Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ege-Koop'tan 40 Milyonluk Prestij Yatırım

8.2.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir’in 12 ayrı ilçesinde 5 milyon metrekarelik alanda gerçekleştirdiği 12 sıra dışı projeyle 150 bin kişiye yeni bir hayatın kapılarını açan Ege-Koop, bu kez Turgutlu'da 40 milyon lira yatırımla en prestijli temeli attı. Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, Türkiye'nin ilk engelli dostu projesi olan Prestij Turgutlu için “34 yıllık tecrübeme dayanarak söylüyorum ki bugün karar verip proje ortağı olanlar, 6-7 ay sonra yüzde 30-40 oranında avantaj elde edeceklerdir” dedi.

30 bin konutluk dev bir referansa sahip Ege-Koop, İzmir dışındaki ilk projesinin temelini Manisa'nın Turgutlu ilçesinde törenle attı. Ege Koop Turgutlu Prestij Evleri-1”in temel atma törenineTurgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün,Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Ege-Koop Onursal Başkanı Öcal Uluç ile Manisa ve Turgutlu protokolü, basın mensupları, sektör temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, İzmir dışındaki ilk projeyi gerçekleştirmenin heyecanını içinde olduklarını belirterek, “Ege Koop, projelerinde atılan temeller, sadece toprağa atılmaz, kalplere de atılır. Her projemizde olduğu gibi, Turgutlu projemizdeki ana hedefimiz de budur. Çünkü, kalplerde büyüyenler, hiçbir zaman küçülmez. Yıllardır bu inançla çalıştık, bu inançla büyüdük” dedi.

EN BÜYÜK FARKIMIZ 150 BİN KALP

Ege-Koop olarak ilk günden bu güne, İzmir kent dokusunu bozmayan bir yol haritası izlediklerini söyleyen Aslan, “Projelerimizi altyapısı hazır durumdaki merkezi ilçelerde değil, geleceğin yıldızı olacak bölgelerde geliştirdik. Bu nedenle her projemizin yol, su, kanalizasyon gibi altyapılarının yanı sıra, sosyal tesislerini ve okullarını da inşa ettik. Bununla da kalmayarak, diktiğimiz yüz binlerce fidanla, sözde değil; özde yeşil alanlar yarattık. Bu güne kadar ürettiğimiz 30 bin modern konut ve bu konutların içinde güvenle, huzurla yaşamakta olan 150 bin İzmirli vatandaşımız, bizi benzerlerimizden ayıran, en büyük farkımız” dedi.

NEDEN TURGUTLU?
Kendilerine yeni yatırımları için “Neden Turgutlu” diye sorulduğunu söyleyen Aslan, “Turgutlu büyük bir potansiyele sahip. Tarım ve sanayisiyle parlayan bir yıldız. Ama bizim Ege-Koop olarak burayı tercih ederken çok daha başka nedenlerimiz oldu. Turgutlu; özüne, kültürüne, işine, aşına, sahip çıkan bir kent. Bilinçli ve şehrini seven insanların olduğu bir yer. Bizimle aynı değerleri paylaşıyorlar. Güven ve kalite istiyorlar. Bu şehrin insanları istiyor ki, kentlerinin dokusu bozulmasın. İstiyorlar ki altyapısı ve üstyapısı dört dörtlük olsun. İstiyorlar ki komşuluk ilişkileri olsun. İstiyorlar ki yaşam alanlarında hiç bir engel olmasın. Tüm bunları yaparken de rantı değil halkı düşünsün. İşte biz buyuz. 200 ayrı meslek grubunu örgütlenerek oluşturduğu Ege-Koop, rantı değil halkı düşünerek Turgutlu'yu tercih etti. Çünkü bizim kalplerimiz bir” diye konuştu.

