Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Oyun geliştirmek için İzmir Ekonomi’de buluştular

30.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), Türkiye’de hızla büyüyen ve 2023 yılında 2,5 ile 10 milyar dolar arasında ihracat hedefleyen oyun geliştirme sektörüne, gençlerin ilgisini arttırmak amacıyla bir etkinlik hayata geçirdi.

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ)'de farklı şehirlerinden yaklaşık 130 öğrenci, oyun geliştirmek için “Happy Game Jam” isimli programda bir araya geldi. İEÜ Oyun Geliştirme Takımı’nın düzenlediği etkinlikte, 48 saat boyunca gruplar halinde ya da bireysel olarak çalışan gençler, en iyi oyunları hayata geçirmek için çaba sarf etti. İki gün süren etkinlik sonunda 15 yeni oyun geliştirilirken, bunlara ilişkin sunumlar da yapıldı. Gençlerin, kısa süreye rağmen başarıyla gerçekleştirdiği oyunlar, rapor haline getirildi.

“Tecrübe kazandılar”
İEÜ Oyun Geliştirme Takımı Başkanı, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencisi Aytuğ Han, öğrencilerin tecrübe kazanması ve kendini geliştirmesi açısından etkinliğin çok yararlı olduğunu söyledi. Han, “12-13 Ekim 2019 tarihlerinde yapılan etkinliği, Oyun Geliştirme Takımı olarak üstlendik. Katılımcılar, gruplar halinde ya da bireysel olarak, önceden belirlenen tema üzerine oyun geliştirdiler. Etkinliğin sonunda, kısa zamanda bile çok başarılı projelerin çıkabileceğini, yapılan sunumlar sayesinde görmüş olduk. Etkinliğimizi gerçekleştirirken en büyük amacımız, oyun geliştirme alanına ilgi duyan, kendini geliştirmek isteyen kişilerin tecrübe kazanmasıydı. Bunu başardığımız için mutluyuz” dedi.

“Büyük çaplı etkinlikler yapacağız”
İzmir dışından da etkinliğe geniş katılım olduğunu belirten Han, şöyle devam etti: “Oyun geliştirme alanını kendilerine yol seçen katılımcılar, kurumsal oyun geliştirme firmaları ile bu firmalarda çalışan yazılımcılar ve tasarımcılar ile etkileşim haline geçip, kendilerine önemli bir çevre oluşturdular. Oyun Geliştirme Takımı olarak, her yıl daha büyük çaplı organizasyonlar düzenleyerek herkes için kazanımları arttırmak, en büyük amacımız.”

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ege Üniversitesi ''8. Uluslararası EgeArt Sanat Günleri'' kapsamında ''Miniprint Çalıştayı'' gerçekleştirilecek. Çalıştay, 25-29 Kasım tarihleri arasında EÜ Eğitim Fak...

Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi Kasım Ayı Etkinlik Programı kapsamında ''Hedda Gabler, Plastik Aşklar, Kürk Mantolu Madonna, Suit'' oyunları sahneye taşınacak.

Altınbaş Üniversitesi Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Program Başkanı Öğr. Gör. Barış Tuncer, Türkiye’de Çocuk Hakları ihlallerinin önüne geçmek için ilgili kurum ve ...

Ege Üniversitesi(EÜ) Gözlemevi Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortak yürüttüğü 'Astronomi Çocuk Kampı- Oyunlarla Uzayı Öğreniyorum' etkinl...

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Parazitoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Türkiye Hidatidoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Nazmiye Altıntaş 2019-2021 dönemi için 'Dünya...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilk kez, bu yıl uygulanan ara tatil dolayısıyla Ege Üniversitesi’nde düzenlenen 'EGEÇEM Sonbahar Okulu' eğitimleri başladı.

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü, mezunlarla öğrencileri bir araya getirmeye devam ediyor.

Yazarlar
Website Security Test