Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Folkart Academy’de 2020 dönemi başlıyor

23.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Folkart Academy’de ileri seviye tiyatro eğitim verilen Özel Yetenek Sınıfı seçmeleri için ön kayıtlar başladı. Ön kayıtlar www.folkartakademi.com adresinden yapılacak.

Folkart Academy, 2020 eğitim dönemine başlıyor. Bugüne kadar 2 bin 600 öğrencinin ücretsiz eğitim aldığı Folkart Academy, 2020 eğitim yılı için kayıtlarını açtı. Proje Koordinatörlüğünü ünlü tiyatro sanatçısı Volkan Severcan’ın üstlendiği Folkart Academy, sanat dünyasına nitelikli ve eğitimli oyuncular kazandırmayı sürdürüyor. 2017 yılından günümüze çok sayıda öğrencisi konservatuar sınavlarında üstün başarı gösteren, tiyatro sahnelerinde, dizi ve sinema filmlerinde çeşitli roller üstlenen Folkart Academy yeni yetenekler arıyor.

ÖZEL YETENEK SINIFI SEÇMELERİ
Folkart Academy bünyesinde ileri seviye tiyatro eğitim verilen Özel Yetenek Sınıfı seçmeleri için ön kayıtlar başladı. Ön kayıtlar www.folkartakademi.com adresinden yapılacak. 15 yaş ve üstü herkes başvuru yapabilecek. Ücretsiz eğitimlerin verileceği Özel Yetenek Sınıfı için 30 öğrenci alınması planlanıyor. Ön kayıtların ardından adaylara ilk yetenek sınavı için randevu verilecek. İlk sınav 22-23 Şubat 2020 tarihlerinde gerçekleşecek. Bu sınavı geçen adaylar 29 Şubat-1 Mart 2020 tarihlerindeki 2. sınava girecekler.

Özel Yetenek Sınıfı eğitimleri Mart ayında başlayacak. Bahar Dönemi eğitimi 10 hafta sürecek. Sonrasında yapılacak dönem sınavında başarılı olan öğrenciler, 2020 yılı Güz döneminde ve 2021 yılında da eğitim almaya hak kazanacaklar. Öğrenciler, 2 yıl süresince toplamda 200 saatlik eğitim alacaklar.

Folkart Academy bünyesinde geçtiğimiz yıl seçilen Özel Yetenek Sınıfı öğrencilerinden eğitimin 2. seviyesine geçmeye hak kazananlar da, bu yıl 2. sınıf olarak eğitimlerine devam edecek.

EĞİTİM KADROSU
Eğitim verecek uzman isimler ise şöyle;
“Volkan Severcan, Bora Severcan, Hülya Savaş, Gürol Tonbul, Şule Demirezen, Hasan Alptekin, Sonkan Damcıoğlu, Suat Özturna, Yeşim Alıç, Ziya Kürküt, İbrahim Raci Öksüz, Şafak Ersözlü, Bora Seçkin.”

Özel Yetenek Sınıfı eğitimlerinin yanı sıra Folkart Academy Polifonik Korosu da eğitimlerini sürdürecek. Ayrıca önümüzdeki süreçte yeni workshop eğitimleri de verilecek. Workshop eğitimleri için duyurular önümüzdeki aylarda yapılacak.

SEVERCAN: “SÜPER BİR YIL BAŞLIYOR”
Folkart Academy Proje Koordinatörü Volkan Severcan, “Folkart Academy, süper bir yıla daha başlıyor. İlk olarak Özel Yetenek Sınıfı seçmelerini yapacağız. Geçtiğimiz yıllardan edindiğimiz tecrübeyle bu yılda, altını çizerek söylüyorum; yine çok yetenekli isimler göreceğiz, izleyeceğiz. Ardından yeni workshoplarla eğitimlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Bugüne kadar ön kayıtlar ve elemelerle birlikte onbinlerce insana ulaştıklarını kaydeden Volkan Severcan, “Bu yıl da binlerce yetenekli isim arasından en yeteneklileri seçmeye çalışacağız. Seçmelerde gerçek işimiz çok zor olacak. Alanlarında uzman isimlerden 10 hafta sürecek ücretsiz eğitimler için herkesin başvurularını bekliyoruz” diye konuştu.


ÖZEL YETENEK SINAVI KATILIM KOŞULLARI

• 2020-2021 Eğitim dönemi yetenek sınıfı katılımlarımız tamamen ücretsizdir.
• Katılımcılarımız 15 yaş ve üstü olmalıdır.
• İlk sınav 22-23 Şubat 2020 tarihlerinde yapılacaktır.
• İlk sınavlara adaylara şiir gönderilecek. Bu şiirin çalışıp, ezberlenmesi ve jüri karşısında okunması istenecek.
• Sınavın tekrarı, katılamama durumunda yinelenmesi, başka bir tarihe ertelenmesi mümkün değildir. Bu nedenle adayların belirlenen tarihlerde sınava katılmaları gerekmektedir.
• 1. Sınavı başarı ile geçen adayların duyurusu internet sitesi aracılığıyla yapılacaktır.
• İkinci sınav ise 29 Şubat-1 Mart 2020 tarihlerinde yapılacaktır.
• Aday kendi seçmiş olduğu 1 komedi-1 dram tiradlarına 3 dakikayı geçmeyecek şekilde hazırlanmış olmalıdır. Juri tarafından bu tiradı canlandırması istenecektir.
• Ayrıca, adaylar notalarını baskı halinde yanında getirdiği bir şarkıdan da sorumlu olacaklardır.
• Sınava gelirken adaylar mutlaka nüfus cüzdanları ile katılım sağlamalıdırlar.
• Adaylara bildirilen sınav saatinden 30 dakika önce Folkart Academy atölye salonunda kayıtlarınızı yaptırmanız, sınav sıralarınızı almanız gerekmektedir.
• Sınav yoğunluğu sebebi ile bekleme süreleriniz uzayabileceğinden hava şartlarına uygun kalın giyeceklerinizle gelmenizi tavsiye ederiz.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İçim süt ve süt ürünleri üreticisi Ak Gıda’nın Sakarya’daki üretim tesisinden Avrupa Birliği’ne (AB) labne ve taze peynir ihracatı başlatmak için yaptığı başvuru, Tarı...

SOCAR AVIATION, Adnan Menderes Havalimanı’nda yakıt teminini kendi tesisinden yapmaya başladı.

Ekonomi dünyasındaki ve şirketlerdeki son gelişmeleri, ŞİRKET GÖZLEMİ bölümümüzde okurlarımız için derledik.

Arçelik, Top 150 Impact Companies listesine 13’üncü sırada girmeyi başardı

Pirelli'nin İzmit'teki üretim tesisi, atıkların tamamını geri dönüştürüyor.

Gözlem Gazetesi olarak şirket dünyasının güncel gelişmelerini okurlarınızın ilgisine sunuyoruz.

Rüzgâr enerjisi sektörü yüksek mühendislik ürünü dijital akıllı teknolojilerinin dünyada ilk ve en hızlı şekilde hayata geçirildiği sektörlerin başında geliyor. Türkiy...

Yazarlar
Website Security Test