Facebook ta paylaştweet le

Türklerin yaptığı mobil oyun Hunter Assassin rekor kırdı

12.5.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ege Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi (EGE Teknopark) bünyesinde, TÜBİTAK desteği ile nüvEGE Kuluçka Merkezinde 2018 yılında kurulan ''Ruby Games'' firmasının geliştirdiği oyun Hunter Assassin, dünya çapınca ses getirdi.

EGE Teknopark bünyesindeki firmaların her geçen gün başarılı işlere imza attıklarını belirten Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Üniversitemizin yüzde 100 hisse sahibi olduğu Teknoparkımızda yaratılan Ar-Ge ve İnovasyon ekosistemi, meyvelerini vermeye devam ediyor. Burada destek gören pek çok firmamız çeşitli alanlarda ses getiriyor. Ruby Games firmasının geliştirdiği mobil oyun, dünya çapında en çok indirilen oyun oldu. Gerçekten de önemli bir başarının altına imza atıldı. Ruby Games firmamızı ve firma kurucusu Mert Can Kurum’u tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Ruby Games’in çalışmaları hakkında bilgi veren firma kurucusu Mert Can Kurum, “2018 yılında kurulduk ve kısa sürede 10 farklı oyun geliştirdik. İlk başarımızı, ‘Sling Drift’ isimli mobil oyunu ABD menşeli Tastypill ile yapılan anlaşmayla Android ve IOS işletim sistemlerinde yayınlayarak yakaladık. Oyunumuz, 22 ülkede en çok oynanan ilk 10 arasına girdi. İlk iki günde bir milyona yakın indirme alan Türk mobil oyunu; ABD, İngiltere, Kanada ve Almanya'da ise en çok oynanan oyunlar arasında yerini aldı” dedi.

Geliştirdikleri “Hunter Assassin” isimli oyunla büyük bir başarıya imza attıklarını dile getiren Kurum, “Google Play Store ve Apple App Store’da en çok indirilen oyunlar sıralamasında birçok ülkede uzun süre birinci olma başarısı gösteren oyunumuz, 2020 yılının ilk çeyreğinde tüm oyun türlerinde ‘Dünyanın En Çok İndirilen Oyunu’ oldu. Dünyanın popüler analitik firmalarından App Annie tarafından yapılan çalışmada, EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) merkezli geliştiriciler tarafından piyasaya sunulan mobil oyunları içinde Dünyada en çok indirilme yapılan oyunlar listelendi. ‘Hunter Assassin’ oyunu, listede birinci sırada yerini aldı” dedi.

2018 yılında nüvEGE kuluçka merkezinde faaliyetine iki kişi ile başlayan Ruby Games, şu anda çalışmalarına EGE Teknoparktaki 200 metrekarelik ofisinde, 20’den fazla çalışanı ile devam ediyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Aralık 2020 ile Şubat 2021 arasında, Kaspersky Innovation Hub'ın blockchain tabanlı oylama platformu Polys'te bir önceki yıla göre üç kat daha fazla oylama yapıldı.

Porsche, Türkiye’de tüm elektrikli otomobiller için şarj ağı kuran ilk otomobil markası oldu. Bugüne kadar ülke genelinde 7.8 milyon TL’lik yatırımla 100 adet şarj ist...

Podcast Liven platformu, Türkiye’ye ve Türk medyasına yepyeni bir soluk getirecek yeni nesil bir teknolojiyi sizlerin beğenisine sunuyor.

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, "Türkiye yüksek teknoloji ürün üretiyor’ palavrasına inanmamızı beklemeyin!" dedi.

Ekonomik kalkınma ve demokratik yönetim anlayışıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden açık veri portalı

Schneider Electric Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Bölge Başkanı Bora Tuncer, Enerji Verimliliği Haftası nedeniyle, enerji verimliliği için en kritik konunun dijitalleş...

Türkiye genelinde internet kesintileri yaşanıyor.

Yazarlar