Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Chrome 68 nedir?

25.7.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Google, Chrome 68'i indirime sundu.

Google kısa bir süre önce interneti daha güvenli hale getirme gerekçesiyle, HTTPS altyapıya sahip olan siteleri aramada ön plana çıkarmaya başlamıştı. Yeni Google Chrome sürümü olan Chrome 68 ile HTTP altyapıya sahip siteleri 'güvenli değil' diye işaretlenecek. 

Site sahipleri HTTP'den HTTPS'ye geçiş için Google tarafından zorlanacağa benziyor. Ama bu geçiş site sahipleri için de yararlı. HTTPS kullanan sitelere giriş yaptığınızda tüm bilgiler sadece kullanıcı ve site sahibi tarafından öğrenebilecek şekilde şifreleniyor. HTTP altyapısında ise bilgiler şifrelenmiyor. Google HTTP tabanlı site bırakmayacak gibi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi tarafından ortak yapılan bir çalışma ile “Türkiye’nin ilk sosyal medya bağımlı...

Uçakla seyahat etme ya da uçakta yaşanan türbülans durumlarında ortaya çıkan korku, kişinin yoğun kaygı hissetmesine yol açıyor ve hayatını önemli ölçüde etkiliyor. Uç...

Kamuoyu araştırmalarının demokrasinin sağlıklı işleyişi açısından bir gereklilik olduğunu kaydeden Prof. Dr. Süleyman İrvan, kamuoyu araştırmalarının uluslararası kuru...

Global bir marka olarak 34 ülkede faaliyet gösteren General Mobile, Android dünyasında bir ilk olarak yapay zekaya dayalı kendi asistanını kullanıcılarıyla buluşturdu.

Rus, Amerikalı ve İsviçreli bilim insanları kuantum bilgisayar ile yaptıkları bir deneyle zamanı geri almayı başardıklarını açıkladılar.

Risk ve fırsatlarla dolu kripto para sektöründe yatırımcıların çok dikkatli olması gerekiyor.

Momo ‘meydan okuması’ olarak bilinen ve yaklaşık bir yıldır çeşitli ülkelerde görülen olay internette panik ve histeri yarattı.

Yazarlar
Website Security Test