Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Arkas'tan çocuklara evde aktiviteler

9.5.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Arkas Sanat Merkezi, minikler okuldan uzak eğitimlerine evde devam ederken sanatla ve hobileriyle bağlarını koparmamaları için harekete geçti.

Çocukların hem eğitici hem de keyifli dakikalar geçirmesini sağlayacak 5-7 ve 8-10 yaş gruplarına özel online aktivitelerle onların yanında olmaya devam ediyor.

COVID-19 salgını tüm dünyada yetişkinlerin olduğu kadar çocukların psikolojilerini etkilerken rutinlerini de değiştirdi. Eğitimlerine evlerinde devam eden çocukların, derslerinden arta kalan zamanda evde el becerilerini geliştirmeleri ve kültürel donanımlarını artıracakları birbirinden eğlenceli aktiviteler Arkas Sanat Merkezi web sitesinde.

Evden çıkmamanın yetişkinler açısından zor ancak çocuklar açısından daha da zor olabildiği bu süreçte Arkas Sanat Merkezi, çocukların ebeveynleriyle yapabilecekleri, çizimden boyamaya, dokuları keşfetmeden el ve göz koordinasyonunu geliştirmeye kadar 20’nin üzerinde aktiviteyle eğlenceli saatler geçirmelerini sağlıyor.

Okul Öncesi Çocuklar Hem Keşfediyor Hem Öğreniyor

Arkas Sanat Merkezi web sitesinde bulunan 5-7 yaş grubuna özel “Sanatçılar Ne Düşünür?” aktivitesi ile çocukların görsel bir imaj oluşturması sağlanırken hayal dünyalarının gelişmesine destek olunuyor.

“Çocukların Neşeli Günü ”, “Neşeli Yüzler, Yaratıcı Çocuklar” “Masal Anlatıcı Kuklalar”, “Şekil Şekil Bahar Çiçeklerim”, “Neşeli Dinozorlar Diyarı”, “Çizgilerin Dansı”, “Renkleri Öğreniyoruz”, “Sevdiğim Oyuncaklar ve Eğlenceli Resimlerim” ve “Macera Adasına Yolculuk” aktiviteleri de yine bu yaş grubu için evde vakit geçirmenin en keyifli yollarını sunuyor. Çocukların resim kağıdı veya fon kartonu üzerine çeşitli (limon, oyarak farklı şekiller verdiğimiz patates, kulak çubuğu, makarna) malzemeleri akrilik veya suluboya ile boyayarak, resim kağıdı veya fon kartonu üzerine bastırılarak oluşturabilecekleri keyifli bir resim yapma yöntemi olan baskı ise yine “Renkli Şekiller” aktivitesiyle miniklerle buluşuyor.

Eğlencenin Vazgeçilmezi Oyun Hamuru

Oyun hamurları çocukların el ve parmak kaslarının gelişmesine ve renkleri birbirine karıştırarak yeni renkler ve şekiller elde etmesini sağlamaktadır. Böylelikle çocuklar yeni fikirler üretir, el ve göz koordinasyonları gelişir, sayıları, harfleri ve renkleri eğlenerek öğrenir. Web sitesinde bulunan oyun hamuru yapımının ardından çocuklar “Hamur Adam” aktivitesiyle hayal güçlerini güçlendiriyor.

Minikler Dokuları Öğreniyor

Doğadaki tüm nesnelerin bir dokusu vardır. Bu doğanın yapısal bir özelliğidir ve görsel sanatların temel tasarım derslerinde doku çalışmaları yapılarak doğanın bu yapısal özelliği kavranır. “Eğlenceli Şekillerim” ve “Mini Eller Doku Çalışması” aktiviteleri ile çocuklar hem keyifle çalışacak hem de çizim kabiliyetlerini geliştirecekleri eğlenceli bir süreç yaşayacak. 

8-10 Yaş Grubu İçin de Renkli Aktiviteler Arkas Sanat Merkezi’nde

Arkas Sanat Merkezi 8-10 yaş aralığındaki çocuklar için de onların beceri ve gelişimlerine uygun aktiviteler hazırladı. “Vizörden Bakan Kim?” aktivitesi ile usta bir fotoğrafçı olmak için kendilerine vizör hazırlayan çocuklar temel çekim teknikleri hakkında da bilgi edinebiliyor.  Ayrıca  “Kolajımdaki Eğlenceli Sanatçılar”, “Yaratıcı Çocuklar Portre Çalışması”, “Hayal Gücü Çiçeklerim”, “Neşeli Çocuklar”, ve “Eğlence Parkımı Tasarlıyorum” aktiviteleri de yine bu yaş grubundaki çocukların evde de olsalar keyifli vakit geçirmelerini sağlıyor.

Her İki Gruba Özel: Mozaik

Küçük renkli taş, cam ve ahşap parçaların bir araya getirilmesiyle resim oluşturulması olarak tanımlanan ve farklı kültürlerin derin izlerini taşıyan mozaik sanatı, en eski ve en dayanıklı sanatsal ifadelerden biri olarak kabul ediliyor. 5-7 yaş grubu için “Sevimli Hayvanlar”, 8-10 yaş grbu için ise “Mozaik Çalışmam ve Renkli Hayvanlar” aktiviteleri ile çocuklar rengarenk ve eğlenceli bir çalışmaya imzalarını atıyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Bilal Saygılı, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

2000 yılından sonra doğan Z kuşağı hakkında bilgi veren Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, Z Kuşağı'nın tercihlerini yorumladı.

Turkcell kurumlara sunduğu özel koruma çözümleri ve yüzden fazla siber güvenlik uzmanıyla kesintisiz hizmet sunuyor.

Yüzde 75’inin internet kullanıcısı olduğu ülkemizde şirketlerin dijital dünyada var olabilmeleri, hedef kitlelerine ulaşabilmeleri ve ürünlerini tanıtabilmeleri bu dön...

Cargill Türkiye, ülkemiz koronavirüsle mücadele ederken gıda krizi yaşanmaması için tarlada canla başla çalışmaya devam eden çiftçilerle dayanışma içinde bulunan öncü ...

Corona salgınının etkilerinin alınan tedbirlerle azalmaya başlamasıyla birlikte ekonomide canlanma beklentisi de arttı; gözler yaz aylarına çevrildi.

Türk sanayicisinin güvenilir tedarikçisi olmayı sürdüren Petkim, 2020 yılının ilk çeyreğinde STAR Rafineri’nin sağladığı sinerjiyle toplam üretimini 2019 yılının aynı ...

Yazarlar
Website Security Test