Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Panasonic ISE 2019'da 4K ve lazer teknolojisinin standardını belirliyor

7.2.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

ISE 2019, Panasonic Business için 4K ekran serisini genişlettiği ve iki adet 4K lazer ünitesini ekleyerek yüksek parlaklıktaki projeksiyonlardan lazer teknolojisine tamamen geçiş yaptığı bir platform oldu.

Panasonic serisinde en yüksek parlaklık sunan ve kurulum ve ayarda önemli tasarruflar sağlayan dünyanın ilk tek gövdeli 50.000 lümenli projektörü PT-RQ50K, gerçek 4K çözünürlüğü ve birbirinden bağımsız kırmızı ve mavi SOLID SHINE lazer fosforlu sürücüleriyle canlı ve sürükleyici görüntüler için gelişmiş bir renk üretimi sağlıyor.

Panasonic, tek çipli ve 3 çipli DLPTM projektör serisi için üç yeni sıfır ofset merceğini tanıtarak müzeler ve parklar gibi mekanlardaki canlı etkinliklerin ve sürükleyici ortamların çeşitlenmesini sağlıyor. L biçimindeki yeni tasarımı sayesinde PT-RQ50K, kısa mesafeli görüntü projeksiyonlarının sebep olduğu ekran kayması sorununu da ortadan kaldırıyor.

Panasonic Görsel Sistem Çözümleri Müdürü Jan Markus Jahn PT-RQ50K ile ilgili şunları söyledi: “Panasonic'in canlı etkinlik projeksiyonu pazarında yüzde 80'lik payı bulunuyor [1]. 50.000 lümenlik projektör ile boyut ve parlaklık oranı açısından endüstrideki lider standartlarımızı koruyoruz.”

Sürükleyici ortamlar için geliştirilen yenilikler arasında ilgi çekici dijital içerikler üretmek birebir olan PT-RQ100 tek çipli DLPTM projektörün piyasaya sürülmesi de yer alıyor. PT-RQ100, 10.000 lümen değerindeki parlaklık ve gelişmiş renk teknolojisiyle ziyaretçi deneyimlerini zenginleştirmek için tasarlandı. Projektörün özellikleri arasında ultra yüksek çözünürlük (3840 x 2400) elde etmek için piksel kaydırma teknolojisi ve üretilen renk sayısını artırmak için zengin bir renk armonizörü bulunuyor. Üstelik projektör, 20.000 saat boyunca bakım gerektirmeden çalışabiliyor.

Gelişen Sınıf
Panasonic eğitim alanına yönelik üniversitelerin öğrencilerin öğrenim sürecinin merkezinde yer almalarını sağlayan ‘Gelişen Sınıf' vizyonunu paylaştı. Üçüncü taraf teknolojilerin yanı sıra Panasonic'in ortak çalışmayı destekleyen teknolojilerinin en iyisini kullanan modern sınıfta Panasonic projektörü çoklu 43 inç kapasitif dokunmatik ekrana ve yalnızca bir LAN kablosuyla canlı PTZ kameralara bağlanıyor. Böylece sınıfta kullanılan teknolojiler, öğrencilerin içerik oluşturma ve bilgi edinme yeteneklerini artırırken, içeriklerin ve öğrencilerin arasındaki etkileşimin kesintisiz bir şekilde devam etmesini sağlıyor.

