Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir Ekonomi Üniversitesi, eğitim teknolojilerine yön verecek

18.6.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin (İEÜ) “eğitimde mükemmellik” hedefiyle benimsediği teknoloji destekli öğretim yaklaşımını “uzaktan eğitime” uyarlaması, başarıyı beraberinde getirdi. İEÜ Öğretme ve Öğrenme Merkezi Müdürü Dr. Esin Çağlayan, Blackboard Eğitim Teknolojileri Danışma Kurulu Üyesi olarak atandı.

Türkiye’den seçilen ilk kişi olan Çağlayan, akademisyenler ve yeni nesil öğrencilerin ihtiyaçlarına yanıt vermek amacıyla kurulan Blackboard Liderlik Kurulu’nda, eğitim teknolojileri girişimlerine yön vermek için görev yapacak.

100 ülkeden 18 bin kurumdaki Blackboard kullanıcıları arasında, etki gücü yüksek kişilerden oluşan kurulda görev alacak olan Çağlayan, “Üniversitemizde 5 yılı aşkın süredir, eğitim teknolojileri ile ilgili güçlü bir altyapının kurulması adına hem öğrencilerimiz hem öğretim üyelerimiz için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Teknoloji destekli öğretim yaklaşımımızı pandemi süresince uzaktan eğitim yöntemine kolaylıkla uyarladık. Güçlü altyapımız ve deneyimlerimizle öğrencilerimiz ve öğretim elemanlarımızın süreci sorunsuz bir şekilde yürütmeleri için destek veriyoruz” dedi.

İNTERAKTİF EĞİTİM MODELİ

Kurulda yenilikçi eğitim teknolojilerine yön vereceklerini, Türkiye’yi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi’ni temsilen görev almanın çok heyecan verici olduğunu vurgulayan Çağlayan, öğretim kalitesini artırmak ve yeni kuşak öğrencilerin gereksinimlerine uygun bir eğitim-öğretim sunabilmek için çalıştıklarını kaydetti. Çağlayan, “Üniversitemizde ‘Öğrenme Yönetim’ (Blackboard Learn), ‘Uzaktan Canlı Öğretim’ (Blackboard Collaborate), ‘Ders Video Kayıt ve İzleme’ (Panopto Lecture Capture) ve ‘Öğrenme Analitiği’ (Blackboard Analytics) sistemlerini, öğrenci ve öğretim elemanlarımızın rahat ve verimli bir şekilde kullanabilmelerini sağladık. Öğrencilerimiz, öğretim elemanlarımızla interaktif bir öğrenim ortamında bir araya geliyor. İhtiyaçları olan bilgiye kolay ve hızlı ulaşabiliyor. Yaptığımız anketler ve gerek öğrencilerimizden gerekse de öğretim kadromuzdan aldığımız geri bildirimler, İzmir Ekonomi Üniversitesi olarak uzaktan öğretim sürecini son derece verimli geçirmekte olduğumuzu destekliyor. Son 5 yıldır ve pandemi süresince sorunsuz uyguladığımız sistem sayesinde, öğrencilerimiz ve öğretim elemanlarımız mekan ve zaman sınırlaması olmadan iletişim kuruyor” diye konuştu.

YENİLİKÇİ VE MÜKEMMELİYETÇİ GİRİŞİMLER ARTACAK

Blackboard Küresel Pazarlar Başkanı ve Müşteri İlişkileri Genel Müdürü Lee Blakemore ise, Dr. Esin Çağlayan’ın Blackboard Eğitim Teknolojileri Liderlik Kurulu’na katılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Lee Blakemore, “Esin Çağlayan, kendi kurumlarında vizyon, etki ve toplum hizmetlerindeki mükemmeliyetleri nedeniyle, çeşitli kurumlar arasından seçilmiş liderlerden oluşan bir ekibe katılmıştır. Bu ortaklığımızın Blackboard topluluğunda yenilikçi ve mükemmeliyetçi girişimlerini artıracağına inanıyoruz” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Yaşar Üniversitesi Mimarlık Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Arzu Cılasun Kunduracı’nın, yaşlıların yaşam alanlarını mimari bakış açısıyla ele aldığı projesi, TÜBİTAK’tan dest...

Yaşar Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencileri, im2020 İçmimarlık Öğrencileri Proje Yarışması’na damga vurdu.

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), birçok alanda başarı çıtasını yükseltti.

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), Avrupa Komisyonu tarafından 7 yıl süreyle akredite edildi.

Türkiye'nin denizlerdeki gücünü pekiştirmeyi hedefleyen Mavi Büyüme Stratejisi'ne uygun olarak; sualtı kültür mirasının araştırılması ve kayıt altına alınması amacıyla...

Lojistiğin doğaya ve çevreye yaptığı zararlı etkileri, yeşil lojistik konusunda eğitim vererek engellemeyi ve sektörde “Yeşil Lojistik Yöneticileri” yetiştirmeyi amaçl...

Türkiye’de Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinin Koordinatör olduğu Flexwork Projesi , AB Erasmus Plus programı çerçevesinde yürütülüyor.

Yazarlar
Website Security Test