Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

21 kız çocuğunun başarısını anlatan; "Ben İstersem" sergisi İzmir Ekonomi'de

19.2.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), yaşadıkları zorlukların üstesinden gelerek çeşitli alanlarda başarıya ulaşan 21 kız çocuğunun ilham veren hikayelerini konu alan “Ben İstersem” adlı fotoğraf sergisini, sanatseverlerle buluşturdu.

“Güçlü kızlar, güçlü yarınlar” sloganıyla Aydın Doğan Vakfı tarafından oluşturulan sergi, 28 Şubat’a kadar İEÜ Fuaye Alanı’nda ziyaret edilebilecek. Sergideki fotoğrafları çeken sanatçı Mustafa Seven, kız çocuklarının hikayelerini kaleme alan Gazeteci-Yazar Melis Alphan ve Aydın Doğan Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Candan Fetvacı, 27 Şubat Perşembe saat 14.00’da, İEÜ’de söyleşi gerçekleştirecek.

Anadolu’nun farklı illerinde yaşayan kız çocuklarının hayat serüvenini aktaran sergi, İstanbul dışında ilk kez İzmir’de sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Öğrencilerin de yoğun ilgi gösterdiği sergi, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin ardından 29 Şubat ile 7 Mart tarihleri arasında İzmir Ticaret Odası’nda (İZTO) ziyaret edilebilecek. Genç kızların üretken bireyler olarak topluma katılmasını teşvik eden çalışma kapsamında, “Ben İstersem” isimli bir kitap da hazırlandı. Sergide aktarılan fotoğraflar ve hikayelere, bu kitapta da yer verildi.

“SERGİ VE SÖYLEŞİ HERKESE AÇIK”

İEÜ Sanat Koordinatörü Sinemis Eser Akaoğlu, sergi ve söyleşinin herkese açık olduğunu söyledi. Akaoğlu, “Sergi, Anadolu'nun farklı illerinden zorlu engelleri aşarak pek çok alanda başarıya ulaşmış genç kızların ilham veren hikayelerinden ve fotoğraflarından oluşuyor. Büyük titizlikle hazırlanan, çok özel bir sergi. Geçtiğimiz ay, ’25 fotoğrafta Kolombiya’ isimli sergi üniversitemizdeydi. Kısa bir süre sonra böylesine önemli bir sergiye daha ev sahipliği yapmak bizi mutlu etti. Önümüzdeki dönemde farklı alanlarda sanat etkinlikleri düzenlemeye devam edeceğiz. Tüm etkinliklerimiz, ‘Kampüste sanat var’ etiketiyle sosyal medyadan da takip edilebilir” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), koronavirüsün yayılmasının önlenmesi amacıyla Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) aldığı karar doğrultusunda, öğrencilerine “uzaktan eğiti...

Yaşar Üniversitesi, Yüksek Öğretim Kurumu’nun (YÖK) 'dijital, uzaktan eğitim' ile öğretime devam etme kararının ardından, korona virüs nedeniyle ara verilen eğitim öğr...

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özgür Yeniel ile ekibinin geliştirdiği, kadınlarda idrar kaçırma ...

Müzisyen ve AHBAP Platformu Kurucusu Haluk Levent, Yaşar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Topluluğu tarafından düzenlenen ‘Zirve’ etkinliğine katıldı.

Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi 4 kişilik ekip, Kız Başına Platformu’nun düzenlediği kadına şiddete karşı düzenlenen ilk kurgusal dava laboratuvarı olma ö...

Ege Üniversitesi (EÜ) Çeşme Turizm Fakültesi ile Çeşme Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü işbirliğinde geliştirilen ''AGROFEST Çeşme'', fakülte yerleşkesinde düzenlenecek.

Ege Üniversitesi (EÜ) Hemşirelik Fakültesi tarafından 2019-2020 eğitim öğretim dönemi boyunca farklı konularda kongreler düzenlenecek.

Yazarlar
Website Security Test