Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

World Wide Web'in kurucusundan yeni 'İnternet' projesi

1.10.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

World Wide Web (WWW)'in kurucusu Tim Bernes-Lee'den yeni bir internet projesi geldi.

Şu anda kullandığımız geleneksel ve dünya çapında ağ anlamına gelen World Wide Web (www)'in kurucusu Tim Bernes-Lee yeni bir internet projesiyle karşımıza çıkıyor.

Lee, internette yaşanan bilgi kirliliği ve önce Cambridge Analytica şirketinin Donald Trump'ın ABD başkanlık seçimlerinde kullandığı kampanyayı hazırlaması, sonrasında Facebook'un yaptığı veri hırsızlığı skandallarının gündeme gelmesiyle birlikte MIT ile birlikte bu projeye soyundu. 

"Solid" ismini verdiği ve bir sosyal medya platformu olan yeni projede birçok detaylı ayarla kullanıcıların tüm bilgileri yine kullanıcıların avuçları içinde olacak. Lee, Solid'i bir devrim olarak tanımlıyor. Solid'in faaliyete ne zaman başlayacağı merak konusu fakat World Wide Web'in kurucusu Tim Bernes-Lee denince kulağa çok hoş geldiği kesin.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Japonlar depremi önceden haber verecek bir yazılım geliştirdi.

Türk mühendisler tarafından geliştirilen sosyal robot Nely, geleceğin dünyasını şekillendiren teknolojilerin ele alınacağı Türkiye’nin en büyük teknoloji ve dijital dö...

Ege Üniversitesi (EÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özge Andiç Çakır ile araştırma ekibi, özellikle inşaat sektöründe kullanılması amacıyla atık tu...

Liseli proje öğrencisi hamam böceği ve bordan radyasyon geçirmeyen yelek üretti

Boston Dynamics geliştirdiği Atlas isimli robotun son videosu yayınlandı.

Dijital reklam yatırımları, ilk yarıda 2017’nin aynı dönemine oranla yüzde 14 oranında artarak 1 milyar 213 milyon TL’ye ulaştı.

GM 9 Pro daha elinize ilk aldığınız andan itibaren size ''ben üst seviyede ve kaliteli bir telefonum'' diyor.

Yazarlar
Website Security Test