Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

ALOSBİ'de sanayici yakıtı ucuza alacak

23.11.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Aliağa Kimya İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi (ALOSBİ) bünyesinde kurulan akaryakıt istasyonu hizmete açıldı.

60 bin kişiye istihdam sağlayan ALOSBİ, pandemi deprem gibi olumsuzluklara rağmen sanayicilere “en ideal” yatırım ortamını sunabilmek için planlanan yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Liman yatırımları, Menemen-Aliağa-Çandarlı otobanı, İZBAN hattının Bergama yönüne uzatılması gibi etkenlerle yatırımcıların ilgisini çeken ALOSBİ'de, çalışmaları tamamlanan akaryakıt istasyonunu da faaliyete alındı. ALOSBİ Petrol içinde Petrol Ofisi Bayisi ve ALOSBİ Cafe olarak adlandırılan bir kafeteryası da mevcut.

“Yatırımlar sürecek”
Tüm sektörlerin ortak sorunu olan pahalı yakıt probleminin kurulan akaryakıt istasyonu sayesinde aşıldığını vurgulayan ALOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Tezcan “Her ihtiyacını içinde barındıran bir sanayi bölgesi olma yolundaki hedeflerimizi teker teker gerçekleştireceğiz. 3 bin 500 metreküp olan su arıtma kapasitemizi de 10 bin metreküpe çıkaracağız. En önemli üretim ihtiyacımız olan su için Güzelhisar Yeraltı Barajı ve bölgede çıkabilecek yangınlarla etkin mücadele için itfaiye teşkilatı ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. Jandarma Karakolu kurulacak. Teknopark projemiz ile ileri teknolojiye ve inovasyona dayalı üretimi destekleyeceğiz. Gençlerimize sahip çıkmak adına meslek lisesi planlarımız da var” dedi.

“Sorunları bir bir çözeceğiz”
Türkiye’de hatta dünyada örneği olmayan büyük bir sanayi bölgesi olmak için çabaladıklarını belirten Tezcan “Biz bölgemizdeki sektörlerin sorunlarını çözüme ulaştıracağız ki sanayicilerimiz de rekabet güçlerini artırabilsinler” dedi. Tezcan, ülke olarak zor bir dönemden geçildiğini belirterek “İnanıyoruz ki bu günler geçecek, geçtiğinde çabalarımızın karşılığını artan üretim, ithalat, ihracat ve istihdam ile alacağız. ALOSBİ hem İzmir hem de ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacak” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

SOCAR AVIATION, Adnan Menderes Havalimanı’nda yakıt teminini kendi tesisinden yapmaya başladı.

Ekonomi dünyasındaki ve şirketlerdeki son gelişmeleri, ŞİRKET GÖZLEMİ bölümümüzde okurlarımız için derledik.

Arçelik, Top 150 Impact Companies listesine 13’üncü sırada girmeyi başardı

Pirelli'nin İzmit'teki üretim tesisi, atıkların tamamını geri dönüştürüyor.

Gözlem Gazetesi olarak şirket dünyasının güncel gelişmelerini okurlarınızın ilgisine sunuyoruz.

Rüzgâr enerjisi sektörü yüksek mühendislik ürünü dijital akıllı teknolojilerinin dünyada ilk ve en hızlı şekilde hayata geçirildiği sektörlerin başında geliyor. Türkiy...

Türk sanayinin çınarlarından olan DYO, 1954’ten bu yana boya sektöründe yer almanın haklı gururunu yaşıyor. “Bilim, Birlik, Başarı”ya olan inancı ile ilkleri gerçekleş...

Yazarlar
Website Security Test