Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

TAİDER Hindistan'da Türkiye'yi temsil etti

28.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Uluslararası FBN 30. Dünya Zirvesi, ''Paradokslara Yön Vermek: İş Aileleri İçin Alışılmışın Dışında Seçenekler'' temasıyla bu yıl Hindistan’da düzenlendi. TAİDER üyeleri Türkiye'yi temsilen zirveye katıldı.

Aile şirketlerinin nesiller boyunca gelişimine destek vermek üzere “Aileler İçin Aileler Tarafından” misyonuyla çalışmalarını sürdüren Uluslararası Aile İşletmeleri Ağı (Family Business Network International-FBN), Dünya Zirvesinin 30.’sunu bu yıl Hindistan’ın Udaipur kentinde düzenledi. 65 ülkede yaklaşık 17 bin üyesi olan İsviçre merkezli FBN’nin Türkiye paydaşı olan TAİDER Aile İşletmeleri Derneği de dünyadaki deneyimi ve olanakları üyeleriyle paylaşmak, Türkiye’yi uluslararası platformda temsil etmek üzere kalabalık bir delegasyon ile bu organizasyona katıldı.

Sosyal ve kültürel geziler, aile iş yeri ziyaretleri, çeşitli oturumlar, paneller ve vaka çalışmalarıyla zenginleşen ve beş gün süren zirvede TAİDER üyesi Çukurova, Dalan, Ekmekçioğlu, Ergin, İnci, Öğücü, Özcan, Saka Aileleri katılımcı olarak yer aldılar.

Zirvede “Aile Şirketlerinde Now-Gen Katkısı” konu başlığıyla bir konuşma yapan TAİDER Now-Gen Komite Başkanı ve Farplas Kocaeli 2. nesil üyesi Ahu Büyükkuşoğlu Serter; Uluslararası FBN’ye üye olan ülkelerdeki derneklerin gelecek nesil üyelerinin ihtiyaçlarına uygun olarak oluşan Now-Gen inisiyatifi hakkında bilgi verdi. Şirket yönetim kurulu, aile ofisi veya aile komitesinde aktif görev alan 35-50 yaş arasında aile şirketi üyelerin kendilerini daha iyi ifade edebilecekleri ve ortak deneyimlerini paylaşabilecekleri “Now Gen” adı altında oluşturulan platformun diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de TAİDER çatısı altında son derece güçlü bir yansıması olduğunun altını çizen Serter Aile şirketlerinde güçlü ve sürdürülebilir büyümenin kilit noktasının 35-50 yaş aralığında aile şirketinde çalışan ve sorumluluk alan kişiler olduğunu, o nedenle TAİDER olarak Now-Gen Komitesi çalışmalarına çok önem verdiklerini sözlerine ekledi.

TAİDER Aile İşletmeleri Derneği’nin bu yıl “Değişim Rüzgarını Yönetmek” temasıyla düzenleyeceği TAİDER 7. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi ise 1-2 Kasım 2019 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Vodafone Türkiye, 2019’un ilk mali yarıyılında büyümesini sürdürdü. Nisan-Eylül 2019 dönemine ait ilk yarıyıl sonuçlarını açıklayan şirket, servis gelirini geçen yılın...

Global Yatırım Holding (GYH), 2019 yılı ilk dokuz aylık dönemine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı.

Ekim ayı yolcu ve kargo trafik sonuçlarını açıklayan Türk Hava Yolları, bu ayda %83,3’lük doluluk oranına ulaştı.

Türkiye’de tasarım kültürünün oluşmasına ve Türk tasarımcıların dünyaya tanıtılmasına büyük katkı sağlayan Design Week Turkey 2019 (Türkiye Tasarım Haftası) tanıtım to...

Fibabanka, 2019 üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Fibabanka, 2019 yılının üçüncü çeyreğinde 186 milyon TL vergi öncesi kar elde etti. Aynı dönemde vergi son...

Generali Sigorta, sunduğu esnek teminat paketleri ile işletmenin bütçesine ve ihtiyacına göre güvence sağlayan 'Ekmek Teknem' ürününü KOBİ ve Esnaflar ile buluşturuyor.

Türkiye ekonomisi yılın ikinci çeyreğinde yüzde 1,5 küçülürken, sanayide kiralamaya ağırlık verilmesi gündemde. Tezmaksan, makine kiralamada teşvikin düşünülebileceğin...

Yazarlar
Website Security Test