Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

IP TV'ye büyük operasyon yapıldı IP TV yayın problemi

19.9.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Avrupa'da IP TV'ye büyük operasyon. Türkiye'deki IP TV kullanıcıları yapılan operasyon sonrası tedirgin.

IP TV'ye Avrupa'nın bazı ülkelerinde büyük operasyon yapıldığı bildirildi. Torrentfreak'in haberine göre, Avrupa çapında İtalya, Hollanda, Fransa, Almanya, Yunanistan ve Bulgaristan'ın katılımı ile eş zamanlı olarak Black ip tv operasyonu yapıldı.

Büyük hali için tıklayın.

Alınan bilgilere göre ip tv yönetim yazılımı olan Xtream-Codes sunucularına erişim kesildi, 700 binden fazla kullanıcının platforma erişimi engellendi. Durumun OVH ve WorldStream sunucu firmalarına da sıçradığı bildirildi.

İşte bazı IP TV kullanıcılarının yorumları:

IP TV NEDİR?

Tanım olarak incelediğimizde aslında çok yabancı olmadığınız iki bölüm halinde değerlendirebiliriz IPTV’yi. TV kısmı bildiğimiz anlamda televizyonu ifade ederken; IP, yani Internet Protocol kısmı veri akışını ve yöntemini gösteriyor. Bu ikisini birleştirdiğimizde en sade tanımıyla internet yoluyla veri akışı sağlayan ve neredeyse bir bilgisayar haline gelecek olan televizyonlardan bahsettiğimizi söyleyebiliriz.

IPTV ile neler yapılabilir sorusuna yanıt olarak hayal gücünüzü çalıştırın dememiz yeterli. İlk adım olarak internete bağlı interaktif bir televizyon olarak düşünmeye başlayabilirsiniz. Örneğin televizyonun karşısında bir basketbol maçı izliyorsunuz, kumandanızla en sevdiğiniz oyuncunun üzerine gelip formasını seçerek satın almak için anında siparişini verebileceksiniz. Sadece satın alma değil elbette, televizyonunuzdaki yayınları kişiselleştirebilirsiniz. Örneğin haberleri düzenli olarak takip eden, ama içerisindeki magazin haberlerinden hoşnut olmayan birisiniz. Hiç sorun değil, ilgi alanınıza yönelik birkaç anahtar kelime belirleyip o konuyla ilgili haberleri izlemekle yetinebilirsiniz. Oturduğunuz şehir, tuttuğunuz takım, sevdiğiniz sanatçı, tercih size kalmış.

IPTV’yi kullanabilmeniz için öncelikle bu servisi sunan bir firmaya üye olmanız gerekiyor. Bunu örneğin Digiturk’e abone olmak gibi düşünebilirsiniz. Türkiye’de yukarıda bahsettiğimiz kapsamda bir IPTV uygulaması henüz bulunmuyor. Şu an biz IPTV‘yiz diyenler daha çok İnternet üzerinden canlı yayın yapan bazı kanallar sadece. Düz bir mantıkla bakıldığında ‘evet, onlar IPTV’dir’ diyebiliriz ama ulaşabileceği noktaları ve yukarıda verdiğimiz örnekleri eklerseniz ciddi bir uygulama henüz söz konusu değil.

İyi bir IPTV altyapısı için HES Kablo’nun üretimi bu tür fiberoptik kabloların her yere döşenmesi gerekiyor.

IPTV’nin etkin olarak kullanılabilmesi için internet altyapısının da geliştirilmesi gerekiyor. Mevcut bakır kablolar üzerinden iletişim, taşınan veri yoğunluğu düşünüldüğünde yeterli olmayabiliyor. Bu yüzden de evlere dağıtılan internetin fiber optik kablolar sayesinde olması tercih ediliyor. Altyapıyla ilgili bir diğer konu ise internet hızlarıyla bağlantılı. Ülkemizdeki internet kullanıcılarının daha çok kotalı bağlantı paketlerini tercih etmeleri, IPTV’nin yeterince verimli olmasının önündeki en önemli etkenlerden biri. Uzmanlar IPTV için minimum 4 megabit hızda ve limitsiz paketlerin tercih edilmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Tekin

02.10.2019 - 20:50
Yayıncı kuruluşlarda ucuz hizmet versin ıptv fiyatları düşsün kazanan seyirci olsun dimi
Diğer Haberler

Ekim 2019'da yayınlanacak dünyanın en ünlü dövüş oyunlarından biri olan ve adeta efsaneye dönüşen The King of Fighters ALLSTAR’ın kısa sürede mobil espor turnuvalarını...

Türkiye'de kaç kişi WhatsApp uygulamasını kulllanıyor? İlk defa açıklandı.

Kaspersky'nin internete bağlı çeşitli cihaz ve uygulamaların sanal kopyalarına ait ağlardan oluşan sanal tuzakları, yılın ilk altı ayında 276.000 benzersiz IP adresind...

Günümüzün vazgeçilmez parçası olan mobil uygulamalar, gastronomi dünyasında da etkisini gösteriyor. Türkiye gastronomi sektörü ile gastronomi meraklılarını bir araya g...

iPhone 11 Türkiye fiyatı ile birlikte iPhone 11 Pro Türkiye fiyatı ve iPhone 11 Pro Max Türkiye fiyatı da netlik kazandı.

Siber güvenlik pazarında yapay zekanın pazar payının 2026 yılına kadar 38,2 milyar doları bulacağı öngörülüyor.

Hayatınızı kolaylaştıracak ve birçok konuda size yardımcı olacak 10 mobil uygulama haberimizde.

Yazarlar
Website Security Test