Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

DEU Spor Bilimleri Fakültesi Seferihisar binası yeniden hizmette

16.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Dokuz Eylül Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nin Seferihisar’da bulunan binası yeniden hizmete alındı.

Dokuz Eylül Üniversitesi’nin Seferihisar’da bulunan ve bir süredir atıl olan bina yapısal iyileştirmeler ve düzenlemelerin ardından yeniden hizmetine alındı. Bina 3 ay gibi kısa bir sürede yenilenerek eğitim faaliyetine uygun hale getirildi. İnteraktif eğitimlere olanak sağlayan teknik altyapıya sahip sınıflar, bilgisayar laboratuvarı, egzersiz fizyolojisi laboratuvarı, antrenman stüdyoları bulunan bina bu yıl Spor Bilimleri Fakültesi’nin 1. Sınıf öğrencilerinin kullanımına sunuldu. Binanın açılış törenine Rektör Prof. Dr. Nükhet Hotar, Dokuz Eylül Üniversitesi Senato Üyeleri, Seferihisar ilçe protokolü, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Türkiye’nin spor bilimleri alanındaki en saygın kurumlarından biri olan Dokuz Eylül Üniversitesinin, güçlü akademik ve idari kadrosu, nitelikli eğitim altyapısı, ulusal ve uluslararası başarılara imza atan sporcuları ile gurur kaynağı olduğunu belirterek, “Nitelikli bir insan gücüne ve teknik altyapıya sahip kurumumuz, bu alandaki bilimsel çalışmalarına önümüzdeki dönemde de devam edecek; ülkemizin tanıtılması ve sporun yaygınlaştırılmasında noktasında ciddi sorumluluklar üstlenecektir” dedi.
Dokuz Eylül Üniversitesi’nin, İzmir’in 14 farklı noktasındaki yaygın eğitim ağıyla öğretim ve araştırma faaliyetlerini sürdürdüğünü belirten Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Son derece geniş bu hizmet ağı içinde Balçova’daki mevcut binamızda, Antrenörlük Eğitimi ile Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümlerinde aktif öğretim yapılmaktadır. Ulusal ve uluslararası müsabakalarda başarılara imza atarak bizleri gururlandıran fakültemizin yeni ve gelişmiş imkanlara sahip olması adına Seferihisar’da bir süredir atıl durumda bulunan binamızı fakültemize tahsis etmeye karar verdik. Hocalarımızın ve sporcularımızın da fikirlerini alarak, projelerimizi oluşturduk. Hemen ardından fakültemize bu yıl kaydolma ayrıcalığını yakalayan evlatlarımız için bu binamızı hazır hale getirdik” diye konuştu.

TEMEL ATMA TÖRENİ ÇOK YAKINDA
Yönetim olarak üniversiteye hem spor kompleksi hem de laboratuvar kazandırılması amacıyla birtakım planlamalar yaptıklarını söyleyen Hotar, “Daha hızlı olması açısından öncelikle Egzersiz Fizyolojisi Laboratuvarını oluşturduk. Birazdan açılışını da yapacağımız bu birimimize, geçtiğimiz yıl elim bir kaza sonrası aramızdan ayrılan değerli hocamız Prof. Dr. Gürbüz Büyükyazı’nın ismini verdik. Bu vesileyle kıymetli hocamızı bir kez daha rahmetle anmak istiyoruz. Diğer planımız ise spor kompleksi inşa etmekti. Sonuçta eğitim ile uygulamanın iç içe olacağı bir yapı oluşturmamız gerekiyordu. Bunun için en uygun yerin yine burası olduğuna karar verdik. Tesisin inşası için fiziki imkanımız olduğundan, projelendirme aşamasını hızlı şekilde tamamladık. Bu süreçte Seferihisar’ın sevilen ismi, eğitim gönüllüsü Necat Hepkon beyefendi ise planlarımızı duyarak üniversitemize, içinde eğitim binası, kapalı spor salonu ve yüzme havuzu bulunan spor kompleksi için destekte bulunmak istediklerini belirttiler. Bizleri de son derece mutlu eden bu açıklamanın ardından kendileriyle bir protokol yaparak, işi resmiyete döktük. Dolayısıyla çok yakın bir zamanda buranın temelini de hep birlikte atarak, bütün unsurları bir arada olan fakültemiz için ilk adımı atmış olacağız” dedi.

“SEFERİHİSAR’DAN DÜNYAYA AÇILACAĞIZ”
Spor tesisinin devreye girmesiyle henüz öğrenci almayan Rekreasyon Bölümü ve Spor Yöneticiliği Bölümü ile fakültenin çalışma alanlarının genişletileceğine işaret eden Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Fakültemizi ise kademe kademe buraya taşıyarak, milli sporcularımızı Seferihisar’da yetiştirmeye başlayacağız. Böylece ilçenin kaderini de değiştirecek, ülkemiz ve bölgemiz adına yeni kazanımlar sağlayacağız. Başta esnafımız olmak üzere yerel dinamiklerle bölgeyi sporla kalkındıracak; burada bulunmanın bütün avantajlarından yararlanacağız. Bir bilim insanı olarak, buradaki hocalarımızın, sporcularımızın ve mesai arkadaşlarımızın çok daha iyisini yapacaklarına gönülden inanıyorum. Bunu yaparken de üniversitemizin bütün olanaklarını, sizlere sunacağız. Konaklamadan ulaşıma kadar; bütün ihtiyaçlarınız düşünerek hazırlıklarımızı tamamladık. Seferihisar’dan yola çıkarak dünyaya yeniden açılacağız” ifadelerini kullandı.
Dekan Prof. Dr. Mehmet Güçlü ise, “Rektörümüz Prof. Dr. Nükhet Hotar’ın destek ve gayretleri ile yeni okul binamıza kavuşmuş bulunmaktayız. Bağışçımız hayırsever ve Seferihisar sevdalısı Necat Hepkon’un destekleri ile okulumuzun arka bahçesinde iki kat üzerine yüzme havuzu ve kapalı spor salonumuzla öğrencilerimize daha iyi ve daha kaliteli eğitim vereceğiz. Binamızın bu kadar kısa sürede yenilenmesinde ve spor kompleksinin hayata geçirilmesinde emek verenlere eğitimci kadromuz ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Prof. Dr. Nükhet Hotar ve katılımcılar kurdele keserek açılışını gerçekleştirdikleri binayı gezdi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), Türkiye’deki 192 üniversitede eğitim gören 39 bin 386 öğrencinin katılımıyla yapılan memnuniyet araştırmasında, “A” unvanı almaya hak...

Ege Üniversitesi’ndeki lojmanların bulunduğu ormanlık alanda yüzlerce ağaç kesildiği bildirildi.

İzmir Üniversiteleri Platformu’na üye üniversiteler, yürütme kurulu toplantısında uzaktan eğitime geçişi ve uzaktan eğitim uygulamalarını değerlendirdi.

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Celiloğlu görevinden istifa etti. Celiloğlu neden istifa etti? Sağlık çalışanları ek ödemelerin kesin...

Yaşar Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü mezuniyet filmleri gösterimi, COVID-19 pandemisi nedeniyle bu yıl üniversitenin YouTube kanalında canlı olarak ya...

Koç Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdem Yörük, ''Geleceği İnşa Etmek: Türkiye'de Hesaplamalı ve Niceliksel Sosyal Bilimlerde Mükemmelleşme'' pro...

Yaşar Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencileri, mobilya tasarımı dersi kapsamında geçen yıl olduğu gibi bu yıl da TEGV’i (Türkiye Eğitim Gönüllüle...

Yazarlar
Website Security Test