Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

SabancıDx Dijital Kampüs açıldı

30.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Sabancı Holding'in yeni nesil dijital ve analitik şirketi SabancıDx bünyesinde bulunan Türkiye'nin Silikon Vadisi SabancıDx Dijital Kampüs açıldı.

BURCU NOYAN

Dijitalleşme artık hayatın her koluna kodlarını aktarıyor. Özellikle iş yapış modellerinde yeni dönemeçlerde hızla yol alınıyor. Şirketlerin, dijitalleşme yarışı da giderek rekabet konusu oluyor. Sabancı Holding’de dijitalleşme noktasında uzun zamandır çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Sabancı Holding'in yeni nesil dijital ve analitik şirketi SabancıDx, ileri teknoloji çözümlerine odaklanarak Türkiye'nin dijital dönüşümüne öncülük etme hedefiyle kurulan yeni merkezinin açılışını gerçekleştirdi. SabancıDx Dijital Kampüs'te büyük veri, ileri veri analitiği, siber güvenlik, endüstriyel IoT, robotik işgücü, yapay zeka ve blokzinciri gibi yeni nesil teknolojilere odaklanılacak.SabancıDx Dijital Kampüs'ün “Yeni Neslin Sabancı'sı” misyonundaki önemine değinen Sabancı Holding CEO'su Cenk Alper, bu sayede farklı alanlardan beslenen, işbirliğini güçlendiren, inovasyon odaklı bir ekosistem kurduklarını söyledi. İş yapış şekillerini her alanda yeniden tanımladıklarına değinen Alper, “ Dijital ve analitik çözümlerle iş süreçlerimizi güçlendirmek, yeni iş alanları yaratmak sürdürülebilir başarımız için hayati bir şart. Veri tüm şirketlerin can damarı. Veriye dayalı kararlar rakipleri yakalayabilme ya da rakiplerin gerisinde kalmayı belirleyen temel faktör. Veri odağıyla geliştirilen dijital ürün ve hizmetlere tüm sektörlerin ihtiyacı var. SabancıDx de tam bu noktada tüm Topluluğumuzu birleştiren bir yerde konumlanıyor. SabancıDx, şirketlerimizin dijital çarpanı olacak ve dijital enerjilerini açığa çıkaracak” diye konuştu.

“Yazılım ihracatına odaklanacağız”

Ar-Ge merkezindeki çalışmalara 2020 yılında cirolarının yüzde 7’si oranında yatırım yapacaklarını vurgulayan SabancıDx Genel Müdürü Burak Aydın, ise “ SabancıDx olarak yenilikçi ürün, hizmet ve çözümlerimizle yılsonuna kadar bir önceki yıla göre yüzde 35'lik bir gelir artışı bekliyoruz” dedi. 3 yıl içinde gelirlerinin yüzde 25'ini yeni nesil teknolojilerden ve yurtdışına ihracattan sağlamayı hedeflediklerini söyleyen Aydın, yazılım ihracatına odaklanacaklarını vurguladı. Aydın, “ Şu anda sanayi sektöründe 18, çimentoda 9, enerjide 11, sigortada 19 ve perakende sektöründe ise 17 proje olmak üzere katma değerli toplam 74 analitik proje üzerinde çalışıyoruz. Yalnızca bu analitik projeler sayesinde toplam 200 Milyon TL değer yaratacağımızı öngörüyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), çalışma ortamında cinsiyet eşitliği ve kadın istihdamını destekleyen firmaların yapacağı yatırımlara finansman sağlamak amacıyla...

Black Friday indirim döneminde GLAMI Türkiye, yüzlerce mağaza ve markanın yüzde 70’e varan indirim fırsatlarını tek bir sayfada sunuyor.

Doğayla iç içe konumu ve konforuyla dikkat çeken ARYOM Koru, kışa merhaba partisi ile keyif ve lezzet dolu saatler yaşatacak.

ECE Türkiye tarafından yönetilen ve gerçekleştirdiği birbirinden farklı etkinliklerle Başkentlilerin uğrak noktası olan ANKAmall, bu ara tatilde de ailelerle birlikte ...

Günümüzde tüm çalışma ve yaşam şekillerini değiştiren teknoloji, aynı zamanda büyük endişeleri de beraberinde getiriyor. Teknoloji, bir yandan endüstride büyük sıçrama...

PTT AŞ, 24 Kasım Öğretmenler Günü için hazırladığı kampanya ile kargo taşımacılığında tüm müşterilerinin yüzünü güldürecek.

Yenilikçi yaklaşımıyla, ilklerin markası Pınar Su ve İçecek, Türkiye'nin ilk vegan sertifakalı içeceklerini Türkiye Vegan Derneği’nin ev sahipliğindeki Dünya Vegan Gün...

Yazarlar
Website Security Test