Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Katmerciler'in üretim ve yatırım başarısı EBSO tarafından ödüllendirildi

6.2.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Katmerciler, ''Üretim ve Yatırım'' alanlarındaki başarıları nedeniyle EBSO tarafından ödüllendirildi. Ödülü, Katmerciler İcra Kurulu Başkan Vekili Furkan Katmerci, bakanlar Ruhsar Pekcan ve Bekir Pakdemirli’den aldı.

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) tarafından geleneksel olarak düzenlenen, bu yıl İzmir Ticaret Odası (İTO) ve İzmir Ticaret Borsası (İTB) işbirliğiyle gerçekleştirilen Başarılı Sanayi Kuruluşları Ödül Töreni, 5 Şubat 2020 Çarşamba günü, Balçova Kaya Termal Otel’de yapıldı.

Çeşitli kategorilerde başarılı şirketlerin ödüllendirildiği törene, EBSO, İTO ve İTB yöneticilerinin yanı sıra eski Başbakan Binali Yıldırım, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir Valisi ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da katıldı.

Savunma ve araç üstü ekipman sektörlerinin önde gelen şirketlerinden Katmerciler, EBSO Taşıt Sanayii Meslek Grubu’nda üretim ve yatırımda birinci derecede başarı sağlaması nedeniyle ödüllendirildi. Katmerciler İcra Kurulu Başkan Vekili Furkan Katmerci, ödülü, Ruhsar Pekcan’ın katılımıyla Bekir Pakdemirli’nin elinden aldı.

Tören sonrası kısa bir açıklama yapan Katmerci, takdim edilen ödülün Katmerciler’in üretim, yatırım, teknoloji ve istihdam eksenli büyüme öngören kurumsal vizyonunun bir sonucu olduğunu ifade ederek, böylesi bir ödülü Ruhsar Pekcan ve Bekir Pakdemirli’den almış olmanın kendileri için ayrı bir gurur vesilesi olduğunu belirtti.

1985 yılında kurulan Katmerciler’in, aradan geçen 35 yıllık dönemde, yatırım, üretim, istihdam, vergi, Ar-Ge, ihracat gibi farklı alanlarda çok sayıda ödül aldığını kaydeden Katmerci, ödüle değer görülen tüm bu faaliyetlerin ülkeye karşı sorumluluklarının gereği ve kurumsal vatandaşlık anlayışının bir sonucu olduğunu vurguladı.
Katmerciler’in, pek çok alanda toplumsal refaha, ülke ekonomisine ve yurt savunmasına katkı sunmaya devam edeceğini ifade eden Katmerci, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizler, ancak ülkemiz var oldukça var olabileceğimizin bilincinde olan insanlarız. Ülkemiz ve devletimiz bizim varlık sebebimizdir. Bu nedenle, sadece bugüne değil geleceğe yatırım yapıyor, güçlü bir Türkiye için sürdürülebilir büyüme anlayışıyla yatırımlarımıza devam ediyoruz. İki sektörde birden faaliyet gösteren, İzmir ve Ankara’daki Ar-Ge ve üretim üslerimizde bulunan 450 çalışanımızla Ege Bölgesi’nin 69’uncu büyük şirketiyiz. Katmerciler’i bu ülke için her geçen yıl daha fazla katma değer üretecek, bizden sonraki nesillere kalacak, bize emanet edilmiş, ülkemizin bir kıymeti olarak görüyoruz. Bu yolda ilerlemeye devam edeceğiz.”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Arçelik, Top 150 Impact Companies listesine 13’üncü sırada girmeyi başardı

Pirelli'nin İzmit'teki üretim tesisi, atıkların tamamını geri dönüştürüyor.

Gözlem Gazetesi olarak şirket dünyasının güncel gelişmelerini okurlarınızın ilgisine sunuyoruz.

Rüzgâr enerjisi sektörü yüksek mühendislik ürünü dijital akıllı teknolojilerinin dünyada ilk ve en hızlı şekilde hayata geçirildiği sektörlerin başında geliyor. Türkiy...

Türk sanayinin çınarlarından olan DYO, 1954’ten bu yana boya sektöründe yer almanın haklı gururunu yaşıyor. “Bilim, Birlik, Başarı”ya olan inancı ile ilkleri gerçekleş...

Kovid-19 ile mücadele döneminde sosyal mesafe çağrılarına uyan milyonlarca insanın tercihi online alışveriş oldu. Yapılan araştırmalar, pandemi sürecinde tüketicinin e...

İzmir Ticaret Borsası (İTB) tarım sektörünün bel kemiği olan üreticiler ve satıcıların dijital çağa uyum sağlaması, ticaret potansiyellerini geliştirebilmeleri amacıyl...

Yazarlar
Website Security Test