Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Folkart Academy'den ''Oyuncu Yetiştirme Fabrikası''

9.12.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bugüne kadar 2 bin 600 öğrencinin eğitim gördüğü ve tüm eğitimlerin ücretsiz olduğu Folkart Academy, her geçen gün başarılarına bir yenisini daha ekliyor.

Proje Koordinatörlüğünü ünlü tiyatro sanatçısı Volkan Severcan’ın üstlendiği Folkart Academy, sanat dünyasına nitelikli ve eğitimli oyuncular kazandırmayı sürdürüyor.

KONSERVATUAR SINAVLARI
Özellikle sınavlarının zorluğuyla meşhur, sınırlı sayıda kişinin kazanabildiği konservatuar sınavlarında Folkart Academy öğrencileri önemli başarılar sağladı. Birçok ünlü sanatçının yetiştiği İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları ve Oyunculuk Sanat dalı için sınavı kazanan 12 öğrenciden 4’ü Folkart Academy öğrencisi oldu. Benzer şekilde Kadir Has Üniversitesi, Sıtkı Koçman Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi’nin ilgili fakültelerinin yetenek sınavlarında Folkart Academy öğrencileri üstün başarı gösterdi.

POLİFONİK KORO
Yetenek sınavı ile seçilen 100 kişilik Folkart Academy Polifonik korosu da bu yıl üstün bir performans sergiledi. Folkart Academy Polifonik Korosu, Bornova Kültür Merkezinde gerçekleşen İzmir Korolar Festivalinde de Sololu Yapıt Yorumlamada Başarı Ödülünü kazandı.

Öğrencilerin başarıları şöyle:

Yağmur Çokgenç: İlk olarak ‘Çocuklar Duymasın’ adlı dizide rol aldı. Ardından pek çok reklam filminde oynadı. 3. Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması’nda birincilik ödülünü kazandı. Şu anda ‘Sevdim Seni Bir Kere’ adlı dizide Aslım karakterini oynuyor.
Demircan Kaçel: ‘1+Beş’ ve ‘Dayıoğlu’ kısa filmlerinde rol aldı, Ülker Piko, Rengârenk Mobilya reklamlarında oynadı, ‘Tek Yürek’ adlı dizide Serdar rolünü canlandırdı. Şimdi ise ‘Cyrano de Bergerac’ oyununa hazırlanıyor.
Aleyna Coşkun: ‘Çocuk’ isimli dizide Asiye’nin gençliğini canlandırıyor.
Ayşegül Kandemir: 2019 yılında Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Tiyatro Bölümü’nü tam burslu olarak kazandı. Mavi Kumpanya Tiyatrosu isimli oyunda oynadı.
Cihat Öksüz: Konak Belediye Tiyatrosunda, bir Haldun Taner oyunu olan ‘Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım’ ve Aziz Nesin’in ‘Bir Varmış Bir Yokmuş’ oyunlarında oynadı. ‘Kırmızı Film’ ve ‘1+Beş’ kısa filmlerinde rol aldı.
Çağatay Canavar: Sahnedeki 50. yılını geride bırakan Erhan Yazıcıoğlu ile ünlü tiyatro oyuncusu Volkan Severcan'ın rol aldığı, Bora Severcan’ın yönettiği, Tiyatro Sahnekâr’ın ‘Çehov Kabare’ isimli oyununda yer aldı.
Deniz Bice: 2019’da İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları ve Oyunculuk Sanat Dalını kazandı. Tamer Karadağlı, Zeyno Günenç ve Volkan Severcan’ın başrollerini paylaştığı ‘İkinin Biri’ adlı oyunda rol alıyor.
Esin Şahin: 2019’da İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları ve Oyunculuk Sanat Dalını kazandı.
Gizem Efe: Antalya’da ‘Kutup Ayısı Bobo’ çocuk oyununda oynuyor.
Hacı Ali Açıkgöz: ‘Avenger’, ‘Toy Story 4’ filmlerine seslendirme ve asistanlık yaptı. Tamer Karadağlı, Zeyno Günenç ve Volkan Severcan’ın başrollerini paylaştığı ‘İkinin Biri’ adlı oyunda rol alıyor. Tiyatro Sahnekârlar bünyesinde reji asistanlığı yapıyor.
Mert Birman: Folkart Time reklam çekimlerinde ve Star TV’de yayınlanan ‘Sevgili Geçmiş’ dizisinde rol aldı.
Oğuzcan Ulu: Star TV’de yayınlanan ‘Sevgili Geçmiş’ adlı dizide Burak karakterini canlandırdı.
Onur Özyurt, Folkart Academy’den mezun olduktan sonra ‘BERLİN DANCE INSTITUTE’yi kazandı. ‘Waiting for Godot’ oyununda, ‘Sarmaşık’, ‘Gölge’, ‘Didar’ adlı dans gösterilerinde performans gösterdi.
Osman Ruhi Saat ve Sezen Çelebi Saat: Folkart Academy birinci dönem öğrencilerinden Açelya İçten’in yazmış ve yönetmenliğini üstlenmiş olduğu ‘Dikenli Yastık’ adlı oyunu sahneye koydular ve bol alkış topladılar.
Sefa Selçuk: Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünü kazandı.
Selen Sarıkaya Severcan: Disney Marvel ve Universal Pictures tarafından çekilen filmlerde karakterlerin seslendirmelerini yapıyor. Ayrıca Sefiller Müzikalinde Eponine’yi canlandırdı.
Seslendirme yaptığı film ve karakterler

