Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Yorglass İSO İkinci 500’de 24. sıraya yükseldi

17.8.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO), Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2019 araştırmasının sonuçları açıklandı.

İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl hazırlanan Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2019 yılı sonuçları açıklandı. Üretimden satışlar bazında en büyük sanayi kuruluşlarının belirlendiği araştırmada, Türkiye’de cam sektörünün güçlü oyuncularından Yorglass, 2018’e göre 26 basamak yukarı çıkarak 24.sırada yer aldı. Aynı listede 2018 yılında 50. sıraya yerleşen Yorglass, 2017 yılında ise 120. sırada yer alıyordu. Türkiye’nin en büyük 1000 şirketi arasında yıldan yıla konumunu dev sıçramalarla yükselten Yorglass, gösterdiği büyüme performansıyla devler liginde önemli bir başarıya imza attı.

“Hedef sanayinin en büyük ilk 500’ü arasına girmek”
Başarılı ihracat performanslarının yanı sıra katma değerli üretim ve teknolojiye yaptıkları yatırımlara aralıksız devam ettiklerini söyleyen Yorglass CEO’su Semavi Yorgancılar, “2019 yılı İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde bir önceki yıla göre 26 basamak yukarı çıkarak ilk 25’e girmemiz bizim için büyük bir gurur kaynağı oldu. Bu başarı, iş ortaklarımızdan müşterilerimize, tüm çalışanlarımızla birlikte Yorglass Ailesinin ortak başarısıdır. Bu önemli araştırmanın sonuçları, en zor koşullarda dahi katma değerli üretim yapan, Ar-Ge’ye yatırım yapan ve ihracata odaklanan sanayicilerin yatırımlarıyla ülke ekonomisine sağladığı katkıyı artırdığını gösteriyor. Biz de bu sanayiciler arasında basamakları yıldan yıla hızla çıkarak, işimizi doğru yaptığımızı, doğru yolda olduğumuzu bir kez daha teyit ediyoruz. Bundan sonra hedefimiz sanayinin en büyük ilk 500 şirketi arasına girmek...” dedi.

Çerkezköy’e yeni fabrika geliyor
Manisa, Bolu, Eskişehir ve İzmir’de kurulu tesislerinde ürettikleri yenilikçi ürünlerin yüzde 40’ını ihraç ederek, Türkiye ve dünyanın cam ihtiyacını karşılamaya devam ettiklerini söyleyen Yorgancılar, şöyle devam etti: “2019 yılında yakaladığımız büyümeyle korona döneminde de yatırımlarımıza ara vermedik ve Çerkezköy’de beyaz eşya iş kolunda faaliyet gösterecek yeni fabrikamızın temellerini attık. 2020 yıl sonuna doğru üretime başlamayı ve üretim kapasitemizi yüzde 20 artırmayı hedefliyoruz. Yeni fabrikamızla ihracat kapasitemizi 5 yıl içinde 2 katına çıkararak, birlikte çalıştığımız ve hizmet verdiğimiz tüm ekosistemimize ve ülkemiz ekonomisine daha fazla katkı sağlamayı hedefliyoruz.”

2019’da sektörünün üstünde büyüme
Düz cam ticareti ve endüstriyel cam işleme sektörünün dekoratif cam, ticari soğutucu ve beyaz eşya kollarında faaliyet gösteren Yorglass, çatısı altında yer alan Yorglass Ticaret, Yorglass Satina, Yorglass Ticari Soğutucu ve Yorglass Beyaz Eşya markalarıyla Manisa, Bolu ve Eskişehir’de olmak üzere 3 üretim tesisi ve İzmir’deki Ticaret İşletmesi ile hizmet veriyor. 5 kıtada 60’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren şirket, 2019 yılında ihracatını yüzde 5 artırarak sektörünün üzerinde, yüzde 17’lik bir büyüme gerçekleştirdi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Finans sektörünün en iyi projelerini ödüllendirmek üzere bu yıl ikincisi düzenlenen Sardis Awards’ın ödül töreni gerçekleştirildi. Bu yıl online olarak gerçekleştirile...

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından her yıl açıklanan ve “ihracatın şampiyonları” olarak da adlandırılan en fazla ihracat yapan 1000 firma listesinde, Kılıç ...

Küçük Kulüp, yeni dönemde Folkart ve Woodlovesart sponsorluğunda gücüne güç katacak.

İnci Holding, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) hazırladığı “Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı - 2019” listesinde otomotiv tedarik sanayisinde faaliyet gösteren üç...

Dokuz Eylül Rotary Kulübü, Kocatepe Mehmet Lütfiye Dönmez İlkokulu’ndaki öğrencilerin sağlıklı ve mutlu bir eğitim dönemi geçirmeleri için kolları sıvadı.

Mercedes-Benz Türk bu yılın en büyük kamyon teslimatını 300 adet Actros 1848 LS ile Hüner Grup’a gerçekleştirdi. Bu teslimat ile Hüner Grup, ilk kez filosuna Mercedes-...

Migros, pizza sektörüne iddialı bir ürünle girdi. Fiyat ve teslimat konusunda iddialı olan Migros Pizza, Migros şubelerindeki fırın bölümünde yerini aldı.

Yazarlar
Website Security Test