Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Toyota Borovalı 10 bin fidana can veriyor

22.3.2015
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Toyota’nın İzmir bayii Toyota Plaza Borovalı, Ege Orman Vakfı ile birlikte otomotiv sektörüne örnek olacak “Karbon Nötralizasyon Projesi”ni uygulamaya başladı. Bu proje ile Toyota Plaza Borovalı; sattığı her Toyota aracın bir yıllık karbon ayak izini(aracın atmosfere saldığı karbon miktarı) Ege Orman Vakfı’na 4 fidan bağışlayarak silecekBu proje için yaptırılan özel bir çıkartma ile karbon ayak izi mesajı müşterilerle de paylaşılacak ve toplum üzerinde bu konuda farkındalık yaratılacak. Proje ile Çeşme-Ildırı-Kadıovacık mevkiinde 10 bin fidanlık “Toyota Plaza Borovalı Ormanı” oluşacak. 

Toyota ve Ege Orman Vakfı işbirliği ile uygulanan projenin tanıtımı ve protokol imzası için düzenlenen toplantıda konuşan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. Pazarlama Grup Müdürü Ziya Burnaz, Toyota’nın çevreci teknolojilerin öncü markası olarak teknoloji geliştirmenin yanı sıra hem dünyada hem de Türkiye’de çevreci sosyal sorumluluk projelerine de imza attığını belirterek “Otomobil teknolojilerinde olduğu kadar çevre konusunda da hep daha da ileriyi hedeflemek Toyota’nın temel düşüncesidir. Bu düşünceden hareketle İzmir’de gerçekleştirdiğimiz bu proje, markamızın çevreye duyarlılığı ortaya koymakta ve örnek olmaktadır” dedi.

Burnaz, Toyota’nın Türkiye’de 2015 yılını “hibrit yılı” olarak ilan ettiğini de belirterek “Toyota, hibrit otomobillerin sağladığı benzersiz sürüş keyfinin yanı sıra, batarya kiralama maliyetleri olmayan, şarj istasyonu ve benzeri alt yapı gereksinimi duymadan “hibrit teknolojisini” orta ve uzun vadede en ekolojik ve ekonomik çözüm olarak görmektedir. Çevreye en duyarlı otomobil olan hibrit araçlar, CO2 emisyonunu düşürmek ve hava kalitesini arttırmak amacıyla üretilen devrim niteliğindeki otomobillerdir” diye konuştu.

 

 (Soldan) Toyota Borovalı Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Borovalı, Ege Orman Vakfı Başkanı Cem Bakioğlu, Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. Pazarlama Grup Müdürü Ziya Burnaz.

Ege Orman Vakfı Başkanı Cem Bakioğlu da, ulaşım, ısınma, enerji tüketimi veya satın alınan ürünlerin üretim ya da tüketiminin atmosferde karbon gazı salımına sebep olduğunu belirtti. Bakioğlu, karbon salımının nötralizasyonu projesi ile Toyota’nın tüm markalara örnek teşkil edecek bir yaklaşım sergilediğini de belirterek şunları söyledi; “Gelecek kuşakları, çocuklarımızı tehdit eden iklim değişikliğini yavaşlatmak için bireyler ve kuruluşlar olarak,  atmosfere saldığımız karbon miktarımızı bir diğer ifade ile  “Karbon ayak izimizi” küçültmek ve doğaya verdiğimiz zararı azaltmak durumundayız. Karbon salımının yaklaşık dörtte biri ulaştırma sektöründen ve bunun yaklaşık % 50’si de otomobillerden kaynaklanıyor. Bu bakımdan otomotiv sanayi; karbon ve diğer gaz salımlarının azaltılmasında kilit rol oynamaktadır. Buradan hareketle; Ege Orman Vakfı web sitemizde bulunan Karbonmetre ile yaptığımız hesaplama sonucunda Toyota Plaza Borovalı sattığı her araç için Ege Orman Vakfı’na 4 fidan bağışlayacak ve böylelikle araçların bir yıllık karbon ayak izi silinecek. Proje ile Çeşme-Ildırı-Kadıovacık ağaçlandırma sahasında 10 bin fidan yeşerecek.” 

    

            

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Hyundai'nin yeni Crossover'ı Styx, Güney Kore'nin yanısıra Hindistan ve Türkiye'de üretilebilir.

Honda Türkiye, 2018 yılını 28 bin 661 satış rakamıyla rekor kırarak kapattıklarını açıkladı.

İstanbul Ekonomi Zirvesi’nin Otomotiv ve Mobilite Çözümleri panelinde konuşan NISSAN Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök, Geleceğin otomotiv teknolojileri ve NISSAN’ın mo...

Borusan Otomotiv yetkili satıcı ve yetkili servisi Özgörkey Otomotiv; segmentinin lider modeli olan BMW 7 Serisini düzenlenen bir kokteylle tanıttı.

Türkiye'de bugün araç devir işlemlerinde problem mi var?

Türk otomotiv sanayii, 2018 yılının sona ermesine iki ay kala ihracat adetlerinde 1 milyon sınırını aştı. Ağustos ayında 1 milyon üretim rakamının üzerine çıkan otomot...

Emisyon skandalı firmanın yakasını bırakmıyor. On binlerce kişi Volkswagen'e karşı dava açtı .

Yazarlar
Website Security Test