Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

American Hospital The Bodrum Cup 21 Ekim 2019'da başlıyor

16.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yalıkavak Marina’nın ana sponsorluğunda 31.’si düzenlenen American Hospital The Bodrum Cup 21-26 Ekim tarihlerinde deniz meraklılarını nefes kesen yarışlar ve çeşitli etkinlikleriyle Bodrum’da bir araya getirecek.

American Hospital The Bodrum Cup’ın bu yılki kazananı, dünyaca ünlü heykeltıraş İlhan Koman’ın Sonsuz Sütun eserinden esinlenerek yapılan etkinliğin bugüne kadar ki en anlamlı ödülüne sahip olacak. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “American Hospital The Bodrum Cup, Bodrum’u tüm dünyaya onurla ve gururla tanıtıyor ve bize bu gururu yaşatıyorlar. Biz de gittiğimiz her yerde bizim The Bodrum Cup’ımız var diyoruz” dedi.

Kazanana anlamlı ödül

Her yıl yerli ve yabancı binlerce deniz meraklısını ekim ayında Bodrum’da bir araya getiren festivalin bu yılki programında, Yalıkavak Marina’nın ana sponsorluğunda düzenlenen American Hospital The Bodrum Cup’ta 5 muhteşem yarış etabı ve çeşitli etkinlikler, 180’den fazla tekneyi, 1.500’den fazla denizciyi ve 10.000’in üzerinde katılımcıyı bekliyor. Yarışların birincisi, Anıtkabir’in ve İsveç Parlamentosu’nun rölyeflerini yapan, dünyaca ünlü heykeltıraş İlhan Koman’ın Sonsuz Sütun eserinden esinlenerek yapılan ödülün sahibi olacak.

Dolu dolu bir program

Bu yılki programda Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması da yer alıyor. Yarışma, 24 Ekim Perşembe günü, Metro Etabı’nın ardından düzenlenecek. Bu yıl dünyaca ünlü heykeltıraş İlhan Koman’ın eserlerini 1905’te İsveç’te yapılan 114 yıllık gemisi Hulda’nın içinde ilk defa Bodrum’da sergileyecek. Bu yüzen sergi, 10.00-20.00 saatleri arasında halka açık ve ücretsiz olacak. Mimar Nevzat Sayın söyleşisi gibi farklı etkinliklere de ev sahipliği yapılacak. Sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında Bodrum Sağlık Vakfı Begonvil Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören çocukların bayrak boyama etkinliğinde boyadıkları bayraklar, yarış sırasında yatlara asılıyor ve yarış boyunca yatlarda dalgalandırılacak.

“Yelken yarışından fazlası”

Geçen yıl 53 milyon kişiye ulaşıldığını ve her geçen yıl katılımcı sayısını artırmaya devam ettiklerini belirten American Hospital The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, “The Bodrum Cup, bir yelken yarışından çok daha fazlası. Bodrumlu gençler olarak çıktığımız bu yolda çok anlamlı destekler aldık. American Hospital The Bodrum Cup, bu destekler sayesinde sadece bu ülkenin değil, Avrupa’nın en büyük yelken yarışı olmak üzere yola çıktık. Bu yıl dünyanın en büyük sevgi çemberini Kissebükü’nde tekrar yapmak istiyoruz. Ülkemizin bu eşsiz güzelliğine dikkat çekmek ve onu tüm dünyaya tanıtmak istiyoruz” dedi.

Yatçılık ve deniz sektörünü Türkiye’nin hak ettiği seviyeye çıkarmak, denizleri ve koyları korumak için çaba sarf ettiklerini dile getiren American Hospital The Bodrum Cup Onursal Başkanı Erman Aras, “American Hospital The Bodrum Cup ile yeni neslin denizciliği sevmesine ve eğitimine bu organizasyonumuzla katkı sağlıyoruz. Sanat ve American Hospital The Bodrum Cup birbirlerine çok yakışıyor” ifadelerini kullandı. Bodrum Amerikan Hastanesi Başhekimi Yusuf Babayiğit ise “Sportif başarı potansiyelinin ortaya çıkarılması için üzerimize düşen görevler olduğunu biliyoruz” dedi.

“Buluşma noktası”
Etkinliğin Türkiye’nin kıyılarının yatçılığa ve yelken kullanıma uygun olduğunu göstermesiyle de büyük önem taşıdığını vurgulayan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “American Hospital The Bodrum Cup, yat turizmine ve üretimine katkıda bulunan, Charter yatlarında yelken kullanılmasını sağlayan bir sosyal sorumluluk projesidir. Sanatın, müziğin ve söyleşilerin buluşma noktasıdır. Bu sayesinde guletler yelken yapamaz tabusu yıkıldı. Bodrum’u tüm dünyaya onurla ve gururla tanıtıyor ve bize bu gururu yaşatıyorlar” diye konuştu.

Yalıkavak Marina Direktörü Deniz Akaltan ise “Katılımcılara ve konuklarına unutulmaz bir deneyim yaşatmak için hazırız” derken, Hapimag Sea Garden Resort Genel Müdürü Kerem Demirkol ise Türkiye’nin tanıtımında önemli rol üstlenen Akdeniz’in en büyük deniz festivaline sponsor olmaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Tirsan Kardan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen 7. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Ar-Ge Merkezleri Ödülleri’nde A grubu Ar-Ge merkezleri kategorisin...

Kimya sektörünün gündemi 31 Aralık’ta sona erecek olan ADR Direktifine uyum süreci ile meşgul. ADR Direktifi, kimyasalların taşındığı tankların paslanmaz malzemeden ka...

Mercer Türkiye firması ve EGİAD arasındaki işbirliği kapsamında ''Küresel Yetenek Trendleri & 2019 Mercer Ücret Araştırması Sonuçları'' konulu bir toplantı yapılacak.

Türkiye mobilya sektörünün tüm paydaşlarını aynı platformda bir araya getiren İMOB, Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) ve Ticaret Bakanlığı işbirliği ile 16. kez ...

İzmir’de faaliyet gösteren Ontan Grup, İstanbul’da düzenlenen Sign Of The City Awards töreninde yapımı tamamlanan Modda Bayraklı Projesiyle ‘En İyi Rezidans’ ödülüne l...

İzmirli Ege Perla, yeni yılı sürprizlerle karşılıyor. Farklı eğlenceler ve hediye yağmurlarıyla yeni yıl coşkusu Ege Perla’da ikiye katlanıyor.

Aile şirketlerinin sürdürülebilirlik yolculuğuna destek olmak amacıyla kurulan TAİDER Aile İşletmeleri Derneği, Helvacızade Ailesi ev sahipliğinde ve Hz. Mevlana' nın ...

Yazarlar
Website Security Test