Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Hastanelerde yer kalmayan İzmir'de sahra hastaneleri çağrısı

2.12.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Tüm Türkiye'de ve İzmir'de artan Koronavirüs (Kovid-19) vakaları sonrasında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'den, Kültürpark ve Fuar İzmir'de sahra hastaneleri kurulması önerisi geldi. Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hastaları yatıracak yer kalmayınca, spor salonunda yataklar hazırlanmaya başladığı bildirildi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 27 Mart'ta Sağlık Bakanlığı'na yaptığı, Fuarİzmir ve Kültürpark'ın Sahra Hastanesi'ne dönüştürülmesi çağrısını tekrarladı.

Egedesonsöz'den Muhittin Akbel'in haberine göre, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Fuarİzmir ve Kültürpark'ta Sahra Hastanesi hazırlanması önerisinin dikkate alınmasını istedi. 27 Mart'tan bu yana Sağlık Bakanlığı'ndan bu çağrıya yanıt gelmediğini belirten Başkan Soyer, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Gaziemir Fuarİzmir'de 110 bin, Kültürpark'ta 23 bin metrekarelik, iklimlendirilmeli kapalı alanımız var. Bu alanların, Sahra Hastanesi olarak değerlendirilmesi teklifini yapmıştık. Bugüne dek cevap gelmedi. Fakat salgın, kentimizde yukarı doğru tırmanışta… Hastanelerimiz doldu. Sahra Hastanesine ihtiyaç var. Her taraftan vaka haberleri geliyor. Bir an önce Sahra Hastanesi hazırlığının yapılması lazım. Artık İzmir'in beklemeye tahammülü yok. Bir an önce kararın netleşmesini ve çalışmaların başlatılmasını umuyoruz. Gerçekten üzücü bir durum söz konusu… Salgının tırmandığını görüyorum. Yeni önlemler alındı. Dilerim, alınan önlemler, korona salgınını engellemekte işe yarar. Geciktikçe, salgın daha korkutucu hal alıyor. Eğer şu günlerde durduramazsak, ileride daha sert önlemlerin alınması kaçınılmaz olacaktır."

TEPECİK'TE YER KALMADI

960 yataklı Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hastaları yatıracak yer kalmayınca, spor salonuna yataklar hazırlanmaya başladı. Yaklaşık 50 yatağın yer alacağı spor salonundaki yeni yoğun bakımın bugünlerde işler hale getirilmesi amaçlanıyor. Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi'nde Covit-19'lular dışında hiçbir hastanın yatışının yapılmadığı öğrenildi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Pandemi’den en fazla etkilenen kesim olan esnafları ziyaret etti.

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, “İşçi Başkan El Ele, Birlikte Güzel Günlere” , “Bu İşçi Seninle Gurur Duyuyor” sloganlarıyla karşılandı.

Video konferans yöntemiyle toplanan Kıyı Ege Belediyeler Birliği Encümeni’nde, pandemi yüzünden nüfusu ciddi oranda artan ilçelere dikkat çekilerek, bu bölgelerde vata...

İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraki İZDOĞA A.Ş. her çalışanının çocuğu adına Tahtalı Barajı Havzası’nda 60 dönüm araziye 2 bin 500 fidan dikti.

Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesi'nin hizmet binalarını 2020 yılı Nisan ayında UNESCO Dünya Mi...

30 Ekim’de yaşanan deprem sonrası vatandaşlardan gelen talepler üzerine harekete geçen Bayraklı Belediyesi, 3 farklı noktada Kentsel Dönüşüm İletişim Ofisi açtı.

Çeşme Belediyesi bir ilke imza atarak, ilçenin ilk kapalı Pazar yeri projesini hayata geçirmek için kollarını sıvadı.

Yazarlar
Website Security Test