Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

KKTC’den Ankara’ya “turizm köprüsü”

16.5.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türkiye ve KKTC’de 50 yıldır özgün projeler gerçekleştiren Barış İnşaat tarafından Ankara’da inşa edilen İncek BellaPais Konutları, Başkent’te Akdeniz havası estirecek.

Bir Akdeniz köyünde yaşamanın büyükşehir insanının hayali olduğunu belirten Barış İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akyüz, “Son projemizle Kuzey Kıbrıs’ın en güzel köyü Bellapais'in bir benzerini Ankara’ya inşa ediyoruz. Dört mevsim dünyanın her yerinden turistleri ağırlayan BellaPais, maalesef Türkiye’de bilinmiyor. Yıllardır KKTC’de de yatırımları olan bir firma olarak son projemizle Ada’nın deniz-güneş turizminden farklı turizm potansiyeline de dikkat çekerek, tanıtımına katkı yapmak istedik. Son konut projemizin adını aldığı ve gören herkesin çok etkilendiği Bellapais Köyü Türkiye’de de tanınsın istiyoruz. Bu hedefle yola çıktık, Kuzey Kıbrıs ve ülkemizden aldığımız destekle emin adımlarla yürüyoruz” dedi.

Adını Girne’nin dünyaca tanınan Bellapais köyünden alan ve “İncek'te bir Akdenizli” temasıyla projelendirilen İncek BellaPais Konutları, yapılan yoğun katılımlı lansman ile görücüye çıktı.

KKTC’den de davetlilerin katıldığı lansmana Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. İsmet Esenyel, KKTC Ankara Büyükelçisi Fazıl Can Korkut, Adalet eski Bakanı Seyfi Oktay, Ankara Ticaret Odası Başkan Vekil Halil İbrahim Yılmaz, İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Başkanı Tahir Tellioğlu, ATO eski Başkanı Sinan Aygün ile çok sayıda davetli katıldı.

KKTC’NİN TANITIMINA DA KATKI YAPACAK

Törende konuşan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı İsmet Esenyel, “KKTC’nin Ankara’da bu proje ile tanıtılması, lanse edilmesi şahsım ve Bakanlık olarak bizi çok mutlu etti. Türkiye’de KKTC’nin algısını değiştirmek için çok çalışıyoruz. Geçen yıl ilk kez Türkiyemizden KKTC’ye giden konaklamalı turist sayısı 500 bin rakamının üzerine çıktı, toplamda 1 milyona ulaştık. Ancak Türkiye’den 2.3 milyon turist Yunanistan’a gidiyorsa gideceğimiz daha çok yol var. Bu yollar tabi ki böyle güzel projelerle Bellapais projesi ile hayat bulacak, can bulacak. Barış İnşaatı böyle güzel ve anlamlı bir projeyi gerçekleştirdiği için tebrik ediyorum” diye konuştu. 

KKTC Ankara Büyükelçisi Fazıl Can Korkut da “Ankara’da KKTC’nin güzelliği ve huzuru ile dillere destan olan turizm beldesinden örnek alan Bellapais Projesi gerçekleşmesinden çok mutlu oldum, çok da heyecanlandım. Bu projeyi gerçekleştiren Barış İnşaatı tebrik ediyorum” dedi.  

KKTC’NİN TURİZM ELÇİSİ OLACAK

Barış İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akyüz de lansmanda yaptığı konuşmada köy hayatının keyfini ve ayrıcalıklarını büyükşehirde yaşatacak İncek BellaPais’in aynı zamanda Ankara ile KKTC arasında turizm köprüsü olacağını söyledi.

