Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir Ekonomi Üniversitesi Ege Girişimcilik Kampı’na ev sahipliği yapacak

26.2.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ege Bölgesi’ndeki girişimci gençlerin desteklenmesi amacıyla TÜSİAD ve EGİAD işbirliğiyle geçen yıl başlayan ''TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege Girişimcilik Kampı''nın yeni dönemi İzmir Ekonomi Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Üniversite kent bütünleşmesinin örneğini oluşturan Kampüsİzmir projesiyle girişimci gençlerin ve iş dünyasının bir araya geldiği İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde yapılan kampta, 19 ekipten 59 genç iki gün boyunca girişimcilik ekosistemi, müşteri kazanımı ve pazara giriş stratejileri, girişimcilik hukuku, sırları, sözleşme süreçleri üzerine eğitim aldı.

Kampın açılışında konuşan İEÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Aşkar, gençlerin fikirlerini ve projelerini hayata geçirirken doğru yönlendirilmelerinin önemli olduğunu belirterek, “Kamp süresince öğrencilerimiz, kendi geliştirdiği özgün fikirlerini nasıl hayata geçirebileceklerini öğrendi. Gençlerimizin girişim fikirlerini ortaya çıkarırken, kendi ekiplerini de iyi kurmaları gerekiyor. Yaratıcı bir fikirde öğrencilerimizin edindiği uzmanlık alanları çok önemli. Gençlerimiz, ekip arkadaşlarının seçiminde de projenin bütününü kapsayan bir plan içinde olmalı” dedi.

‘İlk yerel program’
Bu Gençlikte İŞ Var! Çalışma Grubu Başkanı İzel Levi Coşkun da, programın 2011 yılında TÜSİAD tarafından başlatıldığını ve geçtiğimiz yıl da programın ilk kez bölgelere ayrıldığını anımsattı. Coşkun, “Her dönem en çok başvuru aldığımız ilk üç bölgeden biri olan Ege Bölgesi, sahip olduğu ticari kültür ve geniş ekonomik tabanın yanı sıra dinamik genç nüfusu ile önemli bir potansiyele sahip. TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege paydaşlarımızla kurguladığımız ilk yerel programımız olma özelliğini taşıyor. Bu ilk programı İzmir’de gerçekleştirmemizde paydaşlarımız kadar geçtiğimiz yıllarda TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Girişimcilik Bayrağını 4 dönem üst üste İzmir’e getiren ve her dönem TÜSİAD üyeleri ile çalışma fırsatı yakalayan İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencilerinin de katkısı var. EGİAD işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz bu programın ikinci dönemini görmek bizlere keyif veriyor” dedi.

İzmir Girişimcilik Eko-Sistemi heyecanlandırıyor
EGİAD Yönetim Kurulu Başkan Vekili Alp Avni Yelkenbiçer, Ege Bölgesi için heyecanlı bir süreç başladığını, Eğitim Kampı’nda gençlerin iş fikirlerini, girişimlerini geliştireceklerini söyledi. İzmir Girişimcilik Ekosisteminin gelişmesi için çalıştıklarını ifade eden Yelkenbiçer, “İzmir, İstanbul’un dışında Melek Yatırımcılık ve Girişimcilik alanında en hızlı yol alan kentlerden biri. EGİAD Melekleri bu güne kadar 1500’den fazla girişimci genç ile temas kurdu, 18 girişimci-melek yatırımcı toplantısı organize etti ve 9 girişim projesine yatırım yaptı. İzmir Ticaret Odası’nın yeni dönemde girişimcilik konusunda yapmaya başladığı çalışmalar İnovasyon Merkezi ve Girişimcilik Merkezi IZQ projesi de İzmir ekosistemi paydaşı sıfatıyla bizi heyecanlandırıyor. Doğru stratejilerle hedef ve eylem birliği sayesinde İzmir’in çok daha başarılı bir profil ortaya koyacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından öğrenciler, Türkiye’de girişimcilik ekosistemi, fikir ve ihtiyaç doğrulama, iş modeli kanvası yapıtaşları, müşteri kazanımı ve pazara giriş stratejileri, girişimcilik hukuku, etkili sunum becerileri geliştirme, girişimciliğin sürdürülebilirliği, girişimciler için finans konularında eğitim aldı. TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege finalistleri, 29 Şubat 2019, Cumartesi günü EGİAD ev sahipliğinde yapılacak etkinlikte belirlenecek. Finalistler, iki ay boyunca Ege Rehberleri ile birlikte çalışarak, iş planlarını oluşturacak.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), koronavirüsün yayılmasının önlenmesi amacıyla Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) aldığı karar doğrultusunda, öğrencilerine “uzaktan eğiti...

Yaşar Üniversitesi, Yüksek Öğretim Kurumu’nun (YÖK) 'dijital, uzaktan eğitim' ile öğretime devam etme kararının ardından, korona virüs nedeniyle ara verilen eğitim öğr...

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özgür Yeniel ile ekibinin geliştirdiği, kadınlarda idrar kaçırma ...

Müzisyen ve AHBAP Platformu Kurucusu Haluk Levent, Yaşar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Topluluğu tarafından düzenlenen ‘Zirve’ etkinliğine katıldı.

Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi 4 kişilik ekip, Kız Başına Platformu’nun düzenlediği kadına şiddete karşı düzenlenen ilk kurgusal dava laboratuvarı olma ö...

Ege Üniversitesi (EÜ) Çeşme Turizm Fakültesi ile Çeşme Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü işbirliğinde geliştirilen ''AGROFEST Çeşme'', fakülte yerleşkesinde düzenlenecek.

Ege Üniversitesi (EÜ) Hemşirelik Fakültesi tarafından 2019-2020 eğitim öğretim dönemi boyunca farklı konularda kongreler düzenlenecek.

Yazarlar
Website Security Test