ENGELLİ DOSTU

Bu yüzden Prestij Turgutlu için özel bir proje hazırladıklarını söyleyen Aslan, ilk olarak zemin iyileştirme çalışmaları yaptıklarını anlattı. Aslan, klasik yöntemlerin yerine arsanın tamamını kapsayan ve 10 metre derinliğe kadar tüm zemin için iyileştirme yapıldığına dikkat çekerek, “14-15 katlı imar planı olmasına karşın 25-30 katlı binaya dayanıklı yapıların yapılabileceği hale getirildi” dedi. Ardından özel bir mimari proje hazırladıklarını belirten Aslan, Prestij Turgutlu'nun Türkiye'nin ilk “Engelli Dostu” konutları olacağını söyledi. Aslan, “Bütün evler engelli vatandaşların rahat bir yaşam sürebileceği konsepte göre yapılacak” dedi.

EGE-KOOP ANAYASASI

Aslan, Ege-Koop'un kent üretiminde son derece ciddiye aldığı ilkelerden oluşan bir anayasaya sahip olduğunu söyledi. Aslan, bu anayasayı ise “Ege-Koop çevreye, doğaya ve insana saygılıdır. Her türlü proje ve tasarımının odağında insan vardır. Ortaklarına ve kente karşı sorumluluk duygusu taşıdığı gibi bunu sürdürülebilir kılar. Yaptığı her işin hesabını verir, her türlü denetime açıktır. Kaliteden asla taviz vermez, ancak bu kaliteyi de ucuza mal eder. Ortaklarının kendisine emanet ettiği her kuruşu, namusu kabul ederek sorumluluk duygusuyla kullanır” diye açıkladı. Ancak bu anayasının projelerin tamamlanmasıyla hükümsüz kalmadığına da dikkat çeken Aslan, şunları söyledi:

BİTMEYEN SORUMLULUK

“Ege-Koop bir güven markasıdır. Bu güvenin nedeni var. Bizim ortaklarımıza karşı sorumluluğumuz proje tamamladıktan sonra da aynen devam eder. 20-25 yıl önce tamamladığımız projelerimize karşı hala sorumluluğumuzu devam ettiriyoruz. Yol bozuksa yolu, trafo güçlendirilmesi gerekiyorsa, toplu ulaşım için desteğe ihtiyaç varsa, aklınıza ne gelirse her türlü desteği veriyoruz”

PROJE TESLİMİ 2019

Ege-Koop'un projelerini zamanından önce teslim etmesiyle tanındığını belirten Aslan, Prestij Turgutlu'nun teslim tarihinin de 2019 yılı olduğunu ifade etti. Aslan, inşaat henüz sıfır seviyesindeyken en uygun faiz oranıyla kredi kullandırılacağına da dikkat çekerek temel atma tarihi itibariyle de ilk 15 daire için“özel fiyat”belirlediklerini açıkladı. Buna göre 2+1’ler için 296 bin TL ile 375 bin TL arası, 3+1’ler için de 358 bin TL ile 485 bin TL arasında satışa sunulacak. Aslan, mevcut ekonomik koşullarında, proje ortağı olanların 6-7 ay sonrası için en az yüzde 30-40 oranında avantaj elde edeceklerini de belirtti. Aslan ayrıca Turgutlu projesi için Ege-Koop'un mimarlıktan malzemelere kadar tüm işlemlerini yine Turgutu'dan temin ettiğine de dikkat çekti.

KAYMAKAM TURAN: “ALKIŞLIYORUZ”

Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan'ın “güven” duygusuna yaptığı vurguya dikkat çekerek, “Çok dikkatli ve özenli olduğunuzu biliyoruz. Niyet güzel olunca, akıbeti de güzel olur. Siz böyle olunca güzel dostlar da kazanıyorsunuz, güven de inşaa ediyorsunuz, elbette güzel konutlar inşaa ediyorsunuz. Güzel işler yapan insaları alkışlamasını bileceksiniz. Turgutlu'muza hoşgeldiniz” dedi.

“TURGUTLU'YA KAZANDIRACAK”

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin de hedeflerinin “Turgutlu'da yıllardır yapılmayanları yapmak” olduğunu belirterek, “Ege Koop da aynı hedefte yürüyor. Prestij Turgutlu'nun, ilçemizin ihtiyaçları gözönüne alınarak hazırlanmasını ise özel sektörün bize önemli bir desteği olarak görüyoruz. Ege-Koop, Turgutlu'yu tercih etti, çünkü kültürel sosyal dokusu, iş gücü ve üretim kapasitesi ile kentleşemeye modernleşmeye ve büyümüye açık bir şehiriz” dedi. Ege-Koop'un projesinin, inşaat sektöründe örnek olacak engelsiz konut projesi olarak hayata geçirmesinin de aynı zamanda Turgutlu'nun farkını ortaya koyduğunun göstergesi olduğunu söyleyen Şirin, “Ege-Koop kazanıp gitmeyi değil kazandırmayı hedeflemesi bizleri ayrıca çok memnun etti” diye konuştu.

