Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Türkiye'de kaç kişi WhatsApp uygulamasını kullanıyor?

18.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türkiye'de kaç kişi WhatsApp uygulamasını kulllanıyor? İlk defa açıklandı.

İlk defa Türkiye'de en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'ın ne kadar kişi tarafından kullanıldığı açıklandı.

Gemius’un geliştirdiği mobil uygulama reyting yazılımı sayesinde, şirketin Polonya’daki merkezinde veriler bir süredir yakından takip ediliyor. Eylül ayından itibaren söz konusu veri işleme yöntemleri Türkiye için de kullanılmaya başlandı. Türkiye’deki internet kullanıcılarının sosyo-demografisini baz alan firma verileri sürekli olarak güncel tutuyor.

Şu an için net bilgiler yalnızca WhatsApp ile sınırlı olsa da geri kalan diğer uygulamalara ilişkin veriler önümüzdeki hafta İstanbul’da düzenlenecek olan Webrazzi Summit 2019’da açıklanacak. Türkiye’deki mobil kullanıcıların %87,1’i WhatsApp’ı aktif olarak kullanıyor. Asıl konu ise bu kullanıcıların oranı değil, sayısı. Yüzde 87,1'lik oran Türkiye'de 43 milyon 464 bin kişiye denk geliyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Müzik platformu Spotify çöktü mü? Spotfiy neden açılmıyor? Spotify neden hata veriyor? Facebook hesabıyla giriş yapanlarda mı sorun var? Spotify hatası Facebook yüzünd...

Dünyanın en ünlü fast food zincirlerinden biri olan KFC'nin oyun konsolu ürettiği haberi gündemde. KFC'nin bunu parodi bir ürün olarak gösterdiği de iddia ediliyor.

Merakla beklenen Sony'nin yeni oyun konsolu Play Station 5 tanıtıldı. Play Station 5'in tasarımı ve özellikleri dışında Türkiye'de konuşulduğu bir diğer konusu da verg...

Türkiye’nin dijital oyun mağazası Oyunfor.com, oyun ve oyun içerikleriyle ilgili satışlarla ilgili Nisan verilerini paylaştı.

Avustralya'da bilim insanları dünyada şu ana kadar ölçülmüş en hızlı internet bağlantısını yaptılar. Kırılan hız rekoru 42.2 terabit ile dünya gündemine oturdu.

Siber güvenlik kuruluşu ESET, parolaları tarih sahnesinden silmek için teknoloji devlerinin bir ittifak oluşturduğuna dikkat çekti, ancak parolalar konusunda henüz gev...

Epic Games, PlayStation 5'te çalışan dokuz dakikalık bir demo yayınlayarak video oyunu grafiklerinin gelecekte nasıl görüneceği hakkında ilk gerçek ipuçlarını sundu.

Yazarlar
Website Security Test