Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

DocPlanner, CRM sağlayıcısı Tuotempo’yu bünyesine kattı

5.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Alanında önde gelen online sağlık hizmetleri kuruluşu DocPlanner, büyük sağlık kurumları için Avrupa’da lider CRM çözümleri sunan İtalya merkezli Tuotempo’yu bünyesine kattığını açıkladı.

DocPlanner ve Türkiye iştiraki DoktorTakvimi daha iyi ve daha verimli bir sağlık hizmetini bir standart haline gelmesini istemektedir. Bu amaçla hekimlere, uzmanlara, kliniklere ve hastanelere online görünürlük, online imaj ve randevu planlama yazılımı gibi ürün bileşenlerini bünyesinde barındıran bir hizmet paketi sunmaktadır. Büyümesine hızla devam eden alanında lider dijital sağlık platformu, online kanallar üzerinden ücretsiz olarak kişilerin bölgesindeki hekim, uzman datasına ve onlar hakkındaki yorumlara erişmesini sağlıyor. Buna ek olarak hastaların, danışanların randevu almalarını sağlayan ve sonrasında tüm bu randevu süreçlerini hatırlatma servisleri, çağrı merkezi desteği gibi operasyonel hizmetlerle destekleyecek gücü ve organizasyonu da bünyesinde barındırıyor. Bu kapsamda DocPlanner yarattığı ürün demeti ile kendini sağlık sektörünün paydaşları için kusursuz bir yardımcı olarak tanımlıyor.

TuoTempo ise mevcut klinik ve hastane sistemlerine entegre olup, bu sistemlerle beraber çalışabilecek, hasta/danışan iletişimi ve randevu alımı, hasta portalları ve davranış analizi gibi üç alanda büyük sağlık hizmet sağlayıcıları için en gelişmiş Hasta CRM hizmetini sağlamaktadır. Çok kanallı iletişimleri ve anketleri, online randevu ve ödeme, kayıt yapma, video ziyaretleri, dijital hasta geçmişi dosyası gibi işlemleri bünyesinde barındırarak, TuoTempo sağlık kurumları ve hastalar/danışanlar arasındaki ilişkiyi basit ve hazır hale getirir; yönetim maliyetlerini azaltır ve hasta/danışan memnuniyetini de artırır.

DocPlanner tarihsel olarak bakıldığında, daha basit yazılım gereksinimleri olan sağlık kuruluşlarına (küçük klinikler) ve bireysel hekimlere/uzmanlara odaklanırken şuan sunduğu hizmeti tamamlayabilecek bir satın alma gerçekleştirmiş durumda. Bu sayede en büyük hastanelere ve hatta sigorta şirketlerine bile artı değer yaratacak bir teklif sunabilecek. Bu satın alma işleminin bir parçası olarak DocPlanner, TuoTempo’ya sermaye ve satış konularındaki uzmanlıkları ile ilgili de yatırım yapacak ve şirketin satış, müşteri hizmetleri ve ürün geliştirme ekiplerinin desteklenmesine odaklanacak.
DocPlanner’ın kurucusu ve CEO’su Mariusz Gralewski görüşlerini konu ile ilgili görüşlerini şu şekilde belirtmektedir: "Bu DocPlanner için dönüşümsel bir kazanımdır. Donatello Bianco’ya ve TuoTempo’daki güçlü ekibe DocPlanner ailesine katılmalarından ötürü hoş geldin diyoruz. Hep birlikte DocPlanner’ın sağlık hizmeti alanındaki varlığını inşa etmeye kararlıyız”.

Satın alımdan sonra DocPlanner ile kalacak olan, TuoTempo’nun kurucusu ve CEO’su Donatello Bianco ise; “DocPlanner Grubunda, başarılı CRM uygulamamızı küresel olarak ölçeklendirmek için ihtiyaç duyduğumuz mükemmel enerji, büyüme zihniyeti ve kültür karışımını elde edebildik. Mariusz bu değerleri derin bir adalet ve şeffaflıkla temsil etmektedir. O uzun zamandır beklediğimiz en iyi ortak” sözleriyle görüşlerini aktarmıştır.

