Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Palu ailesi hikayesi özet, Palu ailesi kimdir, nereliler?

25.1.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türkiye'nin konuştuğu Palu Ailesinin hikayesinin özeti. Palu ailesi kimdir? Palu ailesi nereli? Müge Anlı'ya çıkan Palu ailesi hala Türkiye gündeminde.

Türkiye'yi haftalardır meşgul eden Palu ailesi konuşulmaya devam ediyor. Kocaeli Körfez Başsavcılığı, günlerdir devam eden tv yayınını ihbar kabul ederek, aile fertleri hakkında 'Kasten adam öldürme suçundan gözaltı ve tutuklama kararı verdi.

Gözaltıların Meryem ve Melike Tahnal cinayeti ile ilgili olduğu ifade ediliyor.

Bir televizyon programına katılan aile fertleri tarafından cinayet, cinsel taciz ve işkence iddialarıyla suçlanan Tuncer Ustael ve eşi canlı yayında polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Ustael, elleri kelepçelenerek stüdyodan çıkarıldı. İzleyenler alkışlarla karara destek oldu.

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri savcılığın talimatıyla ailenin evinde arama yapıldı. Ekipler, suç unsuru oluşturabilecek delil aradı. Palu ailesinin telefonları da incelemeye alındı.

Tuncer Ustael'in gözaltına alınma anı:

 

PALU AİLESİ OLAYININ ÖZETİ

Türkiye'nin en ünlü sözlüğü, kutsal bilgi kaynağı, ekşi sözlük'te @dender rumuzlu yazar, Palu Ailesinin Müge Anlı'ya taşınan ve son bir haftadır tüm Türkiye'nin konuştuğu hikayesini özetledi. 

Dender'in yazdığı girdide, olay şöyle:

Tuncer Ustael Palu ailesinden Emine ile evleniyor. Bu zamana kadar sıradan bir aile Palu ailesi.

Tuncer'in evliliğinde, babası Tuncer'e yardım etmediği için öz babasına ve düğününde babası tarafından maddi olarak desteklenen öz kız kardeşine bileniyor. Babasına gidip, kız kardeşinin fahişe olduğunu söylüyor. Amacı babasının kız kardeşini öldürmesi. Böylelikle öz babasının mirasına çökmek. Babası bunu defterden siliyor.

Tuncer aynı taktiği damat olarak gittiği evde uyguluyor. Amacı ailenin dairelerine çökmek. Kayınbabasına gidip "Kızın o..... oldu, onu o..... yapan da damadın" diyor. Harun Palu ve İsa Palu damatlarını öldürüyor. Harun Palu yaşlı olduğundan, genç oğlu yanmasın diye suçu üstleniyor.

Harun hapise, damat mezara giriyor. Tuncer bu olaydan sonra Palu ailesini etkisi altına alıyor. sürekli "Öldürdüğünüz damadın ailesi intikam alacak" sözleriyle ve yaptığı kirli oyunlarla (aile size büyü yaptı, hepinizi öldürecekler, kan davası oluştu v.s) palu ailesinin bütün fertlerini psikolojisini bozuyor.

Tuncer ve Emine bu sırada İstanbul'da kapıcılık yapıyor fakat Tuncer, gofretlerin skt'lerini değiştirdiği için kovuluyor. Ailenin başına geçiyor.

Tuncer ailenin içine girince evdeki muhtemelen herkese tecavüz ediyor.

Tuncer, kaynanasının fahişelik yaptığına dair bir kağıdı İsa Palu'ya yazdırıp imzalatıyor. Buradan anlıyoruz ki, aile fertleri Tuncer'e tam biat etsin diye elinde video v.s de var. Belki de yatak görüntüleri kim bilir. Yani Tuncer ailenin tam biat etmesi için önlemlerini almış. Mektup da bunun kanıtı.

Meryem Palu, üzerine atılan iftira yüzünden kocasının öldürüldüğünü bildiği için Tuncer'e nefret besliyor. Meryem ile kızını öldürüyorlar. oğulları recep evden kaçıyor. Meryem öldürülmeden önce kredi çekiyor, 1 gün önce de maaşının çekilebilmesi için vekalet veriyor.

Aile hepten kafayı yiyor. Evleri satıp parayı Tuncer'e veriyorlar. Tuncer, bir araba alıyor ve aile öldürdükleri damatlarının ailesinden korktukları için arabada yaşamaya başlıyor.

Harun ve Havva Palu, vatandaşların araya girmesi üzerine Kocaeli'de barınma evine yerleştiriliyorlar. Burada Tuncer'den davacı oluyorlar. Yıl 2011. Kızlarını ve torunlarını Tuncer'in öldürdüklerini söyleseler de delil bulunamıyor ve Tuncer serbest kalıyor.

Harun Palu belirlenemeyen bir nedenden ruh sağlığını kaybediyor. Bunun üzerine, zaten damadın ailesine olan korkuları yüzünden ruh sağlıkları bozulan aile fertleri, babalarının da delirmesini görünce Tuncer'e sorgusuz sualsiz biat ediyorlar.

Dava kapanıyor.

2018 yılında, olaylar Müge Anlı'ya taşınıyor.

Palu ailesi avukatlarına başvuruyor. Avukat da, yoğun bir şekilde ailenin programa çıkması yönünde tavsiyelerde bulunuyor ve aile programa çıkmaya karar veriyor.

Müge Anlı'da tüm konuşmaların ve tartışmaların, Türkiye gündemine bomba gibi düşmesinin ardından Müge Anlı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın Palu ailesi için sağlık tedbiri alacağını ve şüpheli Tuncer Ustael için suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. Anlı, "Recep ve Melike'nin yanı sıra Ustael'in çocukları hakkında neler oldu konusunda dosya hazırlanması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 7 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Isim vermek istemiyorum

22.04.2019 - 12:14
Allah böyle insanlardan bizi korusun ne kadar iğrenç insanlar var ya güzelim dünyayida bu igrenc insanlar kirletiyo topunun soyu kurusun insallah 😤

Ismini vermek istemeyen yorumcu

25.01.2019 - 18:50
Resmen korku hikayesi gibi. Dünyanin civisi cikmis
Diğer Haberler

Acun Ilıcalı Taner Tolga Tarlacı sorusuna yanıt verdi. Tarlacı da Acun'un videosunu paylaşarak yorum yaptı.

Sosyal medyada sık sık gündem olan Murat Övüç'ten yeni bir video geldi. Bu kez Övüç'ün yaşadığı durum birçok kişiyi üzdü.

Yerli Justin Bieber olarak bilinen Alper Erözer'den Demet Akalın ve Serdar Ortaç'ı kızdıracak ifadeler. Erözer, ''biz gençler olarak Akalın ve Ortaç'ı dinlemiyoruz, yı...

Sosyal medya fenomeni Murat Övüç, dijital yayın platformu Netflix'e Nekşfliş dedi, sosyal medya yıkıldı. Övüç'ün videosu on binlerce beğeni ve paylaşım aldı. Netflix'i...

Sabancı ailesi üyelerinden Hacı Sabancı'nın Instagram'da bir takipçisine verdiği cevap sosyal medyada viral oldu.

Şarkıcı Mustafa Sandal, Serra Yılmaz'a Instagram hesabından bir cevap verdi ve sosyal medya Sandal'ın Yılmaz'a cevabını konuşmaya başladı.

Benan Mahmutyazıcıoğlu, Instagram hesabından bir video paylaşarak, eşinin ve kendisinin arabasına zarar verildiğini söyledi. Zararı veren kişinin ise Ece Erken olduğu ...

Yazarlar
Website Security Test