Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Mahmut Özgener yeni mezunlara 4 bacaklı başarı formülü verdi

3.7.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

1213 öğrencinin mezun olacağı, İzmir Ekonomi Üniversitesi 2018-2019 ''Akademik Yılı Mezuniyet Törenleri'' müjdelerle başladı. İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Mahmut Özgener, yeni mezun olacak üniversitelilere kendi yaşam hikayesinden edindiği dersleri ve 4 bacaklı başarı formülünü içtenlikle paylaştı.

Başkan Özgener’in; “İlk olarak hayal kurmaktan vazgeçmeyin. Dünya tarihine yön veren devlet adamlarının, çığır açan sanatçıların, buluş yapan büyük bilim insanlarının yaşam hikâyelerini okuyun. Hepsinin birer hayalci olduklarını göreceksiniz. Atatürk’ümüzü okuyun, herkesin umudunun bittiği yerde, onun bugünkü Türkiye’den daha büyük bir ülke hayal ettiğini unutmayın’’ cümleleri büyük alkış aldı.

Özgener sözlerine şöyle devam etti: “İkincisi; çalışmaktan asla vazgeçmeyin. Başarılı olmak istiyorsanız çok çalışın. Mutlu olmak istiyorsanız çok çalışın, özgür olmak istiyorsanız çok üretin. Üçüncüsü; cesur olun. Sırtınızı dayayacağınız duvarlar aramayın. Yeni yollar aramaktan çekinmeyin. Zarar ederim, para kaybederim, bir daha toparlayamam kaygısıyla yeni şeyler denemekten, hata yapmaktan korkmayın. Dördüncüsü; kendinize inanmaktan asla ve asla vazgeçmeyin, başkaları gibi olmaktan korkun, yalnız kalmaktan korkmayın, kendi yolunuzu kendiniz bulun.”

Konuşmasına mezunlara müjdelerle devam eden Özgener; İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin öğrencilere sağladığı imkânları da geliştirdiklerini, “2018-2019 Akademik Yılı’nda üniversitemizi birincilik, ikincilik ve üçüncülükle bitiren öğrencilerimize, ‘mezuniyet derecesi eğitim ödülü’ olarak; yüzde yüz ücretsiz yüksek lisans ve doktora yapma olanağı sağlıyoruz. Aynı burstan, fakülte birincilerimiz de yararlanacak. Yüksek lisans ve doktora ücretsiz olacak. Yine, meslek yüksekokullarımızın birincilerinden, ‘Dikey Geçiş Sınavı’ ile lisans programlarını kazanan mezunlarımıza da hiçbir ücret talep etmeden aynı imkânı sunuyoruz. Çift dal yapma şansınızı artırmak için eğitim süreleri uzayan öğrencilerimizin bursları önceden kesiliyordu, artık kesilmiyor. Kesintisiz burs sağlayan birkaç üniversiteden biriyiz” dedi.

Öğrencilerin tamamına staj garantisi
Üniversite öğrencilerinin talep ettikleri staj temini konusunda da büyük bir adım attıklarını müjdeleyen Özgener; “Önümüzdeki eğitim döneminden itibaren, Ticaret Odamızın liderliğinde Kariyer Planlama Merkezimizin çalışmalarıyla öğrencilerimizin tamamına staj garantisi veriyoruz. İyi planlanacak garantili stajlar sizlerin aynı zamanda istihdamınıza da büyük katkı sağlayacak. İzmir’in sizlere ihtiyacı var, bunun içindir ki biz artık bütün İzmir’i kampüsümüz olarak görüyoruz. Kampüsİzmir’de yapacaklarımız ile bütün üniversitelerimize örnek olacak, her alanda üniversite şehir işbirliğini hayata geçirmiş olacağız. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin diplomasının dünyanın her köşesinde size kapılar açması için 80 bin üyeli İzmir Ticaret Odası’nın bütün gücünün, iş bağlantılarının her daim elinizin altında olduğunu da bilin.” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ege Üniversitesi(EÜ) Gözlemevi Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortak yürüttüğü 'Astronomi Çocuk Kampı- Oyunlarla Uzayı Öğreniyorum' etkinl...

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Parazitoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Türkiye Hidatidoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Nazmiye Altıntaş 2019-2021 dönemi için 'Dünya...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilk kez, bu yıl uygulanan ara tatil dolayısıyla Ege Üniversitesi’nde düzenlenen 'EGEÇEM Sonbahar Okulu' eğitimleri başladı.

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü, mezunlarla öğrencileri bir araya getirmeye devam ediyor.

Alman üniversite öğrencisi Benjamin Fischer, staj yapmak için Bornova’yı tercih etti.

Ostim’de Üniversite-Sanayi İşbirliği Ostim Teknik Üniversitesi ile OSİAD arasında imzalanan protokol, sanayinin niteliğini yükseltecek, gençlerin de istihdamını sağlay...

Ege Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi, ''7. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Ar-Ge Merkezleri'' ödül töreninde, Bakan Varank'tan ödülünü aldı.

Yazarlar
Website Security Test