DocPlanner Türkiye iştiraki olan DoktorTavkvimi CEO’su ve DocPlanner Kurumsal Başkan Yardımcısı Cem Yücelten şu yorumda bulundu; “ DocPlanner kendi vizyonu doğrultusunda güçlü ve kararlı bir şekilde yeni misyonlar edinerek ilerliyor. TuoTemp ürün skalamızı tam da istediğimiz noktaya doğru genişletecek bir iş birliği yaratmamızı sağladı. Türkiye özelinde bu hizmetin farklı varyasyonlarla pazarda etkin olacağını düşünüyoruz.”

DocPlanner nedir?
DocPlanner şu an 30 milyon hastaya/danışana hizmet vermekte olup, her ay 2 milyondan fazla hekim/uzman randevusu sağlamaktadır. 15 ülkede aktif olarak çalışan internet sitesinde toplam 2,4 milyon hasta/danışan görüşü ve 2 milyondan fazla hekim/uzman listelenmektedir. Şirket 2012 yılında Polonya’da kurulmuş olup, şu an Varşova, Barselona, İstanbul, Roma, Mexico City, Curitiba ve en yeni olarak da Bologna’da 1.300 kişiden fazla çalışana sahiptir. “Sağlık deneyimini daha insani hale getirmek” gibi küresel bir mottoyla yola çıkan Şirket, online kanallar üzerinden ücretsiz olarak kişilerin bölgesindeki hekim, uzman datasına ve incelemelerine erişmesini sağlarken buna ek olarak hastaların, danışanların randevu almalarını sağlayan bir hizmet sunmaktadır. Buna ek olarak, DocPlanner, hekimlerin, uzmanların, kliniklerin ve hastanelerin hasta/danışan akışlarını optimize etmek, alınan randevuların unutlması veya bir sebepten gerçekleşmeme oranını azaltmak ve uygulamaların dijitalleşmesini sağlamak ve dolayısıyla da hastaya/danışana daha fazla zaman ayrılıp, sağlık hizmetinin iyileştirilmesini sağlamak amacıyla kullanılan bir SaaS aracı sunmaktadır sunmaktadır. DocPlanner, Point Nine Capital, Goldman Sachs Private Capital, One Peak Partners da dahil olmak üzere, lider girişim sermayesi fonları tarafından desteklenerek bugün toplam olarak 130 Milyon Euro’luk yatırım almaktadır.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

2000 yılında New York Borsası’nda işlem görmeye başlayan Turkcell, bayrağımızı New York Borsası’nda 20 yıldır dalgalandırmanın gururunu yaşıyor.

İKMİB 2019 İhracatın Yıldızları Ödülleri dün düzenlenen online törenle sahiplerini bulurken SOCAR Türkiye genel sıralamada şampiyon oldu, ‘Mineral Yakıtlar’ kategorisi...

Türk Telekom’un ‘Hedefi Olan Kadına İnternetle Hayat Kolay’ projesi hız kesmeden devam ediyor. Salgın döneminde herkese açık hale getirilen projede 2020 başından bu ya...

Folkart, kamuoyunda ‘İTOKENT 2’ arazisi olarak bilinen, 200 bin metrekarelik arsayı satın aldı. Folkart; Urla Bademler’de yeşille içiçe, 180 villaya sahip yeni bir yaş...

Folkart, kamuoyunda “İTOKENT 2” arazisi olarak bilinen, 200 bin metrekarelik arsayı satın aldı. Şirket, Urla Bademler’deki arazide, 180 villaya sahip yeni bir yaşam me...

TürkTraktör çiftçilere tarımsal konularda tavsiyeler vererek destek sağlamak üzere geliştirdiği ‘Tarlam Cepte’ mobil uygulamasını, geçtiğimiz yıl çiftçilere sunmuş ve ...

İzmir Seferihisar'da 12 sene önce Avrupa'nın en modern keçi çiftliklerinden birini kuran, kadın girişimcilere ve sektöre ilham kaynağı olan Baltalı Gıda CEO’su Funda Ö...

Yazarlar
Website Security Test