Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Toyota Borovalı 10 bin fidana can veriyor

22.3.2015
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Toyota’nın İzmir bayii Toyota Plaza Borovalı, Ege Orman Vakfı ile birlikte otomotiv sektörüne örnek olacak “Karbon Nötralizasyon Projesi”ni uygulamaya başladı. Bu proje ile Toyota Plaza Borovalı; sattığı her Toyota aracın bir yıllık karbon ayak izini(aracın atmosfere saldığı karbon miktarı) Ege Orman Vakfı’na 4 fidan bağışlayarak silecekBu proje için yaptırılan özel bir çıkartma ile karbon ayak izi mesajı müşterilerle de paylaşılacak ve toplum üzerinde bu konuda farkındalık yaratılacak. Proje ile Çeşme-Ildırı-Kadıovacık mevkiinde 10 bin fidanlık “Toyota Plaza Borovalı Ormanı” oluşacak. 

Toyota ve Ege Orman Vakfı işbirliği ile uygulanan projenin tanıtımı ve protokol imzası için düzenlenen toplantıda konuşan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. Pazarlama Grup Müdürü Ziya Burnaz, Toyota’nın çevreci teknolojilerin öncü markası olarak teknoloji geliştirmenin yanı sıra hem dünyada hem de Türkiye’de çevreci sosyal sorumluluk projelerine de imza attığını belirterek “Otomobil teknolojilerinde olduğu kadar çevre konusunda da hep daha da ileriyi hedeflemek Toyota’nın temel düşüncesidir. Bu düşünceden hareketle İzmir’de gerçekleştirdiğimiz bu proje, markamızın çevreye duyarlılığı ortaya koymakta ve örnek olmaktadır” dedi.

Burnaz, Toyota’nın Türkiye’de 2015 yılını “hibrit yılı” olarak ilan ettiğini de belirterek “Toyota, hibrit otomobillerin sağladığı benzersiz sürüş keyfinin yanı sıra, batarya kiralama maliyetleri olmayan, şarj istasyonu ve benzeri alt yapı gereksinimi duymadan “hibrit teknolojisini” orta ve uzun vadede en ekolojik ve ekonomik çözüm olarak görmektedir. Çevreye en duyarlı otomobil olan hibrit araçlar, CO2 emisyonunu düşürmek ve hava kalitesini arttırmak amacıyla üretilen devrim niteliğindeki otomobillerdir” diye konuştu.

 

 (Soldan) Toyota Borovalı Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Borovalı, Ege Orman Vakfı Başkanı Cem Bakioğlu, Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. Pazarlama Grup Müdürü Ziya Burnaz.

Ege Orman Vakfı Başkanı Cem Bakioğlu da, ulaşım, ısınma, enerji tüketimi veya satın alınan ürünlerin üretim ya da tüketiminin atmosferde karbon gazı salımına sebep olduğunu belirtti. Bakioğlu, karbon salımının nötralizasyonu projesi ile Toyota’nın tüm markalara örnek teşkil edecek bir yaklaşım sergilediğini de belirterek şunları söyledi; “Gelecek kuşakları, çocuklarımızı tehdit eden iklim değişikliğini yavaşlatmak için bireyler ve kuruluşlar olarak,  atmosfere saldığımız karbon miktarımızı bir diğer ifade ile  “Karbon ayak izimizi” küçültmek ve doğaya verdiğimiz zararı azaltmak durumundayız. Karbon salımının yaklaşık dörtte biri ulaştırma sektöründen ve bunun yaklaşık % 50’si de otomobillerden kaynaklanıyor. Bu bakımdan otomotiv sanayi; karbon ve diğer gaz salımlarının azaltılmasında kilit rol oynamaktadır. Buradan hareketle; Ege Orman Vakfı web sitemizde bulunan Karbonmetre ile yaptığımız hesaplama sonucunda Toyota Plaza Borovalı sattığı her araç için Ege Orman Vakfı’na 4 fidan bağışlayacak ve böylelikle araçların bir yıllık karbon ayak izi silinecek. Proje ile Çeşme-Ildırı-Kadıovacık ağaçlandırma sahasında 10 bin fidan yeşerecek.” 

    

            

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

2019 yılının belki de en güzel haberi. Dünya otomotiv devi Volkswagen (VW) Grubu Türkiye'ye fabrika açıyor.

Nisan 2019’dan itibaren başlayacak yasal düzenlemeyle birlikte, ikinci el araç alım satımına ekspertiz raporu ekleme zorunluluğu getirilecek. Ekspertiz firmalarının ge...

Kuruluşunun 45’inci yılını kutlayan Otomotiv Sanayi Derneği (OSD), 45’inci kez Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yıl göreve başlayan Haydar Yenigün, dü...

Mobilitenin geleceğini elektrikli otomobil çözümlerinde gören KIA, Cenevre Otomobil Fuar’ında tamamen elektrikli dört kapılı bir sedan konsepti tanıttı.

Renault, geliştirilmiş bir tasarıma sahip ve Eylül ayından itibaren satışa sunulacak olan özel seri Alaskan ICE Edition modelinin tanıtımını gerçekleştiriyor.

ABD'nin dış ticaretinden sorumlu organlarından ABD Ticaret Temsilciliği (USTR), Türkiye'yi, bazı ürünlerin ABD'ye gümrüksüz girişine imkan sağlayan ''Genelleştirilmiş ...

Renault, 2011’de lansmanını gerçekleştirdiği ürün gamı ile Avrupa’da 200 bin elektrikli araç satış rakamına ulaştı. ZOE ve Kangoo Z.E. Grup’un Avrupa’daki elektrikli a...

Yazarlar
Website Security Test