Black Panther / Shuri
Pacific Rim: Uprising / Amara
Avengers Infınıty War / Shuri
Solo: A Star Wars Story / Enfys Nest
Incredibles 2 / Voyd
Ralph Breakes the Internet / Ariel
Captain Marvel / Minn Erva
Avengers Endgame / Shuri
Toy Story 4 / Giggle Mcdimples
Serap Bilgin: Bu yıl İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları ve Oyunculuk Sanat dalını kazandı. Bazı Bazı-Gri klipinde rol aldı.
Sezer Gündüz: Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Tiyatro Bölümünü kazandı.
Suphican Kanatlı: Tiyatro Sahnekârlar bünyesinde reji asistanlığı yapıyor.
Yasin Sağkal: 2019’da İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikal Tiyatro bölümünü kazandı.
Zeynep Aşkım Tuncer: Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünü kazandı.
Esin Şahin, Suphican Kanatlı, Deniz Bice, Çağatay Canavar ve Hacı Ali Açıkgöz: ‘Malefiz 2’ adlı filmde seslendirme yaptılar.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu Kurumsal İletişim Komitesi bu yılın ikinci ''İletişim ve İtibar Yönetimi'' seminerini İzmir’de düzenledi. İzmir Büyükşehir ...

Miles&Smiles programı kapsamında Türk Hava Yolları (THY) ile Garanti BBVA'nın yaptığı anlaşmanın bozulduğuna dair haberlere THY basın müşaviri Yahya Üstün Twitter hesa...

Geleceğin teknolojilerinin sergilendiği Teknoloji Festivali MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nde başladı.

Türkiye’nin en popüler uygulamalarından Yandex Navigasyon, blog sayfasında kış mevsiminde gidilecek birbirinden farklı ve ilgi çekici rotaları takipçileriyle paylaşmay...

QNB Finansbank, emekli maaşını üç yıl boyunca kendisinden alma sözü veren emeklilere 1.250 TL’ye varan nakit kazanma fırsatı sunuyor. Banka ayrıca emekli tanıdıklarını...

Türkiye’nin dört bir yanındaki milyonlarca çocuğu ücretsiz olarak tiyatroyla buluşturan Pınar Çocuk Tiyatrosu, İzmir’li çocuklarla buluşmaya devam ediyor. Çocukların e...

DemirDöküm, 2019 yılı sonuçlarını açıkladı. 2019'u yüzde 10 büyüme ile kapattıklarını açıklayan DemirDöküm CEO’su Alper Avdel, "İç pazardaki küçülmeye rağmen yenilikçi...

Yazarlar
Website Security Test