Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Güzelbahçe'de hobi bahçeleri abartıldı, belediye harekete geçti

2.9.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir'in Güzelbahçe ilçesinde tarım alanlarının hobi bahçelerine dönüştürme uygulaması abartılınca Güzelbahçe Belediyesi harekete geçti. Kaymakamlıkla ortak alınan kararla, Güzelbahçe'de, Çamlı ve Maltepe mahallelerinde hobi bahçesi adı altındaki konteynerler kaldırılmasına başlandı.

Son yıllarda çok sayıda tarım alanının hobi bahçesine dönüşmesi olayı, Güzelbahçe'de de ileri boyutlara ulaşınca, belediye devreye girdi.

Egedesonsöz'den Muhittin Akbel'in haberine göre, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, "Adamlar çelik konstrüksiyondan villalar yapmışlar. Şimdi bu yapıların hepsini ortadan kaldırıyoruz" dedi.

2019 yılı sonlarına doğru Güzelbahçe Belediyesi olarak işçi alımı ilanına çıktıklarını, başvuru sahiplerinin güvenlik soruşturması yapılırken başvuru sahiplerinin çoğunun hobi bahçesi adı altındaki konteynerlerde yaşadığını ortaya çıkardıklarını anlatan Başkan Mustafa İnce, "Güzelbahçe'deki hobi bahçesi adı altında tarım alanlarında yapılan tüm yapı ve konteynerler, mal sahipleri tarafından kaldırılıyor. Daha sonra biz belediye olarak ekiplerimizi gönderiyoruz, oraları temizliyoruz. Mağduriyet olmaması için belediyemizden ruhsat almadan oluşturulan hiçbir yapıya izin verilmeyecek" diye konuştu.

Kiralama işlerinin de yapıldığını söyleyen Başkan İnce, "500 metrekare olarak bölünmüş bahçelere onlarca konteyner kondurulmuş. Hatta bazıları çelik konstrüksiyondan villa gibi evler yapmış. Çamlı mahallesinde bir bahçe sahibi, 5 dönümlük arazisini 500'er metrekarelik bölümler halinde parçalamış, 250 metrekarelik evler yapabileceklerini ilan etmiş. Havuzlu villalar yapmışlar. Bunların tuvalet, fosseptik sorunları var. Kuyu suyu kullanıyorlar. Konteynerlere sundurma da yapmışlar. İnsanların niyeti, hobi bahçesi oluşturmak değil, ev yapmak. Buna izin veremeyiz. İşin ilginç yanı, emniyetin yaptığı güvenlik soruşturmasında buralardan kaçakçı, hapçı, sabıkalı insanlar çıktı. Emniyetle görüştük, Kaymakamlık ile karar aldık. O konteynerleri konduranlar, yıkmalarını istediğimizde sorun çıkarmadılar. Şimdi oraları bu tür yapılardan temizliyoruz." dedi.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, vatandaşların taleplerini dinlemek ve ihtiyaçları yerinde tespit etmek amacıyla gerçekleştirdiği mahalle ziyaretlerine İnönü...

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Eğitime destek projeleri ve ulaşım önlemleri" toplantısında konuşarak, uzaktan eğitim için 15 milyon TL kaynak ayrıldığı...

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya İnciraltı'nın konuşulduğu toplantı hakkında bir sitem geldi. Başkan Soyer, ''İnciraltı ko...

Türkiye'deki itfaiyeler arasında sadece İzmir İtfaiyesi'nde görev yapan paramedikler hem acil yardım hem de kurtarma hizmeti veriyor.

Karşıyaka Belediyesi, Bostanlı’da Suat Taşer Tiyatrosu'nun yan tarafında yer alan Güzel Sanatlar Parkı'nı, meydan olarak düzenliyor.

Bornova Belediyesi, ilk kez okula gitme heyecanı yaşayacak olan minikler için seferber oldu. Okul öncesi ve birinci sınıflarda yüzyüze eğitime başlanacak 21 Eylül Paza...

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, ilçe genelinde devam eden çalışmaları ve vatandaşlardan gelen talepleri sahaya inerek yerinde gözlemliyor.

Yazarlar
Website Security Test