Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

'İzmir spor ve futbol kenti olmaya hazır'

31.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İZTO meclisinde konuşan TFF Başkanı Nihat Özdemir, Türk ve İzmir futboluna dair saptamalarda bulunarak İzmir’in şuana kadar yapılan stadlardan payını alamadığını aktardı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir’in konuk olduğu İzmir Ticaret Odası (İZTO) ekim ayı olağan meclis toplantısı, İZTO Meclis Başkanı Selami Özpoyraz başkanlığında, İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ve meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Mecliste yaptığı konuşmada Barış Pınarı Harekatı’nın sadece güvenlik açısından değil, ekonomik açıdan da önemli ve gerekli bir müdahale olduğunu savunan İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, sınır ötesinde barış ortamı oluştuğu takdirde Türkiye’de yaşayan Suriyeli mültecilerin de topraklarına dönme imkanının oluşacağını dile getirdi.

“Göreve hazırız”

TFF Başkanı Nihat Özdemir’e de birlikte çalışmayı öneren Özgener, İzmir’in tüm bölge ve kıta Avrupası açısından bir futbol kenti olarak anılabileceğini söyledi. Akdeniz oyunları ve Universiade gibi büyük organizasyonların İzmir’de yapıldığını hatırlatan Özgener, “Doğru projelerle, planlı bir şekilde birlikte hareket ettiğimizde, çok kısa sürede İzmir’in bir spor ve futbol kenti haline gelmesi, ülkemizin ekonomisi açısından da çok önemli. Kentimiz, insanımız, ekonomimiz hazır. Takım olarak göreve hazırız, başarı için motivasyonumuz yüksek” ifadelerini kullandı.

Olumlu beklenti

Politika faizinin düşürüldüğünü belirten Özgener şu ifadeleri kullandı: “Faiz kararının, piyasalar üzerindeki etkisinin olumlu olmasını bekliyor, hem enflasyon hem de finansman maliyetleri açısından, olumlu katkılar sağlayacağını düşünüyoruz. Faiz oranları ne kadar düşük olursa, yatırım iştahımız o kadar artar. Merkez Bankası faiz indirimleri kredi ve mevduat oranlarını aşağıya çekince konut satışları başta olmak üzere reel ekonomide canlanma gözlenmiştir. Enflasyon ve büyümede de yıl sonu tahminleri iyileşmeye başladı. Ekonomide dengelenme sürecinin başarılı bir şekilde uygulanması ile birlikte, enflasyon ve faiz oranlarındaki düşüşler ve cari dengenin açık yerine fazla vermesi bu sürecin iyi yönetildiğinin bir göstergesi.”

“Sorunları anlattık”

Özgener, AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya ve İZTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Elmasoğlu başkanlığındaki heyetin Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ı makamındaki ziyaretini anlattı. İzmir Alsancak Limanı’ndan RoRo seferlerinin yeniden başlatılması, Kemalpaşa Lojistik Merkezi’nin lojistik ihtisas organize sanayi bölgesi statüsünde işletilmesi, uluslararası yük ve yolcu taşımacılığı yapan üyelerin ve şoförlerinin, yurt dışına çıkışta yaşadığı vize sorunu başta olmak üzere sektörle ilgili çeşitli görüş ve taleplerin paylaşıldığı belirtildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe ile birlikte Yenişehir Çarşısı’nı gezerek sorunları konuştuklarını dile getirdi.

Özdemir’den stadyum vurgusu

İzmir’de milli maç oynamak istediklerini ifade eden Özdemir ise kentin tüm şartlarıyla bu müsabakalara uygun olduğunu tek eksiğin ise stadyum olduğunu ifade etti. İzmir kulüplerinden de övgüyle bahseden Özdemir, “Göztepe Süper Lig'de, geçmişte uzun yıllar Süper Lig'de yer alan Altay, Altınordu ve Menemenspor 1'inci Lig'de Süper Lig yarışı veriyor. Altınordu'nun Türkiye'de futbolun gelişmesinde çok önemli katkıları var. Karşıyaka, bulunduğu yeri hak etmeyen bir kulübümüz. Taraftarıyla, basketbol takımıyla yeniden Süper Lig'i hak ediyor. Karşıyaka'nın Türkiye'nin sporunda önemli bir yeri var ve böyle bir kulübün stadının olmaması kabul edilemez. En kısa zamanda stadı yapılmalı” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Vodafone Türkiye, 2019’un ilk mali yarıyılında büyümesini sürdürdü. Nisan-Eylül 2019 dönemine ait ilk yarıyıl sonuçlarını açıklayan şirket, servis gelirini geçen yılın...

Global Yatırım Holding (GYH), 2019 yılı ilk dokuz aylık dönemine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı.

Ekim ayı yolcu ve kargo trafik sonuçlarını açıklayan Türk Hava Yolları, bu ayda %83,3’lük doluluk oranına ulaştı.

Türkiye’de tasarım kültürünün oluşmasına ve Türk tasarımcıların dünyaya tanıtılmasına büyük katkı sağlayan Design Week Turkey 2019 (Türkiye Tasarım Haftası) tanıtım to...

Fibabanka, 2019 üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Fibabanka, 2019 yılının üçüncü çeyreğinde 186 milyon TL vergi öncesi kar elde etti. Aynı dönemde vergi son...

Generali Sigorta, sunduğu esnek teminat paketleri ile işletmenin bütçesine ve ihtiyacına göre güvence sağlayan 'Ekmek Teknem' ürününü KOBİ ve Esnaflar ile buluşturuyor.

Türkiye ekonomisi yılın ikinci çeyreğinde yüzde 1,5 küçülürken, sanayide kiralamaya ağırlık verilmesi gündemde. Tezmaksan, makine kiralamada teşvikin düşünülebileceğin...

Yazarlar
Website Security Test