Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir'de konut sektörü 2020 yılı beklentileri

22.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Masse 360 Gayrimenkul ve Yatırım Uzmanlığı Kurucusu Seyhun Acar, faiz indirimleriyle birlikte 2019 yılının son aylarında inşaat sektörünün yeniden hareketlenmeye başladığına dikkat çekti.

Gayrimenkul sektöründe bütünleşik danışmanlık hizmeti veren Masse 360 Gayrimenkul ve Yatırım Uzmanlığı Kurucusu Seyhun Acar, TÜİK'in açıkladığı verilere göre Ekim 2019’da İzmir'deki konut satışının geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 21,5 oranında artarak 9 bin 12 olarak gerçekleştiğini söyledi.

Ülke genelinde konut piyasasında stok fazlası olduğu için fiyatların düştüğünü belirten Seyhun Acar, yeniden hareketlenmeye başlayan gayrimenkul sektörünün İzmir’de 2020'nin ikinci yarısından itibaren daha da canlanacağını vurguladı.

Özellikle Bayraklı ve Bornova ilçelerinde satışların hareketlendiğini, lüks segmentteki konut ve ofislerin şehir dışından da talep gördüğünü dile getiren Acar, şu bilgileri verdi: “Gayrimenkul sektöründe mülklerin bir değeri, bir de ederi vardır. Son dönemlerde portföylerimiz daha çok ederi üzerinden fiyatlandırılıyor. İstatistiklere göre alıcı adayları ortalama 16 portföyü gezdikten sonra en uygun olan gayrimenkulü satın alma yoluna gidiyor. Kiralama ve satışlarda özellikle İzmir'in yeni Manhattan'ı olarak tabir edilen Bayraklı'da talep artışı gözlemleniyor. Bornova'da ise özellikle 2+1 büyük metrekare ve kapalı mutfak konutlara yönelik yüksek talep var. Müteahhitlerin bu talebi göz ardı etmemesi gerek. Son dönemde yatırımcılar paralarını banka yerine gayrimenkulde değerlendirmek üzere harekete geçti. Bankada yatırım yapmayı tercih edenler paranın değer kaybına uğramaması için gayrimenkul satın almaya başladı. 2020 yılında ise mevcut stokların da azalmasıyla birlikte yeni konutların yapımı da hızlanacak. Dolayısıyla ev fiyatları daha da artacak. Yatırım yapmak isteyenler için konut almanın tam sırası”

360 DERECE BÜTÜNLEŞİK DANIŞMANLIK HİZMETİ

Masse 360’da bireysel müşterilerin yanı sıra; kurumsal firmaların da çözüm ortağı olmak için yola çıktıklarını dile getiren Seyhun Acar sözlerini şöyle sürdürdü: “Sektöre tek bir noktadan bütünleşik marka danışmanlığı hizmeti verebiliyoruz. Örneğin, müteahhit firmadan pazarlama sürecini üstlendiğimizde daire satışı, satış ofisi kurma, reklam ve digital marketing, bina yönetimi, genel temizlik hizmetleri, evden eve taşımacılık, iç mimarlık ile beraber tadilat-dekorasyon gibi zincirleme hizmetleri tek noktadan sunabiliyoruz. Bunların tümü için artık sadece tek bir firmayla görüşmelerinin yeterli olacağı bir sistem kurduk. Aynı zamanda teknolojinin gücünü kullanarak 360° matterport ve drone çekimlerle müşterilerimizin zamanlarından tasarruf etmelerini sağlayarak portföyleri 3 boyutlu şekilde cep telefonu ve bilgisayar ortamında kolaylıkla inceleyebilmelerini sağlıyoruz. Bu sayede, hem alıcı hem satıcı tarafının hayatını kolaylaştırmış oluyoruz. Bunların yanı sıra; müşterilerimiz ve meslektaşlarımız hizmetlerimizi, portföylerimizi ve güncel haberlerimizi 'www.seyhunacar.com.tr' ve 'www.masse360.com' adreslerimizden ve sosyal medya platformlarından güncel olarak takip edebiliyor”

Yaptığı işin tamamen güvene dayalı olduğunun altını çizen Acar, sektöre yenilik kazandırarak sürekliliği sürdürmek ve herkes tarafından tercih edilebilir olmak hedefiyle, insan kazanmanın para kazanmaktan daha değerli olduğunu sözlerine ekledi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmirli Ege Perla, yeni yılı sürprizlerle karşılıyor. Farklı eğlenceler ve hediye yağmurlarıyla yeni yıl coşkusu Ege Perla’da ikiye katlanıyor.

Aile şirketlerinin sürdürülebilirlik yolculuğuna destek olmak amacıyla kurulan TAİDER Aile İşletmeleri Derneği, Helvacızade Ailesi ev sahipliğinde ve Hz. Mevlana' nın ...

TürkTraktör, Filizlerin Mucizeleri Projesi ile Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerindeki kız öğrencileri otomotiv sektöründe kariyer için teşvik etmeye yönelik çalışmala...

Markalaşma ve özgün tasarımlarla istikrarlı bir şekilde büyümeye devam eden sektör, 8-11 Ocak tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde 38'inci defa ziyaretçilerine...

SOCAR Türkiye’nin doğalgaz iletişimi için hazırladığı reklam filminde, SOCAR uzmanlığıyla doğalgaza kavuşan evlerde yaşanan mutlu anlar ekrana yansıdı.

Türkiye’nin önde gelen otobüs üreticilerinden Temsa, 23 Aralık’a kadar üretimi durdurduğu bildirildi.

TEMA Vakfı tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Millî Eğitim Bakanlığı ve Tetra Pak Türkiye iş birliğiyle hayata geçirilen ''Sıfır Atık Eğitim Projesi'' tanıtıldı.

Yazarlar
Website Security Test