Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Yeni yıl hediyeleri ‘İyilik’ oldu

8.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

“Kampüste iyilik var” sloganıyla yola çıkan Yaşar Üniversitesi, öğrencisinden çalışanına ve akademisyenine bir araya gelerek kurduğu gönüllü takımı ile yeni yılda da ihtiyaç sahiplerini unutmadı.

Gönüllü takımı, Öğrenci Konseyi ile birlikte, kampüste ışıklandırdıkları "İyilik Ağaçları"nın altına koydukları kutularla ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için eldiven, atkı, bere gibi birçok malzeme topladı.

Her öğrencinin sembolik olarak 1 krediye denk gelen sosyal sorumluluk dersini almadan mezun olamadığı Yaşar Üniversitesi’nde, öğrenciler ve gönüllüler bu yeni yılda da ihtiyaç sahipleri için bir kampanya düzenledi. 2015 yılından bu yana aralarında LÖSEV, TEMA, HAYTAP, TEGV, KAÇUV gibi ulusal EÇEV, Sokak Çorbacıları Derneği gibi yerel sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapılarak 7 bin 795 öğrenci projelere katılıp 63 bin saatlik gönüllü çalışma gerçekleştirerek binlerce kişinin hayatına iyilik dokunuşu yaptı. Sosyal sorumluluk dersi kapsamında, çevre temizliğinden sokak hayvanları için mama toplamaya, fidan dikiminden okul boyamaya, kütüphane kurmaktan ihtiyaçları olan elbiseleri temin etmeye, kan bağışına kadar birçok iyilik gerçekleştiren öğrencilere, ilk günden bu yana üniversite çalışanları ve akademisyenler de “Kampüste iyilik var” sloganıyla oluşturdukları gönüllü takımıyla destek oldu.

AMAÇ, İYİLİK HALKASINI BÜYÜTMEK

Yaşar Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Projeler Koordinatörü Kevser Yavuz Çimenli, sosyal sorumluluk ve gönüllülük kültürünü yaygınlaştırmayı amaçladıklarını belirterek, “Yıl boyunca birçok sosyal sorumluluk projesi gerçekleştiriyoruz. İyilik hareketini ve gönüllülük kavramını çevremize ve tüm İzmir’e yaymak, etrafımızdaki iyilik halkasını büyütmek amacıyla çalışıyoruz. ‘İzmir’de iyilik var’ projesini birçok STK ile birlikte hayata geçirdik. Bu yıl da Öğrenci Konseyi ile birlikte ışıklandırdığımız ağaçların altına ve kampüsün çeşitli yerlerine iyilik kutuları yerleştirdik. 15 gün boyunca herkes buraya belirlenen ihtiyaçlara göre giyecekten, kırtasiyeye kadar birçok şeyi bıraktı. Bu çalışmayı, 4 yıldır farklı temalarda organize ediyoruz. Bu yıl da 350 çocuk için atkı-bere-eldiven-çorap setleri hazırlamak için yola çıktık. Ancak iyilik kutularında kırtasiye malzemelerinden kitaba, tabletlere, oyun hamurlarına, boya ve ebru setlerine kadar birçok malzeme toparlandı. Bütün Üniversite, akademisyeninden çalışanına ve öğrencisine bu çalışmanın bir tarafından tuttu. Geldiğimiz noktada 40 koli malzeme, Türkiye’nin çeşitli noktalarındaki sahiplerine iletilmek üzere yola çıkıyor” dedi.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞACAK

Yaşar Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Türkiz Ateşsaçan da yeni yıl öncesinde "İyilik Ağaçları" ismini verdikleri projeyle kampüsteki bazı ağaçları ışıklandırıp altlarına iyilik kutuları bıraktıklarını belirterek, “Siz de ihtiyaç sahibi çocuklar için eldiven, atkı, bere ve çorapları ağaçların yanında bulunan kutulara bırakabilirsiniz, diyerek çağrıda bulunduk. Okulumuzdaki tüm öğrenciler, akademisyenler ve çalışanlar bu kampanyamıza büyük ilgi gösterdi. Hedeflediğimizden fazla miktarda eşya topladık, diğer malzemeleri de sınıflandırıp diğer ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Öğrenciler olarak iyilik temalı kampanyalarımızı yıl boyunca sürdürmeyi hedefliyoruz” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Yaşar Üniversitesi Mimarlık Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Arzu Cılasun Kunduracı’nın, yaşlıların yaşam alanlarını mimari bakış açısıyla ele aldığı projesi, TÜBİTAK’tan dest...

Yaşar Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencileri, im2020 İçmimarlık Öğrencileri Proje Yarışması’na damga vurdu.

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), birçok alanda başarı çıtasını yükseltti.

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), Avrupa Komisyonu tarafından 7 yıl süreyle akredite edildi.

Türkiye'nin denizlerdeki gücünü pekiştirmeyi hedefleyen Mavi Büyüme Stratejisi'ne uygun olarak; sualtı kültür mirasının araştırılması ve kayıt altına alınması amacıyla...

Lojistiğin doğaya ve çevreye yaptığı zararlı etkileri, yeşil lojistik konusunda eğitim vererek engellemeyi ve sektörde “Yeşil Lojistik Yöneticileri” yetiştirmeyi amaçl...

Türkiye’de Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinin Koordinatör olduğu Flexwork Projesi , AB Erasmus Plus programı çerçevesinde yürütülüyor.

Yazarlar
Website Security Test