Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Hayatın kalbindeyiz

16.1.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Modern hayat alışkanlıklarından ilham alarak insan odaklı teknolojiler geliştirmeye devam edeceklerini söyleyen Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tolga Ulutaş, “2019’da da Türkiye’de bankacılık sektörünün dijital dönüşümüne liderlik etmeye devam edeceğiz” dedi.

Cep telefonları artık hayatın her noktasında can simidi oluyor. Özellikle finans dünyasında başrole oturuyor. Akbank da bu kapsamda çalışmalara imza atıyor. Akbank Direkt’in ana hedefinin müşterilerinin günlük hayatları içindeki finansal ihtiyaçlarına ek bir süreç yaratmadan çözüm sunmak olduğunu belirten Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tolga Ulutaş,  “Tüketicilerin parasını doğru yerde değerlendirmeye, doğru yerde harcamaya, ihtiyacı olan ürünleri almaya ihtiyacı var. Bu ihtiyaçları, tasarım odaklı servisler ve bunların arkasında akılllı analitik modeller ile kusursuz bir deneyim yaşatarak karşılamayı hedefliyoruz. Akbank Direkt üzerinden yenilikçi ürün ve hizmetlerimizi tasarlarken, bankacılık servisleri ve bireyin ihtiyaçlarını farklı süreçler olmaktan çıkarıp, entegre tek bir süreç haline getirme vizyonuyla çalışıyoruz” dedi.

Akbank olarak her zaman hayatın kalbinde olduklarına dikkat çeken Ulutaş, teknolojideki gelişmeleri bankacılık ürün ve hizmetlerine aynı hızda uyarlamak için çalıştıklarını söyledi. Ulutaş,  “Selfie çekmek hayatımızın vazgeçilmez bir parçası; biz de Akbank olarak hayatın kalbindeyiz. Selfie hayatımızın bu kadar içine girmişken, biz de ‘Akbank Direkt’e selfie ile giriş neden yapılamasın?’ dedik ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Artık müşterilerimiz, Akbank Direkt’e yüzlerini tanıtıyor ve şifre girmeye gerek olmadan yüz tanımlama teknolojisi ile Selfie’leri ile giriş yapabiliyor” dedi.

Chatbotla para transferi

İnsanların artık birbirini aramak yerine mesaj atmalarını, bankacılık hizmetine entegre ettiklerini hatırlatan Ulutaş, “ Biz de ‘Günlük hayatta sürekli mesajlaşarak işini halleden müşterilerimiz neden bizimle de mesajlaşarak bankacılık işlemlerini halletmesinler?’ dedik ve Chatbot teknolojisi ile para transferi özelliğini getirdik. Artık müşterilerimiz Akbank.com üzerinden, Akbank Asistan ile mesajlaşarak para transferi işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilecek. Yeni dönemde chatbot teknolojisi ile sunduğumuz bankacılık işlemlerinin çeşitliliğini artırmak ve müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Tüm süreçleri mobile taşıyoruz

Santander UK’e Ripple üzerinden blockchain altyapısı ile GBP para transferlerine başladıklarının altını çizen Ulutaş, bu önemli teknolojiyle müşterilerinin uluslararası para transferlerinde artık çok daha düşük maliyetli ve hızlı para transfer edebilme imkânlarından faydalanabileceklerini dile getirdi.  KOBİ’lerin işlerini kolaylaştıracak, verimliliklerini artıracak ve kendilerine zaman kazandıracak çözümlere ihtiyaç duyduklarına değinen Ulutaş, “ Bu ihtiyaçlara cevap vermek için KOBI’lerin en fazla ihtiyaç duyduğu ürünleri uçtan uca dijitalleştirerek, müşterilerimizin işlerine ara vermeden bankacılık hizmetlerimizi kullanmalarını sağlıyoruz. 2017 sonunda uçtan uca dijital ve şubesiz POS süreci ile başladığımız bu yolculuğa, 2018 yılında da ticari kredi başta olmak üzere tüm süreçlerimizi mobile taşımaya ve dijitalleştirmeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.  Kesintisiz yatırım yaptıkları dijital teknolojinin müşterileriyle aralarında özel bir iletişim köprüsü de oluşturduğunu vurgulayan Ulutaş, sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Dijital teknolojideki gelişimi müşterilerimizin olduğu her platformda yanlarında olmak için bir fırsat olarak görüyoruz. Son aylarda yaptığımız Google My Business ve Ripple projeleriyle müşterilerimize yenilikçi hizmetler sunmaya devam ettik. Akbank olarak modern hayat alışkanlıklarından ilham alarak insan odaklı teknolojiler geliştirmeye, 2019’da da Türkiye’de bankacılık sektörünün dijital dönüşümüne liderlik etmeye devam edeceğiz”

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Bilal Saygılı, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

2000 yılından sonra doğan Z kuşağı hakkında bilgi veren Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, Z Kuşağı'nın tercihlerini yorumladı.

Turkcell kurumlara sunduğu özel koruma çözümleri ve yüzden fazla siber güvenlik uzmanıyla kesintisiz hizmet sunuyor.

Yüzde 75’inin internet kullanıcısı olduğu ülkemizde şirketlerin dijital dünyada var olabilmeleri, hedef kitlelerine ulaşabilmeleri ve ürünlerini tanıtabilmeleri bu dön...

Cargill Türkiye, ülkemiz koronavirüsle mücadele ederken gıda krizi yaşanmaması için tarlada canla başla çalışmaya devam eden çiftçilerle dayanışma içinde bulunan öncü ...

Corona salgınının etkilerinin alınan tedbirlerle azalmaya başlamasıyla birlikte ekonomide canlanma beklentisi de arttı; gözler yaz aylarına çevrildi.

Türk sanayicisinin güvenilir tedarikçisi olmayı sürdüren Petkim, 2020 yılının ilk çeyreğinde STAR Rafineri’nin sağladığı sinerjiyle toplam üretimini 2019 yılının aynı ...

Yazarlar
Website Security Test