Bir Akdeniz köyünde yaşamanın büyükşehir insanının hayali olduğuna dikkat çeken Mehmet Akyüz, “Son projemizle, Kuzey Kıbrıs’ın en güzel köyü Bellapais'i Ankara’ya getirirken tanıtımına da katkı yapmayı hedefledik. Beşparmak Dağları’na sırtını vermiş, sokaklarında tarih ve huzur kokan, Girne manzaralı harika bir dağ köyü olan Bellapais’te tüm evler yüksek tavanlı ve yüksek kapıdır. Bahçelerinde limon, portakal, mandalina, incir ağaçları vardır; sokakları begonvillerle doludur. Ankara gibi büyük kentlerde yaşayan insanlar için Bellapais gibi bir köyde yaşamak hayal gibi. Biz de bu hayali gerçekleştirirken aynı zamanda KKTC’de yatırımları olan bir firma olarak yeni projemizle KKTC’nin deniz-güneş turizminin yanı sıra Bellapais köyü gibi doğal ve tarihi güzelliklerine, farklı turizm potansiyellerine de dikkat çekmek ve tanıtımına katkı yapmayı istiyoruz. İncek BellaPais sakinleri de sadece ev değil aynı zamanda bir köy sahibi de olacak, Akdeniz esintiyle güne başlayacak. Dolayısıyla İncek BellaPais’te konut sahibi olanlar kazansın, Ankara kazansın, Türkiye kazansın, KKTC kazansın istiyoruz” dedi.

Bellapais’in sözcük anlamının ‘güzel ülke’ olduğunu belirten Mehmet Akyüz,  şunları söyledi:

“Barış İnşaat olarak biz de İncek’te, mimarisinden peyzajına kadar Bellapais Köyü’nü tüm detayları yaşatacak yepyeni bir yaşam inşa ediyoruz. BellaPais Konutları’nda 12 ay tatil havasında yaşanacak; dinlendiren, eğlendiren, huzur veren yaşam alanları oluşturuyoruz. Proje kapsamında toplam 8 bin 500 metrekarelik bir alanda BellaPais Köyü’nü inşa ediyoruz. İçinde göletler, yürüyüş alanları, kafeler, köy evleri, çocuk oyun alanları, değirmenler, taş yollar, köy çeşmesi, piknik alanları yer alacak. Ayrıca tenis kortu, basketbol sahası ve koşu parkuru da olacak. Özellikle çocuklar için doğal, sağlıklı, sürdürülebilir yaşam alanları olacak. İncek BellaPais’de çocuklar Kıbrıs köyünde güven içinde oynayacak oyunlarını, kahveler Kybele Cafe’de içilecek, yürüyüşler BellaPais köyünün çiçeklerle bezeli yollarında yapılacak. Köy çeşmesinin sesi, kuş seslerine karışacak. Amacımız birbirini tekrarlayan sosyal tesislerin ve “şehirli sıkıcılığından” uzak yaşam alanları oluşturmak huzur dolu güzellikleri Ankara’ya kazandırarak Türkiye çapında bir ilke imza atmak.”

Dünyada konut sektörünün en önemli gündem maddesinin sürdürülebilirlik olduğunu vurgulayan Mehmet Akyüz, İncek BellaPais Konutları’nın da alışılagelmiş konut projelerinden farklı olarak sürdürülebilir yönüyle de öne çıktığı bilgisini verdi.

(Aysel Kanber)

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Yeni kurulacak "Ege-Koop Enerji Kooperatifi"ne bir kereye mahsus 10 bin lira karşılığında üye olanlar 30 yıl hem kullandığı elektrik bedelini ödemeyecek, hem de her ay...

Ajans Press’in Türkiye Veri İşleme Merkezi’nden derlediği bilgilere göre; İstanbul ilçeleri arasında en düşük konut metrekare fiyatına 2 bin 204 lira ile Esenyurt sahi...

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 3194 sayılı İmar Kanunun geçici 16’ıncı Maddesi uyarınca düzenlenen İmar Barışında, Tapu ve Kadastro süreci netleşti. Altın Emlak Gene...

Türkerler Holding’in, Mahall Bomonti İzmir ve Mahall Ankara projelerinde başlattığı kampanya yoğun ilgi gördü. Kampanyanın ilk haftasında Mahall Ankara’yı ziyaret eden...

Emlak Uzmanı Meriç: Emlakçılık önümüzdeki yüzyılın en iyi 5 mesleği arasında olacak

Sağlık alanındaki tecrübesini inşaat ile harmanlayarak ortaya Türkiye’de eşi bulunmayan bir konsept çıkartan Yanık Sağlık Grubu, yeni projesi Yamaç Sağlık Rezidans ile...

Ontan Grup imzası ile İzmir’in yeni merkezi Bayraklı’nın merkezinde yükselen MODDA Bayraklı’da yaşam başladı.

Yazarlar
Website Security Test