Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

ÜNİTEKS’e bir altın bir gümüş ödül

9.2.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türk hazır giyim ve konfeksiyon sektörünün en büyük oyuncularından Üniteks; Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Odası ve İzmir Ticaret Borsası tarafından ortak düzenlenen törende iki önemli ödül sahibi oldu.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın onurlandırdığı Üye Ödül Töreni’nde “İhracat ve Döviz Kazandırıcı Faaliyetler” kategorisinde altın madalyaya, “Safi Ticari Kazanç” kategorisinde gümüş madalyaya layık görülen Üniteks’in ödülünü, Finans Yöneticisi Çiğdem Karadaş aldı.

2020’de 30’uncu yılını kutlayan Üniteks’in, Türkiye’nin ihracat bayrağını dünyanın 42 ülkesinde dalgalandırdığını vurgulayan Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Ünsal, yerli üretim gücünün önde gelen temsilcilerinden biri olduklarını söyledi.

DÜNYA DEVLERİNİN KÜRESEL TEDARİKÇİSİ

Türkiye’nin 2019 yılında kaydettiği 166 Milyar Dolarlık ihracatı içinde Testil ve Hazırgiyim sektörlerinin payının 25 Milyar 613 Milyon Dolar ile ikinci sırada geldiğine dikkat eken Ünsal; şu değerlendirmeyi yaptı:

“Sektörümüz gerek üretim kalitesi gerekse istihdam gücü ile ülkemizin vazgeçilmez sektörleri arasında yerini koruyor. Üniteks olarak; H&M, Zara C&A, Primemark, New Look, gibi dünya devi hazırgiyim markalarının küresel tedarikçileri arasında yer alıyoruz. Her geçen yılla, ülkemize daha yüksek katma değer yaratmaya ve döviz kazandırmaya devam edeceğiz. Aldığımız ödüller, doğru işler yaptığımızı gösterirken, motivasyonumuzu artıran bir unsur oluyor. Başta çalışma arkadaşlarım olmak üzere başarımızı borçlu olduğumuz tüm paydaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz…”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Emlak Katılım, Türkiye ekonomisinin önemli merkezlerinden İzmir’de şube açılışını gerçekleştirdi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), kurulan ve kapanan şirketler ocak ayı istatistiklerini açıkladı. TOBB'a göre şahıs şirketleri kapanma sayısı iki katına çıktı.

Türkiye’nin dört bir yanındaki milyonlarca çocuğu ücretsiz olarak tiyatroyla buluşturan Pınar Çocuk Tiyatrosu, ''Oyun Makinesi'' adlı oyunuyla Karaburunlu çocuklarla b...

2019 yılını büyüme ile kapatan Volvo Trucks, 2020 yılında da teslimatlarına hız kesmeden devam ediyor. Türkiye distribütörlüğünü Temsa İş Makinaları’nın yürüttüğü Volv...

Netflix’in bugün kullanıma sunduğu ‘Made in Turkey’ içerik koleksiyonu sayesinde dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca üye Türkiye’de üretilen yapımlara daha hızlı v...

Birleşik Krallık’tan gelen, akıllı şehirler ve ileri üretim teknolojileri sektörlerinden yetkililer, Türkiye’deki şirketlerle yüzü aşkın sayıda ikili görüşmeler yapara...

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tamer Saka, yeni dönemde de görevine devam ediyor.

Yazarlar
Website Security Test