Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Yorglass’a ''Gücümüze Güç Katanlar'' ödülü

12.2.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türkiye’nin en eski ve dünyada en yatırım yapılabilir Sanayi Bölgesi unvanını elinde bulunduran Manisa Organize Sanayi Bölgesi, 2015’te hayata geçirdiği ''Made in Manisa'' etkinliğinin üçüncüsünü İzmir’de gerçekleştirdi. Bölgede faaliyet gösteren firmaların ödüllendirildiği etkinlikte düzcam ve endüstriyel cam sektörünün global oyuncusu Yorglass da ''Gücümüze Güç Katanlar'' ödülünün sahibi oldu.

Türkiye’de cam sektörünün üretim ve ihracat bakımından öncü şirketlerinden Yorglass, 2018 yılı sonunda Manisa’da faaliyete geçen akıllı fabrikasıyla üretim kapasitesini artırarak, büyümesini sürdürüyor. Bölgeye ve Türk ekonomisine katkısı ile pek çok ödülün de sahibi olan firma, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nin “Made in Manisa” etkinliğinde de “Gücümüze Güç Katanlar” ödülüne layık görüldü.

Önemli isimlerin ve bölge sanayicilerinin katıldığı gecede Yorglass’ın ödülünü Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Yorgancılar aldı.
Manisa’daki mega fabrikadan dünyaya cam ihraç ediyor.

“Gücümüze Güç Katanlar” Ödülü’nün Yorglass için farklı bir anlamı olduğunu söyleyen Hakan Yorgancılar, “Yorglass olarak Türkiye’nin ana sanayisini oluşturan tüm sektörlere hizmet veriyoruz. Türkiye’nin 5 farklı şehrinde kurulu 5 tesisimizde ürettiğimiz yenilikçi ürünleri 60’a yakın ülkeye ihraç ediyoruz. Manisa’ da 2018 yılı sonunda faaliyetine başlayan akıllı fabrikamız sektörümüz için de bölge için de bir ilke imza attı. Endüstri 4.0 altyapısına uygun, son teknoloji makinelerle üretim yapan fabrikamız gerek üretim kapasitesi gerekse teknolojik donanımıyla Manisa bölgesinin de ülkemiz ekonomisinin de gücüne güç katmak üzere aralıksız çalışıyor.” diye konuştu.

Türkiye’de ilk Jumbo satina cam üretimi Manisa’da yapılıyor
Türkiye’nin ilk çiftcam ve dekoratif cam fabrikasını kurarak uzmanlığını ve deneyimini 45 yıldır sürdüren Yorglass ‘Tek fabrika tek ürün’ stratejisiyle son 5 yılda yıllık ortalama yüzde 25 ve üzeri büyüme gösterdi. Bolu’daki tesisinin kapasitesini iki katına çıkaran firma, Manisa’da 2018 yılının sonunda faaliyete geçirdiği mega fabrikası ile Türkiye’de ilk Jumbo ölçü satina cam üretimine de başladı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İçim süt ve süt ürünleri üreticisi Ak Gıda’nın Sakarya’daki üretim tesisinden Avrupa Birliği’ne (AB) labne ve taze peynir ihracatı başlatmak için yaptığı başvuru, Tarı...

SOCAR AVIATION, Adnan Menderes Havalimanı’nda yakıt teminini kendi tesisinden yapmaya başladı.

Ekonomi dünyasındaki ve şirketlerdeki son gelişmeleri, ŞİRKET GÖZLEMİ bölümümüzde okurlarımız için derledik.

Arçelik, Top 150 Impact Companies listesine 13’üncü sırada girmeyi başardı

Pirelli'nin İzmit'teki üretim tesisi, atıkların tamamını geri dönüştürüyor.

Gözlem Gazetesi olarak şirket dünyasının güncel gelişmelerini okurlarınızın ilgisine sunuyoruz.

Rüzgâr enerjisi sektörü yüksek mühendislik ürünü dijital akıllı teknolojilerinin dünyada ilk ve en hızlı şekilde hayata geçirildiği sektörlerin başında geliyor. Türkiy...

Yazarlar
Website Security Test