Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Yorglass Barış Çocuk Orkestrası büyümeye devam ediyor

28.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir’de kısıtlı imkânlara sahip çocukları sanatla buluşturmak için kurulan ve Yorglass sponsorluğunda çalışmalarına devam eden Yorglass Barış Çocuk Orkestrası, Eşrefpaşa’daki yeni yerinde faaliyetlerine devam edecek.

Orkestra’nın yeni yerinin Açılışına sanatseverler ve dernek gönülleri katılırken, 14 yaşında uluslararası ödüllere sahip piyanist Nehir Özzengin ve Barış Çocuk Orkestrası misafirlere mini bir konser verdi.
Açılışta konuşma yapan ve Venezuela’daki El Sistema sanat programının örnek alınarak çocuklara eğitim verildiğini ifade eden Barış Çocuk Orkestrası Koruma ve Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selmin Günöz, sanatseverlerin yardımıyla gelir seviyesi düşük ailelerin çocuklarını müzikle buluşturduklarını söyledi.

140 çocuğa ulaştı
Dernek kurulduğu zaman hiç yerlerinin olmadığını ve şimdi 250 metrekarelik bir alanda çalışma yapma fırsatı elde ettiklerini belirten Günöz, “Yeni yerimizde bütün orkestramızın çalışmaları birlikte yapılabilecek. Yirmi çocukla yola çıkmıştık, ne mutlu ki bağışçı sayımızın artmasıyla şimdi 140’a yakın çocuğumuz burada sanat icra ediyor. Çocuklarımızın sanatla buluşması onların sosyal ve eğitim alanındaki başarısına da yansıyor ve bu başarı bizi çok mutlu ediyor. Tüm bağışçılarımıza,özellikle buranın tefrişine büyük katkı koyan Süreyya Perçin ve Sami Saraçoğlu’na da ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Destek olmaya devam edeceğiz”
Çocukların sanatla buluşarak hayatlarını olumlu ölçüde değiştirildiğini vurgulayan Yorglass Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gülfem Yorgancılar Perçin, Yorglass olarak her zaman çocuklara sağlam temelli gelecek kurmak için çalışacaklarını söyledi. Yorglass Barış Çocuk Orkestrası’nın çocuklara müzik eğitimi vermek ve yetiştirmek için hizmet verdiğini dile getiren Gülfem Yorgancılar Perçin, “Böyle güzel bir topluluğun arasında olmaktan dolayı onur duyuyoruz. Derneğimizin kuruluşundan bugüne desteklerini esirgemeyen başta Selmin hocamız ve tüm üyelerimize ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunarız. Orkestramıza katılan çocuk sayısı her geçen gün artıyor. Sanatın çocuk gelişimindeki katkısı çok büyük. Çocuklarımıza, Atatürk’ün çizdiği yolda, evrensel müziğin katkıları ile sağlam bir gelecek sunmak için destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Markalaşma ve özgün tasarımlarla istikrarlı bir şekilde büyümeye devam eden sektör, 8-11 Ocak tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde 38'inci defa ziyaretçilerine...

SOCAR Türkiye’nin doğalgaz iletişimi için hazırladığı reklam filminde, SOCAR uzmanlığıyla doğalgaza kavuşan evlerde yaşanan mutlu anlar ekrana yansıdı.

Türkiye’nin önde gelen otobüs üreticilerinden Temsa, 23 Aralık’a kadar üretimi durdurduğu bildirildi.

TEMA Vakfı tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Millî Eğitim Bakanlığı ve Tetra Pak Türkiye iş birliğiyle hayata geçirilen ''Sıfır Atık Eğitim Projesi'' tanıtıldı.

Tetra Pak’ın ihracat şampiyonu İzmir Fabrikası; ''Sıfır Atık'' vizyonu ile ürettiği 10 milyarın üzerinde ambalajın yarıdan fazlasını 4 kıtada 39 ülkeye ihraç ediyor.

Yemeksepeti’nin online market ürünleri sipariş platformu Banabi; hizmet verdiği İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir ve Antalya’daki kullanıcılarının sipariş alış...

EGİAD marka bilgilendirme seminerlerinin üçüncüsü olan ‘Markalaşma Yolunda Turquality’ seminerinde konuşan EGİAD Başkanı Mustafa Aslan, Turquality programı ile Türkiye...

Yazarlar
Website Security Test