Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İsrailli Afifi ailesinin şirketi Transtek Turkey ihalelerden men edildi

19.8.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Merkezi İngiltere’de bulunan İsrailli Afifi ailesinin yönettiği Transtek Turkey Otomotiv Anonim Şirketi’nin Türkiye’de ihalelere girmesi yasaklandı. Şirketin men edilmesini sağlayan başvuruyu ise İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ESHOT Genel Müdürlüğü yaptı.

İzmir'de ESHOT Genel Müdürlüğü’nün başvurusu üzerine İsrailli Afifi ailesine ait İngiltere merkezli Transtek Turkey Otomotiv Anonim Şirketi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ihalelerden men edildi. Başvuruyu, ESHOT Genel Müdürlüğü yaptı. Kurum, Büyükşehir’de ihaleyi giren ve otobüslere teknoloji yatırımı yapan şirketin ihale kanununa göre sorumluluklarını yerine getirmediğini ifade etti. Gerekli belge ve bilgiler eşiğinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başvurdu. Başvurunun ardından durumu inceleyen Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü şirketi 1 yol boyunca Türkiye’de 2886 sayılı kanun kapsamındaki tüm ihalelere girmekten men etti.

Ticaret Sicil Kayıtlarına göre Transtek Turkey Otomotiv Anonim Şirketi’nin Türkiye merkez idaresi İstanbul’da yer alıyor. Şirket, İsrail’de ikamet eden Afif Afifi, Tawfıq Afifi ve Waleed Afifi tarafından yönetiliyor. Şirketin ayrıca İngiltere’de Averroes Lımıted isimli bir de ortağı bulunuyor.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Karşıyaka Belediyesi iştiraki Kent A.Ş.’nin tesislerinde satışa sunduğu ürünlerin üretimi “Kent Merkez Mutfak’ta” yapılıyor.

Emlak Vergisi bildirimi, çevre temizlik, ilan ve reklam vergileri beyannamelerinin ön başvuruları ile ağaç kesim-budama başvuruları da internetten yapılabiliyor.

Buca Belediyesi’nin Buca Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlediği kişisel gelişim, sanat ve spor kursları yeniden kapılarını açıyor.

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, evinden belediye binasına ve ilçe içindeki programlarına gitmek için bisiklet kullanıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi,17 Mart ile 1 Haziran tarihleri arasında faaliyette bulunamayan işletmelerden alınan ilan ve reklam vergilerini iade edecek.

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Konak Bağımlılıkla Mücadele Merkezi’nin (KOBAM) bir ay içinde açılacağını söyledi.

Pandemi nedeniyle uzun bir aradan sonra okul öncesi anasınıfına başlayan çocuklara "Sıfır Atık Farkındalık." boyama seti, ilkokul 1'nci sınıfa başlayan öğrenciler için...

Yazarlar
Website Security Test