Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Türk resminin ustalarından Yalçın Gökçebağ’ın sergisi Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde açıldı

15.12.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Selçuk Yaşar Resim Müzesi ve Sanat Galerisi’nde açılışı yapılan Yalçın Gökçebağ Sergisi sanatseverlerden büyük ilgi gördü

Sanatını doğadan bir senfoni olarak tanımlayan Yalçın Gökçebağ’ın 13 eseri Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu. Resimlerinde rengin bütüne, ince fırça işçiliğinin resme egemen olduğu sanatçının eserleri büyük beğeni topladı.

 

 

 

Sergi açılışına Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekilleri Feyhan Yaşar ve İdil Yiğitbaşı, Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, İzmir iş dünyasının önde gelen isimleri ile Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen sanatseverler, akademisyenler ve Yaşar Topluluğu yönetici ve çalışanları katılım gösterirken, arkadaşı gazeteci Uğur Dündar da Yalçın Gökçebağ’ı  açılışta yalnız bırakmadı.

 

 

 

Yalçın Gökçebağ, 15 Aralık 2017 Cuma günü yapılacak söyleşi ile bir kez daha İzmirli sanatseverlerle buluşacak. Yalçın Gökçebağ Sergisi 30 Aralık 2017 tarihine kadar açık olacak.

 

 

 

 

 

 

 

Yalçın Gökçebağ Kimdir?

 

 

 

1944 yılında Denizli’de doğdu. 1958 yılında İstanbul Çapa Resim Semineri’ne katıldı. 1963 yılında Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü’nden mezun oldu. 1990 yılında ODTÜ Güzel Sanatlar Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı.

 

 

 

Yalçın Gökçebağ on ikisi yurt dışında olmak üzere 50’ye yakın kişisel sergi açtı, çok sayıda karma sergiye katıldı. 6 adet yarışmalı sergide ödül kazanan sanatçının en önemli ödülleri arasında DYO Resim Yarışması Ödülleri ile Devlet Resim ve Heykel başarı ödülleri sayılabilir. Sanatını doğadan bir senfoni olarak yorumlayan Gökçebağ’ın resimlerinde renk bütüne, ışık renge egemendir.

 

 

 

Yalçın Gökçebağ, çalışmalarını Ankara’daki atölyesinde sürdürmektedir.

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

TOSCA, 1. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali kapsamında 14 Eylül’de Efes’te sahneleniyor…

İrlandalı rock grubu Cranberries'in Ocak ayında 46 yaşındayken hayatını kaybeden solisti Dolores O'Riordan’ın alkol zehirlenmesi sonucu öldüğü ortaya çıktı.

Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan Akbank Caz Festivali, sürpriz isimler ve yepyeni içerikleriyle 28. kez caz severlerle buluşuyor.

Dünyaca ünlü bale topluluğu Moscow State Ballet Topluluğu Eylül ayında yeniden Türkiye’de.

SGF–İzmir, Açık Stüdyo tarafından bu yıl Lokall İzmir Kent Rehberi iletişim sponsorluğuyla, Civil Society Exchange, Spaces of Culture, Seferihisar Belediyesi desteğiyl...

Akademisyenler Doç. Dr. Ferah Onat ve Dr. Göker Gülay, 10 Youtube fenomeninin videolarını inceleyerek yoğun etkileşim alıp ilgi görme nedenlerini araştırdı.

Yazarlar
Website Security Test