Dünyanın en kusursuz video duvarı ve büyüyen 4K ekran serisi
Video duvar teknolojisinde ise profesyonel LCD ekran serisi, yalnızca 0,88 mm kalınlığındaki dünyanın en ince çerçevesine sahip TH-55VF2 gibi iki yeni panel ile büyüyor. Seri, yeni üyeleri sayesinde kurumsal toplantı odaları gibi ortamlar için geliştirilen dinamik içeriklerin paylaşıldığı çoklu ekranlara tamamen uygun hale geliyor. Panasonic, 3,5 mm'lik çerçeve genişliğine sahip ultra ince bir çerçeve ile donatılan yeni profesyonel LCD ekranı TH-55LFV9 ile LFV serisini de büyütüyor.
Panasonic, şu anda 18 farklı modele sahip olan 4K ekran serisine on yeni panel daha ekledi. Üst düzey SQ1 serisi, mevcut 98 ve 86 inçlik panellere eklenen 43 ile 65 inç arasındaki dört yeni ekran ile genişlerken, 500 cd/m2'de ince ve şık ekranlar sunuyor. Her biri 400 cd/m2 değere sahip olan ve günlük 16 saat kesintisiz çalışan yeni CQ1 ticari amaçlı giriş ekranları serisinde, 43 ile 86 inç arasında değişen altı yeni ekran modeli piyasaya sürüldü.

ProAV Canlı Prodüksiyon
Panasonic, Broadcast ve ProAV alanlarında ise 4K 50p özellikli ilk HDR ile entegre PTZ kamerası AW-UE150 ile canlı çekimlerde sunacağı yeniliğini de gösterecek. Bunun yanı sıra AW-RP150 uzaktan kumandasında tüm özellikleri yöneten geleneksel iki elle yönetim imkanı, önemli kullanım kolaylığı sağlayan ve tek elle kullanılabilen bir kumanda kolunun yanı sıra izleme ve menü ayarları için geniş bir LCD ekran yer alacak. Buna ek olarak Panasonic, her alanda yayın çözümleri sunan Tecnopoint, Polecam ve KST ile üçüncü taraf ilişkilerinin neler sunacağını da herkesle paylaşacak.

Jan Markus Jahn, “Bu yıl ISE'de bulunduğumuz en önemli yıl olacak. Bu sene canlı etkinlikler ve sürükleyici ortamlar için geliştirdiğimiz, işbirliğini destekleyecek ve perakende sektörüne de uyumlu ürünlerimizi sergileyeceğiz. İster küçük ölçekli bir sınıf ister tüm binanın projeksiyon haritası olsun, herkesin yaratıcı fikirlerini kolayca paylaşmasını ve iş ihtiyaçlarını kolaylaştırmasını sağlayacak teknolojik bir çözüm sunuyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

Panasonic'in Görsel Sistemleri hakkında daha fazla bilgi için 5–8 Şubat tarihleri arasında Amsterdam RAI, ISE 2019, Salon 1 Stant 1-H20'de Panasonic'i ziyaret edebilir veya https://business.panasonic.com.tr/visual-system sayfasını inceleyebilirsiniz.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Ticaret Odası (İZTO), üyelerinin dünya ile rekabet edebilmesi amacıyla ''Dijital Gezici Karavan'' projesi başlatıyor.

Dün yayımlanan RTÜK internet yönetmeliğininin ardından #Netfliximedokunma etiketi Twitter Türkiye'de TT oldu.

2019 Wolfteam Türkiye Kupası’nda 2’nci Galatasaray - Fenerbahçe derbi heyecanı

Yemeksepeti'nde şimdiye kadar kaç lira para harcadınız? Bunu öğrenmenin kolay bir yolu bulundu. Yemeksepeti'nde toplamda harcadığınız parayı nasıl öğrenebilirsiniz? Şi...

Instagram kendi hesabından Van Gölü Ekspresi paylaşımı yaptı. ''#Hellofrom'' hashtag’ı (etiket) ile yayımlanan fotoğraf Instagram’ın 307 milyon takipçisine ulaştı.

FaceApp (Yaşlandırma) uygulaması sosyal medya camiasını kasıp kavuruyor. Herkes, ünlüler dahil, uygulamayı kullanarak kendilerini veya yakınlarını yaşlandırarak kişise...

Yurtdışından yolcu beraberi getirilen cihaz imei kayıt harcı rakamında artış. Yurt dışından yolcu beraberinde getirilen telefonların kullanım izin harcı geçen yıl 170 ...

Yazarlar
Website Security Test