Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

"Düz dünyacıyım" diyenlere Google'dan cevap

2.6.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Google'ın çeviri hizmeti olan Google Translate'e Ben bir düz dünyacıyım yazarsanız Google'ın vereceği cevaptan mutlu olmayabilirsiniz.

Bazen tartışma konusu olan dünya düzdür görüşünden dolayı bu görüşe sahip olanlara cevap için, popüler arama şirketi Google Translate'te küçük bir değişikliğe gitti. Buna göre Google Translate'te "Ben bir düz dünyacıyım" yazanlar "Ben tapınakçıyım" cümlesiyle karşılaşıyor. Genellikle düz dünyacıların derinlerden(İlluminati, tapınakçılar gibi) bu gerçeği bildiklerini söyledikleri için Google'ın da yazdığınız ben bir düz dünyacıyım cümlenize cevabı ben bir tapınakçıyım oluyor. Ancak Google Translate'te Türkçe'yle İngilizce'nin tamamen başarılı bir şekilde çevrilmediği için Türkçe kutucuğuna "Ben bir düz toprakçıyım" yazmalısınız. Bunun nedeni İngilizce'de Dünya'dan, bir gezegen olarak bahsedildiğinde, Earth sözcüğünün kullanılması. Düz Dünya yazarsanız straight world diye bir şey çıkacaktır bu da başarılı bir çeviri olmayacaktır.  

 

Geçtiğimiz yıl kasım ayında ise SpaceX şirketinin sahibi, Tesla'nın CEO'su Elon Musk düz dünya görüşünü savunanlara bir gönderme yapmıştı. Elon Musk attığı bir tweet'te - Neden onlarda Düz Mars topluluğu yok? demişti. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Müzik platformu Spotify çöktü mü? Spotfiy neden açılmıyor? Spotify neden hata veriyor? Facebook hesabıyla giriş yapanlarda mı sorun var? Spotify hatası Facebook yüzünd...

Dünyanın en ünlü fast food zincirlerinden biri olan KFC'nin oyun konsolu ürettiği haberi gündemde. KFC'nin bunu parodi bir ürün olarak gösterdiği de iddia ediliyor.

Merakla beklenen Sony'nin yeni oyun konsolu Play Station 5 tanıtıldı. Play Station 5'in tasarımı ve özellikleri dışında Türkiye'de konuşulduğu bir diğer konusu da verg...

Türkiye’nin dijital oyun mağazası Oyunfor.com, oyun ve oyun içerikleriyle ilgili satışlarla ilgili Nisan verilerini paylaştı.

Avustralya'da bilim insanları dünyada şu ana kadar ölçülmüş en hızlı internet bağlantısını yaptılar. Kırılan hız rekoru 42.2 terabit ile dünya gündemine oturdu.

Siber güvenlik kuruluşu ESET, parolaları tarih sahnesinden silmek için teknoloji devlerinin bir ittifak oluşturduğuna dikkat çekti, ancak parolalar konusunda henüz gev...

Epic Games, PlayStation 5'te çalışan dokuz dakikalık bir demo yayınlayarak video oyunu grafiklerinin gelecekte nasıl görüneceği hakkında ilk gerçek ipuçlarını sundu.

Yazarlar
Website Security Test