküp için 126.5 TL kâr öngörüyor. Yıllık ortalama 5 bin metreküp beton kullanan belediye bir yıl için 1 milyon 115 bin TL olan maliyeti 482 bin 500 TL’ye indirmeyi ve 632 bin 500 TL tasarruf sağlamayı hedefl iyor. Beton üretimindeki malzemelerin depolandığı toplam 110 ton kapasiteli iki silosu da bulunan santral, saatte ortalama 25-30 metreküp arası üretim kapasitesine sahip.

Santral sayesinde artık daha düşük maliyetlerle beton üreteceklerini ifade eden Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Yol, kaldırım gibi yatırımlar belediyelerin öncelikli ve temel görevleri arasında yer alıyor. Vatandaşların da bu yatırımlara ilişkin ciddi talebi var. Buralarda kullanılan betonları artık kendimiz üreteceğiz. Piyasadan metreküpünü ortalama 223 TL’ye aldığımız betonun bize maliyeti 96.5 TL’ye gelecek. Buradan sağladığımız tasarrufu başka alanlara yönlendireceğiz” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir'de ülke genelinde ün sahibi olan Kordon'daki araç trafiği yıllardır İzmir'in gündemindeki yerini koruyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bisikletli kent hedefle...

Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde esnaf ziyareti yapan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, kentteki Koronavirüs (Kovid-19) pandemisinin seyri hakkında bilgi verdi.

Aliağa Belediyesi’nin tarihi Güzelhisar Mahallesi’nde hayata geçirmeyi planladığı ‘Güzelhisar Sosyal Tesisleri Projesi’nde ilk adım atılıyor.

''Başka Bir Tarım Mümkün'' diyerek çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kirazlı çiftçilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu’nun düzenlediği U-22 Avrupa Plaj Voleybol Şampiyonası’nda maçlar başlıyor.

Bornova Belediyesi iklim dostu ulaşım alternatiflerinin ve yenilikçi kentsel ulaşım örneklerinin oluşturulması amacıyla Eşpedal Derneği tarafından hazırlanan ''Yeşile ...

İzmir Büyükeşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kapatılacağı açıklanan Hilton İzmir oteli için flaş bir açıklama yaptı. Başkan Soyer, bu çok değerli tesisin yeniden 5 y...

Yazarlar
Website Security Test