Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

SabancıDx Dijital Kampüs açıldı

30.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Sabancı Holding'in yeni nesil dijital ve analitik şirketi SabancıDx bünyesinde bulunan Türkiye'nin Silikon Vadisi SabancıDx Dijital Kampüs açıldı.

BURCU NOYAN

Dijitalleşme artık hayatın her koluna kodlarını aktarıyor. Özellikle iş yapış modellerinde yeni dönemeçlerde hızla yol alınıyor. Şirketlerin, dijitalleşme yarışı da giderek rekabet konusu oluyor. Sabancı Holding’de dijitalleşme noktasında uzun zamandır çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Sabancı Holding'in yeni nesil dijital ve analitik şirketi SabancıDx, ileri teknoloji çözümlerine odaklanarak Türkiye'nin dijital dönüşümüne öncülük etme hedefiyle kurulan yeni merkezinin açılışını gerçekleştirdi. SabancıDx Dijital Kampüs'te büyük veri, ileri veri analitiği, siber güvenlik, endüstriyel IoT, robotik işgücü, yapay zeka ve blokzinciri gibi yeni nesil teknolojilere odaklanılacak.



SabancıDx Dijital Kampüs'ün “Yeni Neslin Sabancı'sı” misyonundaki önemine değinen Sabancı Holding CEO'su Cenk Alper, bu sayede farklı alanlardan beslenen, işbirliğini güçlendiren, inovasyon odaklı bir ekosistem kurduklarını söyledi. İş yapış şekillerini her alanda yeniden tanımladıklarına değinen Alper, “ Dijital ve analitik çözümlerle iş süreçlerimizi güçlendirmek, yeni iş alanları yaratmak sürdürülebilir başarımız için hayati bir şart. Veri tüm şirketlerin can damarı. Veriye dayalı kararlar rakipleri yakalayabilme ya da rakiplerin gerisinde kalmayı belirleyen temel faktör. Veri odağıyla geliştirilen dijital ürün ve hizmetlere tüm sektörlerin ihtiyacı var. SabancıDx de tam bu noktada tüm Topluluğumuzu birleştiren bir yerde konumlanıyor. SabancıDx, şirketlerimizin dijital çarpanı olacak ve dijital enerjilerini açığa çıkaracak” diye konuştu.

“Yazılım ihracatına odaklanacağız”

Ar-Ge merkezindeki çalışmalara 2020 yılında cirolarının yüzde 7’si oranında yatırım yapacaklarını vurgulayan SabancıDx Genel Müdürü Burak Aydın, ise “ SabancıDx olarak yenilikçi ürün, hizmet ve çözümlerimizle yılsonuna kadar bir önceki yıla göre yüzde 35'lik bir gelir artışı bekliyoruz” dedi. 3 yıl içinde gelirlerinin yüzde 25'ini yeni nesil teknolojilerden ve yurtdışına ihracattan sağlamayı hedeflediklerini söyleyen Aydın, yazılım ihracatına odaklanacaklarını vurguladı. Aydın, “ Şu anda sanayi sektöründe 18, çimentoda 9, enerjide 11, sigortada 19 ve perakende sektöründe ise 17 proje olmak üzere katma değerli toplam 74 analitik proje üzerinde çalışıyoruz. Yalnızca bu analitik projeler sayesinde toplam 200 Milyon TL değer yaratacağımızı öngörüyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Emlak Katılım, Türkiye ekonomisinin önemli merkezlerinden İzmir’de şube açılışını gerçekleştirdi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), kurulan ve kapanan şirketler ocak ayı istatistiklerini açıkladı. TOBB'a göre şahıs şirketleri kapanma sayısı iki katına çıktı.

Türkiye’nin dört bir yanındaki milyonlarca çocuğu ücretsiz olarak tiyatroyla buluşturan Pınar Çocuk Tiyatrosu, ''Oyun Makinesi'' adlı oyunuyla Karaburunlu çocuklarla b...

2019 yılını büyüme ile kapatan Volvo Trucks, 2020 yılında da teslimatlarına hız kesmeden devam ediyor. Türkiye distribütörlüğünü Temsa İş Makinaları’nın yürüttüğü Volv...

Netflix’in bugün kullanıma sunduğu ‘Made in Turkey’ içerik koleksiyonu sayesinde dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca üye Türkiye’de üretilen yapımlara daha hızlı v...

Birleşik Krallık’tan gelen, akıllı şehirler ve ileri üretim teknolojileri sektörlerinden yetkililer, Türkiye’deki şirketlerle yüzü aşkın sayıda ikili görüşmeler yapara...

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tamer Saka, yeni dönemde de görevine devam ediyor.

Yazarlar
Website Security Test