Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Glovo'nun işsiz kalan kuryeleri Getir'e geçecek

23.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Glovo Türkiye pazarından çekildiğini açıkladı. Sektörün diğer bir devi Getir ise Glovo'nun işsiz kalan kuryelerine talip oldu.

Glovo'nun Türkiye pazarından çekilmesinin ardından en büyük rakipleri Getir ile Yemeksepeti'nin girişimi olan BanaBi'den yanıtlar gecikmedi.

Glovo Türkiye’nin çalışanlarına kapılarının açık olduğunu belirten Getir Kurucusu Salur, Twitter’dan şu açıklamayı yaptı:

"Bizimle benzer kulvarda Türk tüketicisine hizmet veren ve pazarın büyümesine katkı sağlayan Glovo, Türkiye’den çekileceğini açıklamış. Hizmet verdikleri diğer pazarlarda kendilerine başarı diliyorum. Glovo Türkiye çalışanlarına da Getir’in kapısının açık olduğunu belirtmek istiyorum"

Banabi’nin yaratıcısı Yemeksepeti’nin Kurucusu ve CEO’su Nevzat Aydın ise yine Twitter’da "Aylardır aralıksız üzerimize çamur atarak reklam kampanyası yapan Glovo, Türkiye’yi terk ediyormuş. Üzüldüm, keşke bu ülkeye yatırıma devam edip, geldikleri gibi gitmeselerdi" ifadelerini kullandı.

Dünya'dan Selenay Yağcı'nın haberine göre, Pizza Portal’ı satın alarak Polonya pazarına giriş yapan Glovo, aldığı yatırımı operasyon sınırlarını genişletmek için kullanacağını açıklamıştı. Glovo Türkiye Genel Müdürü Austin Kim, “Glovo’nun teslimat uygulamaları pazarına getirdiği bakış açısı Türkiye’de de karşılık buluyor. Türkiye’de her geçen gün artan kullanıcı ve teslimat sayımız da bunu ispatlıyor. Şirket CEO’su da Türkiye’ye güveniyor. Yatırım sürecindeyiz. Son 2 aydır yatırım yapıyoruz” açıklamasını yapmıştı. Günlük 10 bine yakın sipariş teslim eden Glovo Türkiye’de İstanbul, Ankara ve İzmir’de olmak üzere üç farklı şehirde faaliyet gösteriyordu.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İçim süt ve süt ürünleri üreticisi Ak Gıda’nın Sakarya’daki üretim tesisinden Avrupa Birliği’ne (AB) labne ve taze peynir ihracatı başlatmak için yaptığı başvuru, Tarı...

SOCAR AVIATION, Adnan Menderes Havalimanı’nda yakıt teminini kendi tesisinden yapmaya başladı.

Ekonomi dünyasındaki ve şirketlerdeki son gelişmeleri, ŞİRKET GÖZLEMİ bölümümüzde okurlarımız için derledik.

Arçelik, Top 150 Impact Companies listesine 13’üncü sırada girmeyi başardı

Pirelli'nin İzmit'teki üretim tesisi, atıkların tamamını geri dönüştürüyor.

Gözlem Gazetesi olarak şirket dünyasının güncel gelişmelerini okurlarınızın ilgisine sunuyoruz.

Rüzgâr enerjisi sektörü yüksek mühendislik ürünü dijital akıllı teknolojilerinin dünyada ilk ve en hızlı şekilde hayata geçirildiği sektörlerin başında geliyor. Türkiy...

Yazarlar
Website Security Test