Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ege Üniversitesi öğrencilerinden Twitter'da 'Ege'de taciz var' iddiası

15.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ege Üniversitesi öğrenci toplulukları, Ege Üniversitesi kampüsünde bir taciz olayı yaşandığını iddia edip, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak'ı açıklama yapmaya davet ettiler.

Ege Üniversitesi'nde faaliyet gösteren öğrenci gruplarından bazıları, Ege Üniversitesi Bornova kampüsünde taciz olayı yaşandığını iddia ederek Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak'ı açıklama yapmaya davet ettiler.

Öğrenci grupları "Ege'de taciz var" cümlesiyle bir video hazırlayıp sosyal medyada, özellikle Twitter'da, '#egedetacizvar' etiketiyle paylaştı ve yetkililer ile kamuoyundan destek bekliyorlar.

Sosyal medyada bazı kullanıcılar öğrencilere destek olurken bazı kullanıcılar ise taciz olaylarına ilişkin somut deliller talep etti.

Ege Üniversitesi Senatosu'ndan konuya ilişkin bir açıklama geldi. Senato tarafından ajanslara geçilen açıklamada, 

"Kamuoyuna

Ege Üniversitesi yönetimi olarak, üniversitemizde her hangi bir olumsuzluğun yaşanmaması amacıyla göreve geldiğimiz ilk günden itibaren birçok adım attık. Yerleşkemizdeki yaya yoğunluğunun bulunduğu bölgelere, üzerinde kamera sistemi olan “Acil panik butonları” yerleştirdik, gece aydınlatması ve kamera sistemlerimizi yeniledik. Huzur ve güven ortamında eğitim faaliyetlerimizi sürdürmek için güvenlik önlemlerimizi arttırdık, ayrıca yerleşke içinde güvenlik birimlerimize daha kolay ulaşılmasını sağlamak amacıyla 24 saat hizmet veren “5555” hattını uygulamaya aldık. Metruk binaları yıkarken yerleşkedeki kör noktaları görünür kıldık. Tüm bu önlemlerimize rağmen öğrencimizin yaşadığı ve asla kabul edilemez talihsiz olaydan büyük bir üzüntü duymaktayız.

1 DAKİKADA MÜDAHALE EDİLDİ

Olay günü yerleşkemiz içinde bulunan KYK kız öğrenci yurduna, bir akrabasını bırakmak üzere otomobiliyle gelen şüpheli, akrabasının öğrenci kimlik kartını göstermesi üzerine yerleşkeye alınmış, akrabasını yurda bıraktıktan sonra da yerleşkemizden ayrılması gerekirken söz konusu üzücü olay yaşanmıştır. Güvenlik birimlerimize telefonla gelen ihbar üzerine motorize ekiplerimiz, “1 dakika” içinde söz konusu bölgeye giderek şüpheliyi etkisiz hale getirmiştir. Akabinde polise bilgi verilerek şüpheli polis ekiplerine teslim edilmiştir.

EN AĞIR CEZAYI ALMASI İÇİN HUKUKİ SÜRECİN TAKİPÇİSİYİZ

Yargıya intikal eden konuyu yakından takip eden hukuk birimimize, şüphelinin en ağır cezayı alması için ne gerekiyorsa yapılması yönünde talimat verilmiştir. Ayrıca mağdur öğrencimiz ve ailesiyle de görüşülerek her anlamda yanlarında olduğumuz ifade edilmiştir.

Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da öğrencilerimiz ile akademik ve idari personelimizin huzur ve güven ortamında eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürebilmeleri için 24 saat esasına göre güvenlik uygulamalarımızı geliştirerek devam edeceğiz.

Ege Üniversitesi Senatosu" denildi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ege Üniversitesi ''8. Uluslararası EgeArt Sanat Günleri'' kapsamında ''Miniprint Çalıştayı'' gerçekleştirilecek. Çalıştay, 25-29 Kasım tarihleri arasında EÜ Eğitim Fak...

Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi Kasım Ayı Etkinlik Programı kapsamında ''Hedda Gabler, Plastik Aşklar, Kürk Mantolu Madonna, Suit'' oyunları sahneye taşınacak.

Altınbaş Üniversitesi Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Program Başkanı Öğr. Gör. Barış Tuncer, Türkiye’de Çocuk Hakları ihlallerinin önüne geçmek için ilgili kurum ve ...

Ege Üniversitesi(EÜ) Gözlemevi Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortak yürüttüğü 'Astronomi Çocuk Kampı- Oyunlarla Uzayı Öğreniyorum' etkinl...

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Parazitoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Türkiye Hidatidoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Nazmiye Altıntaş 2019-2021 dönemi için 'Dünya...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilk kez, bu yıl uygulanan ara tatil dolayısıyla Ege Üniversitesi’nde düzenlenen 'EGEÇEM Sonbahar Okulu' eğitimleri başladı.

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü, mezunlarla öğrencileri bir araya getirmeye devam ediyor.

Yazarlar
Website Security Test