Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Dirinler Makina, MAKSİAD'ı konuk etti

27.8.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir'de 1952 yılından bu yana takım tezgahı ve pres imalatı yaparak Türkiye’nin önde gelen makina üreticisi haline gelen Dirinler Makina, Denizli Makina Sanayici İşadamları Derneği yönetimini (MAKSİAD) konuk etti. MAKSİAD üyeleri fabrika ve üretim alanlarında incelemede bulundu.

MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı, dünya genelinde makina sanayisi gelişen ülkelerin refah düzeyinin yükseldiğine dikkat çekerek Türkiye için de bunun yolunun yerli üretimden geçtiğini söyledi. Kalkınmanın yerli ve milli üretimle olabileceğinin altını çizen Sarı "MAKSİAD’ın yarattığı güç birliği ve dayanışma ortamı sayesinde makine sanayisinde çok önemli aşamalar kat ettik. Türkiye de yerli üretim yapan makinecilerin her alanda desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. İkili ilişkilerimizi bu açıdan sürekli geliştirmemiz gerekiyor.Türkiye üretim için gerekli makinaları ithal etmesin, keni ürettiği makinaları kullansın istiyoruz. Çünkü ancak o zaman Türk ekonomisi kazanır. Dirinler'i de yerli ve milli üretime verdiği önem nedeniyle kutluyoruz" dedi.

TEK ÇARE ÇALIŞMAK
Dirinler Makina Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Rebil Dirin ise milli ve yerli üretimin gelişmesi için tecrübe paylaşımının şart olduğunu söyledi. Dirin “Biz tecrübemizi aktarır, bilgimizi paylaşırsak, gelecek kuşaklar da bizim birikimlerimizin üzerine öğrendikleri teknolojiyi ilave ederler. Tecrübe paylaşılmalı. Ancak bu şekilde gelişim sağlanır” diye konuştu. Türk ekonomisinin en önemli lokomatiflerinden birinin makina sanayi olduğunu ifade eden Dirin şöyle devam etti: "Zengin ve gelişmiş bütün ülkeler, metal işlemeyi iyi bilen ülkelerdir. Bu demek oluyor ki iyi işlememiz, iyi üretim yapmamız, çok çalışmamız lazım. Çalışkan olmaktan başka çaremiz yok"

Dirinler'in 67 yıllık tecrübesine karşın hala birşeyler öğrenip, öğretmeye devam ettiğini söyleyen Dirin bilgi aktarımının en önemli ayağının gençlere yapılan yatırım olduğuna dikkat çekti. Dirin “Gençlere mümkün olduğunca bünyemizde yer veriyoruz. Çalışanlarımızın yüzde 65'i kendi yetiştirdiğimiz çıraklarımız. Herkesin tornacı sıkıntısı olur, bizde yok. Çünkü biz kendimiz yetiştiriyoruz. Geleceğimiz gençler, onlar bizim için çok değerliler” dedi. MAKSİAD'ın bu açıdan önemli bir misyonu olduğunu söyleyen Dirin, işbirliğin artarak süreceğini söyledi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Markalaşma ve özgün tasarımlarla istikrarlı bir şekilde büyümeye devam eden sektör, 8-11 Ocak tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde 38'inci defa ziyaretçilerine...

SOCAR Türkiye’nin doğalgaz iletişimi için hazırladığı reklam filminde, SOCAR uzmanlığıyla doğalgaza kavuşan evlerde yaşanan mutlu anlar ekrana yansıdı.

Türkiye’nin önde gelen otobüs üreticilerinden Temsa, 23 Aralık’a kadar üretimi durdurduğu bildirildi.

TEMA Vakfı tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Millî Eğitim Bakanlığı ve Tetra Pak Türkiye iş birliğiyle hayata geçirilen ''Sıfır Atık Eğitim Projesi'' tanıtıldı.

Tetra Pak’ın ihracat şampiyonu İzmir Fabrikası; ''Sıfır Atık'' vizyonu ile ürettiği 10 milyarın üzerinde ambalajın yarıdan fazlasını 4 kıtada 39 ülkeye ihraç ediyor.

Yemeksepeti’nin online market ürünleri sipariş platformu Banabi; hizmet verdiği İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir ve Antalya’daki kullanıcılarının sipariş alış...

EGİAD marka bilgilendirme seminerlerinin üçüncüsü olan ‘Markalaşma Yolunda Turquality’ seminerinde konuşan EGİAD Başkanı Mustafa Aslan, Turquality programı ile Türkiye...

Yazarlar
Website Security Test