Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Girişimciler için öneriler

20.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

GoDaddy, Girişimcilik Haftası’nın kutlandığı Mart ayı için girişimciler ve kendi işini kurmak isteyenler için altı öneri paylaştı.

Türkiye’de girişimciliğin potansiyeline dair bu içgörülerin ışığında GoDaddy, girişimcilik dünyasına atılmak isteyenler için altı öneri paylaştı.

GoDaddy Türkiye ve MENA Bölge Direktörü Selina Bieber, konuyla ilgili “Türkiye’deki girişimcilik ekosistemi çok dinamik. Genç nüfusu, yüksek potansiyeli ve teknolojiye hızlı uyum sağlayan yapısıyla Türkiye girişimciler için heyecan verici bir pazar. İnternetin sağladığı en büyük avantajlardan biri insanların ihtiyaç duydukları bilgi ve araçlara daha hızlı ve uygun maliyetle ulaşabilmeleri. GoDaddy, girişimcilere güçlü bir online varlık oluşturmak ve yönetmek için gerekli araçları sunmaya ve Türkçe blog sayfasında rehberlik vermeye odaklanıyor” dedi.

 

Başarı için hazırlık kritik önem taşıyor

İşte girişimciler ve kendi işini kurma yolculuğuna başlayanlar için GoDaddy’den öneriler:

• “Neden” diye başlayan soruları yanıtlayın. Neden sizin fikriniz, başkalarından nasıl ayrışıyorsunuz? Neden bu işe girmek istiyorsunuz? Neden bu ürün veya hizmet? Hangi ihtiyaçları karşılıyorsunuz? Bu soruları yanıtlamak iş modelinizi planlamanın ve hedeflerinizi belirlemenin ilk adımıdır.
• Hedef pazarınızı belirleyin. Ürününüze kimin ihtiyacı var? İdeal müşteriniz kim? Nerede yaşıyorlar? Ne yapıyorlar? Ürününüzü nasıl kullanacaklar? Hedef kitlenizi belirleyin ve onlarla iletişime geçmenin en iyi yoluna karar verin.
• Sektör trendlerini takip edin. İşinizin büyümesini desteklemek için sektörünüzdeki gelişmelere uyum sağlamalısınız. Bu, tüketici davranışlarındaki değişiklikler veya tedarikçi tarafındaki üretim veya ücretlendirmedeki değişiklikler olabilir. Yeni trendlerden haberdar olun ve iş yapış şeklinizi gerektiği gibi şekillendirin. Hatta trendleri erkenden fark ederek proaktif bile olabilirsiniz.
• Finansal durumunuzu anlayın. Eğer işinizi kurmaya yeni başladıysanız tüm olası giderleri değerlendirdiğinizden emin olun ve başlangıçtaki gelir beklentilerinizi gerçekçi tutun. Çalışan maaşları, tedarikçi ücretleri, ofis/mağaza giderleri gibi temel ödemelerinizi belirleyin. İşleriniz hareketlenmeye başladığında, yatırımlarınızı ve kârınızı daha sağlıklı planlayabilmek adına finansal durumunuzu düzenli olarak değerlendirin. Ne beklemeniz gerektiğini bilmek ve finansal açıdan hazırlıklı olmak işinizin uzun dönemde sürdürülebilirliği için çok önemlidir.
• Başarısızlıklarınızdan ders alın. Başarı her zaman kesin değildir. Ancak, fikrinize inancınız tamsa hatalarınızdan öğrenerek iş yapış şeklinizi iyileştirebilirsiniz. Finansal planınızı değerlendirin, pazarınızı ve ürününüzü derinlemesine inceleyin, ekibinizi ve liderlik yeteneğinizi gözden geçirin… Başarısızlık çoğu zaman en iyi öğretmendir.
• Güçlü bir online varlık oluşturun. Ürün ve hizmetleriniz ne kadar iyi olursa olsun, insanlar sizi bulamazsa sizden ürün alamaz veya sizinle iş yapamazlar. Günümüzün dijital dünyasında insanlar bir ürün veya hizmet bulmak istediklerinde internette arama yapıyor, o yüzden bulunmanızı kolaylaştırmak adına bir online varlığa ihtiyacınız var. Online varlığınızın merkezinde insanların kim olduğunuzu ve ne yaptığınızı görebilecekleri bir web sitesi olmalı. Ayrıca, profesyonel bir web sitesi müşterilerinizin gözünde itibarınızı yükseltmekte önemli bir faktör. İşletmenizin ihtiyaçlarına bağlı olarak GoDaddy Web Sitesi Mimarı ile bir saatten kısa sürede profesyonel bir web sitesi kurabilir veya biraz daha teknik bilgiyle web sitenizi daha fazla esneklik ve kişiselleştirilmiş eklentiler sağlayan WordPress ile kurmayı tercih edebilirsiniz. Daha sonra web sitenizi sosyal medya hesaplarınız ve işletme rehberleri gibi diğer online kanallarınız ile ilişkilendirebilirsiniz.

GoDaddy, Türkiye’deki küçük işletmeler için online varlıklarını oluşturmalarını sağlayacak, kolay kullanılabilir ve uygun maliyetli dijital araçlar sunuyor. Ürün ve hizmetleri arasında alan adı kaydı ve Web Sitesi Mimarı’nın yanı sıra hosting, Yönetilebilir WordPress, online güvenlik, online pazarlama ile e-posta ve Office üretkenlik araçları yer alıyor. Daha fazla bilgi için https://tr.godaddy.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

SOCAR STAR Rafinerisi'nin Mayıs'ta tam kapasiteye ulaşacağı bildirildi.

Avrupa’daki MediaMarkt ülkeleri arasında büyüme ve dijital dönüşüm alanlarında rol model olarak öne çıkan MediaMarkt Türkiye, İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım’ın ...

İhracatçıların, avantajlı faiz oranları da dahil olmak üzere pek çok fayda içerecek şekilde finansmana erişebilmeleri için, ING Bank ve TİM bir protokol anlaşması imza...

TMSF tarafından yönetilen Boydak Holding'in üst yöneticisi Alpaslan Baki Ertekin, düzenlediği basın toplantısıyla holdingin ilk çeyrek sonuçlarını paylaştı ve şirketin...

Aile İşletmeleri Derneği'nin (TAİDER) 7. Genel Kurul toplantısında 2019-2021 dönemi Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyelerinin seçildi. TAİDER'in yeni Yönetim Kurulu ...

BİM, ucuza Play Station 4 (PS4) oyun konsolu satacak. BİM ucuza PS4'ü ne zaman satacak? Kaç liraya satacak?

Bornova Yeni Kent Merkezi Bölgesi’ndeki Folkart Incity projesinde, inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Folkart Incity, aktif yaşamın başladığı, farklı olanakl...

Yazarlar
Website Security Test