Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Güzelbahçe'de hobi bahçeleri abartıldı, belediye harekete geçti

2.9.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir'in Güzelbahçe ilçesinde tarım alanlarının hobi bahçelerine dönüştürme uygulaması abartılınca Güzelbahçe Belediyesi harekete geçti. Kaymakamlıkla ortak alınan kararla, Güzelbahçe'de, Çamlı ve Maltepe mahallelerinde hobi bahçesi adı altındaki konteynerler kaldırılmasına başlandı.

Son yıllarda çok sayıda tarım alanının hobi bahçesine dönüşmesi olayı, Güzelbahçe'de de ileri boyutlara ulaşınca, belediye devreye girdi.

Egedesonsöz'den Muhittin Akbel'in haberine göre, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, "Adamlar çelik konstrüksiyondan villalar yapmışlar. Şimdi bu yapıların hepsini ortadan kaldırıyoruz" dedi.

2019 yılı sonlarına doğru Güzelbahçe Belediyesi olarak işçi alımı ilanına çıktıklarını, başvuru sahiplerinin güvenlik soruşturması yapılırken başvuru sahiplerinin çoğunun hobi bahçesi adı altındaki konteynerlerde yaşadığını ortaya çıkardıklarını anlatan Başkan Mustafa İnce, "Güzelbahçe'deki hobi bahçesi adı altında tarım alanlarında yapılan tüm yapı ve konteynerler, mal sahipleri tarafından kaldırılıyor. Daha sonra biz belediye olarak ekiplerimizi gönderiyoruz, oraları temizliyoruz. Mağduriyet olmaması için belediyemizden ruhsat almadan oluşturulan hiçbir yapıya izin verilmeyecek" diye konuştu.

Kiralama işlerinin de yapıldığını söyleyen Başkan İnce, "500 metrekare olarak bölünmüş bahçelere onlarca konteyner kondurulmuş. Hatta bazıları çelik konstrüksiyondan villa gibi evler yapmış. Çamlı mahallesinde bir bahçe sahibi, 5 dönümlük arazisini 500'er metrekarelik bölümler halinde parçalamış, 250 metrekarelik evler yapabileceklerini ilan etmiş. Havuzlu villalar yapmışlar. Bunların tuvalet, fosseptik sorunları var. Kuyu suyu kullanıyorlar. Konteynerlere sundurma da yapmışlar. İnsanların niyeti, hobi bahçesi oluşturmak değil, ev yapmak. Buna izin veremeyiz. İşin ilginç yanı, emniyetin yaptığı güvenlik soruşturmasında buralardan kaçakçı, hapçı, sabıkalı insanlar çıktı. Emniyetle görüştük, Kaymakamlık ile karar aldık. O konteynerleri konduranlar, yıkmalarını istediğimizde sorun çıkarmadılar. Şimdi oraları bu tür yapılardan temizliyoruz." dedi.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Karşıyaka Belediyesi iştiraki Kent A.Ş.’nin tesislerinde satışa sunduğu ürünlerin üretimi “Kent Merkez Mutfak’ta” yapılıyor.

Emlak Vergisi bildirimi, çevre temizlik, ilan ve reklam vergileri beyannamelerinin ön başvuruları ile ağaç kesim-budama başvuruları da internetten yapılabiliyor.

Buca Belediyesi’nin Buca Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlediği kişisel gelişim, sanat ve spor kursları yeniden kapılarını açıyor.

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, evinden belediye binasına ve ilçe içindeki programlarına gitmek için bisiklet kullanıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi,17 Mart ile 1 Haziran tarihleri arasında faaliyette bulunamayan işletmelerden alınan ilan ve reklam vergilerini iade edecek.

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Konak Bağımlılıkla Mücadele Merkezi’nin (KOBAM) bir ay içinde açılacağını söyledi.

Pandemi nedeniyle uzun bir aradan sonra okul öncesi anasınıfına başlayan çocuklara "Sıfır Atık Farkındalık." boyama seti, ilkokul 1'nci sınıfa başlayan öğrenciler için...

Yazarlar
Website Security Test