Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Şeker-İş basın geleneğini sürdürüyor

31.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Şeker-iş Sendikası her yıl düzenlediği ''Geleneksel Basın Mensupları Buluşması'' bu yıl yine Antalya’da sendikanın kendi otelinde gerçekleştirildi. Şeker-İş Başkanı İsa Gök ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin de bir arada olduğu programda şeker sektörü ile ilgili konular görüşüldü.

AYSEL KANBER

Şeker-İş Sendikası tarafından düzenlenen "Geleneksel Basın Mensupları Buluşması" Antalya Grand Şeker Otel”de gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Şeker- İş Sendikası Başkanı İsa Gök, geleneksel bir organizasyon halini alan söz konusu birlikteliği oldukça önemsediğini dile getirdi. Başkan Gök, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Meşakkatli bir meslek grubuna mensup olmanız nedeniyle üstlendiğiniz görev, özveri ve sorumluluğun gerçekten mukaddes olduğunu öncelikle belirtmek isterim. Basının özgür, doğru, eksiksiz ve tarafsız haber verme, kişilik haklara saygı ile toplumsal değerlerin korunması bakımından hiç şüphesiz ki demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunun altını çizmek gerekir. Bu doğrultuda vatandaşlarımıza doğru bilgiyi en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışan basın mensupları, evrensel normlara uygun ilkeler içerisinde objektif olarak kamusal bir görev üstlenmektedir.”

Medyanın, yönetim erkleri ile toplum arasındaki en önemli araç olduğunun önemine değinen İsa Gök, şunları söyledi:

“Milletin taleplerinin, beklentilerinin veya şikâyetlerini ilgili mercilere aktarılmasını sağlayarak, demokrasinin gereği olarak vatandaşların yönetime katılma hakkını kullanmasına vesile olmaktadır. Her durum ve koşulda insanların doğru bilgiye ulaşma hakkını sağlamak amacıyla gece gündüz demeden çalışmasına rağmen, çalışan emekçilerin anayasal bir hakkı olan sendikalaşmasının önündeki engellerin de kaldırılması temennimizdir.”

Sendika olarak pancar şeker sanayinin geleceğine, gıda güvenliğine, kamu sağlığına ve çalışanların emek mücadelesine yönelik çalışmalarını da sürdüreceklerini ifade eden Gök, “Milletimize ve yarınlarımıza ışık tutacak tüm çalışmalarda her zaman birlikte, yan yana, omuz omuza, aynı safta duracağımıza yürekten inanıyorum.” dedi.

Toplantıda Türkiye Haber Kameramanları Derneği Başkanı Aytekin Polatel, Şeker-İş Sendikası Başkanı Gök’e teşekkür plaketi sundu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Emlak Katılım, Türkiye ekonomisinin önemli merkezlerinden İzmir’de şube açılışını gerçekleştirdi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), kurulan ve kapanan şirketler ocak ayı istatistiklerini açıkladı. TOBB'a göre şahıs şirketleri kapanma sayısı iki katına çıktı.

Türkiye’nin dört bir yanındaki milyonlarca çocuğu ücretsiz olarak tiyatroyla buluşturan Pınar Çocuk Tiyatrosu, ''Oyun Makinesi'' adlı oyunuyla Karaburunlu çocuklarla b...

2019 yılını büyüme ile kapatan Volvo Trucks, 2020 yılında da teslimatlarına hız kesmeden devam ediyor. Türkiye distribütörlüğünü Temsa İş Makinaları’nın yürüttüğü Volv...

Netflix’in bugün kullanıma sunduğu ‘Made in Turkey’ içerik koleksiyonu sayesinde dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca üye Türkiye’de üretilen yapımlara daha hızlı v...

Birleşik Krallık’tan gelen, akıllı şehirler ve ileri üretim teknolojileri sektörlerinden yetkililer, Türkiye’deki şirketlerle yüzü aşkın sayıda ikili görüşmeler yapara...

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tamer Saka, yeni dönemde de görevine devam ediyor.

Yazarlar
Website Security Test