Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Huawei Trump'a karşı işte yeni işletim sistemi

28.5.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Huawei Trump'a karşı işte yeni işletim sistemi : Huawei Ark OS

ABD Başkanı Trump’ın hedef göstermesinin ardından hemen hemen bütün ABD menşeli teknoloji devleri ile olan anlaşmaları askıya alınan Huawei’nin yeni işletim sistemi için yaptığı başvuru ortaya çıktı.

Huawei, Android‘in tüm çekirdek yapılarından tamamen çıkarak kendi işletim sistemini geliştiriyor.

Bugün açığa çıkan bir patent başvurusuyla beraber bu konudaki spekülasyonların da kesileceği tahmin ediliyor.

Huawei Ark OS

Huawei tarafından Ulusal Fikri Mülkiyet Merkezi’ne yapılan başvuru sonucunda, şirketin marka ismi için şirket üzerine başvuru yaptığı ortaya çıktı. ABD ve Google’ın yaptırımlarıyla gündeme gelen şirketin yaptığı başvuruda, Huawei Ark OS, Ark, Ark OS ve Huawei Ark marka isimlerinin yer aldığı görülüyor.

Dünyada en çok kullanıcıya sahip olan Android’e karşı bir alternatif üreten şirketin bu isimlerden birini kullanması oldukça yüksek ihtimal görünüyor.

 

 

Huawei yeni işletim sistemi

Yeni İşletim Sistemi 2019 Ya da 2020’de Piyasaya Sunulacak

Üst düzey bir Huawei yetkilisi olan Tim Watkins, Android’e alternatif olarak geliştirilen bu sistemin hali hazırda aktif olarak test edildiğini de belirtti.

Aynı zamanda şirketin CEO’su Richard Yu, yapmış olduğu açıklama ile yeni işletim sisteminin 2019 Eylül ila 2020 Mayıs ayına kadar piyasaya sürüleceğine de vurgu yaptı.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

WhatsApp, yeni yılda birçok telefon ve işletim sisteminde desteğini keseceğini açıkladı.

WhatsApp'taki toplu mesajlardan sıkılan kullanıcılar için sevindirici haber: Toplu mesajlar yasaklanıyor. Yasak ne zaman başlayacak?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) o telefonların ‘güvensiz’ olduğunu tespit ederek satışı yasakladı. BTK'nın yasakladığı markalar hangileri? Hangi telefonla...

Vestel Venus Z serisinde üst segmentin en yeni üyesi Venus Z40, yeni trend açılır pop-up selfie kamerası ve sınırsız tam Amoled ekranıyla dikkat çekiyor.

Dünyanın dönüşen iletişim ihtiyaçlarını karşılamak üzere Türkiye’den yola çıkan yeni nesil ve yerli sosyal ağ uygulama girişimi PeerBie’nin Kurucusu Semih Seçer 2020 y...

Kiwigogo A-One isimli tek kişilik helikopterlerin trafik problemlerini çözeceği söyleniyor.

Netmarble’ın yeni mobil dövüş oyunu THE KING OF FIGHTERS ALLSTAR, BANDAI NAMCO Entertainment’ın dövüş oyunu serisinin en son bölümü TEKKEN™ 7 ile aksiyon dolu bir iş b...

Yazarlar
Website Security Test