BAŞKAN ERGÜN: “EGE-KOOP MANİSA'YA DA YAKIŞIR”

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ise kendisini de 35 yıl boyunca müteahhitlik ve kooperatif yöneticiliği yaptığını hatırlatarak “Tabi ki güven unsuru önemli faktördür. Ama en önemli faktör inşaat kalitesidir. Güven ile kalitenin iyi olması ise Ege-Koop'u bugünlere getirdi. Ben o yüzden tüm Ege-Koop ailesine teşekkür ediyorum” dedi. Ergün, Ege-Koop'u yeni yatırımları için Manisa'ya da davet ettiklerini söyledi. Başkan Ergün, “Turgutlu'dan sonra artık Manisa merkez ve diğer ilçelerimize de bu çalışmalarınızı yaymanızı bir kez daha ifade etmek istiyorum. Burada startı verdiniz Manisa'da devam ederiz, hedefi de böylece burada koymuş olalım. Siz burada merhaba dediğiniz biz de bu çalışmanın Manisa'ya yayılmasını ümit ediyoruz” diye konuştu. Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan da İzmir dışındaki projelerin artarak devam edeceğini açıkladı.

Ege Koop’un “Prestij Turgutlu” Projesi; 6.582 m2’si imarlı olan toplam 25.454 m2 inşaat alanında 3 bloktan oluşacak. 5 tip 3+1 (127 -162 m2 arası), 3 tip 2 + 1 (104-127 m2 arası) daire seçeneği sunan proje kullanışlı bir iç mimariyle tasarlandı. Geniş balkonlara, yüzme havuzu, kapalı ve açık otoparkı, kış bahçesi olarak değerlendirilebilecek mutfak alanına sahip Prestij Turgutlu, engelli ve yaşlı bireyler için de özel bir tasarıma sahip. Engelli dostu projede bina girişinden itibaren engelsiz yaşam başlayacak. Ege-Koop, projesini Turgutlu esnafıyla, Turgutlu’nun inşaat sektöründeki üretici firmalarıyla paylaşacak ve ortaya çıkacak katma değerden en büyük payı da Turgutlu esnafı alacak.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Yeni kurulacak "Ege-Koop Enerji Kooperatifi"ne bir kereye mahsus 10 bin lira karşılığında üye olanlar 30 yıl hem kullandığı elektrik bedelini ödemeyecek, hem de her ay...

Ajans Press’in Türkiye Veri İşleme Merkezi’nden derlediği bilgilere göre; İstanbul ilçeleri arasında en düşük konut metrekare fiyatına 2 bin 204 lira ile Esenyurt sahi...

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 3194 sayılı İmar Kanunun geçici 16’ıncı Maddesi uyarınca düzenlenen İmar Barışında, Tapu ve Kadastro süreci netleşti. Altın Emlak Gene...

Türkerler Holding’in, Mahall Bomonti İzmir ve Mahall Ankara projelerinde başlattığı kampanya yoğun ilgi gördü. Kampanyanın ilk haftasında Mahall Ankara’yı ziyaret eden...

Emlak Uzmanı Meriç: Emlakçılık önümüzdeki yüzyılın en iyi 5 mesleği arasında olacak

Sağlık alanındaki tecrübesini inşaat ile harmanlayarak ortaya Türkiye’de eşi bulunmayan bir konsept çıkartan Yanık Sağlık Grubu, yeni projesi Yamaç Sağlık Rezidans ile...

Ontan Grup imzası ile İzmir’in yeni merkezi Bayraklı’nın merkezinde yükselen MODDA Bayraklı’da yaşam başladı.

Yazarlar
Website Security Test